b_300_300_16777215_10_images_8587732274906866322646626359.jpg

اساس نیوز: امام جمعه اهل سنت و جماعت بندرعباس: از هوشیاری مسئولان تشکر می کنیم. صدا و سیما و کتب درسی در احترام به پیروان مذاهب پیشگام شوند.

امام جمعه اهل سنت بندرعباس طی گفتگویی گفت: از مسئولان ارشد کشور خصوصا ریاست محترم قوه قضائیه، مراجع علماء و نخبگان شیعه، نمایندگان مجلس و مسئولان امنیتی در خصوص حمایت از اصل احترام به اعتقادات سایر مذاهب و برخورد با هتاکان به این اعتقادات تشکر می کنیم.


به گزارش خبرنگار اساس نیوز، سیدعبدالباعث قتالی در این خصوص اظهار داشت: مردم ما ، اعم از شیعه و سنی مردمی وحدت طلب هستند و بی احترامی را از هر سو که باشد تحمل نمی کنند ، و مسئولان هم باید هوشیار باشند که در کنار آنها افرادی رشد نکنند که بر خلاف سیاست رسمی کشور، وحدت مردم را بر هم بزنند.


رئیس شورای روحانیت اهل سنت بندرعباس تاکید ورزید: احترام به حقوق مذهبی و اعتقادات اهل سنت و اعتقادات سایر ادیان و مذاهب ، برآمده از نص صریح قانون اساسی است و مقام معظم رهبری نیز بارها در این خصوص فتواهای تاریخی صادر نموده اند. به نظر می آید الآن مسئولیت متوجه مسئولان و نمایندگان مجلس است که با تصویب قوانین شفاف و بازدارنده ، برای اعتقادات ادیان و مذاهب ایجاد حرمت کنند ، و از طرفی با معرفی اهل سنت در صدا و سیما و کتب درسی ، زمینه برای آموزش احترام به اعتقادات پیروان مذاهب فراهم شود.


این عالم اهل سنت بیان نمود: اهل سنت در ایران باور قلبی و عملی به وحدت دارند و قرن هاست که مردم ایران اعم از شیعه و سنی زندگی مسالمت آمیزی در کنار یکدیگر دارند و این چیزی نیست که دشمنان خواهان آن باشند، لذا باید با هوشیاری از این وحدت حمایت و نگهداری کرد.

مطالب مرتبط:

ضرورت ایجاد شبکه تلویزیونی اهل سنت

شیخ جداوی :مدارس دینی باید خود را با شرایط روز منط

وزیر خارجه لوکزامبورگ : کشور فلسطین را به رسمیت بش

60حمله هوایی صهیونیست‌ها به غزه در یک شب

تجمع مسلمانان شیعه و سنی آمریکا مقابل کاخ سفید

مجازات زندان برای زائران غیرقانونی حج

امام جمعه سیمین شهر:انسان مومن باید در مناسک حج بر

کالین: ترکیه در صدر کشورهای درحال مبارزه با داعش ا

ا

انتقاد شدید مولانا عبدالحمید از کشتار غیرنظامیان د

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات