b_300_300_16777215_10_images_b_0_0_0_10_images_57338942.jpg

اساس نیوز : از روز گذشته و بدنبال انتشار تصاویر توهین شرم آور یک مداح به خلفای راشدین رضی الله عنهم اجمعین و امهات المومنین حضرت عایشه طاهره رضی الله عنها در شبکه پنج صدا و سیما، بار دیگر مقوله توهین به اعتقادات و باورهای مورد توجه اهل سنت به تیتر نخست رسانه ها در فضای مجازی تبدیل شد.

مانند موارد گذشته ،فعالان و علمای اهل سنت با محکوم کردن این سخنان سخیف، خواستار برخورد مسئولان با این گونه هتاکی ها شدند.

اما سوال مهم در رابطه با این پدیده و رویداد های مشابه آن این است که ریشه این قبیل اعمال در جامعه ما از کجا نشات می گیرد؟

  برای پاسخ دادن به این سوال بهتر است به بیانات رهبر انقلاب در تاریخ سی ام تیرماه 1395 توجه داشته باشیم .ایشان در این بیانات بر یک نکته مهم تصریح دارند .رهبر انقلاب در این بیانات تاکید می کنند :

" یک عده خیال می کنند اثبات تشیع به این است که انسان به بزرگان مورد اعتقاد اهل سنت بد وبیراه بگوید.این خلاف سیره ائمه است.اینکه رادیوها و شبکه های تلویزیونی ایجاد شوند که کارشان فقط بدگویی و توهین به بزرگان مورد احترام اهل سنت باشد ، مشخص است که بودجه این گونه شبکه ها از خزانه داری انگلیس تامین می گردد.این شیعه انگلیسی است .هیچ کس خیال نکند که گسترش تشیع و تبلیغ گفتمان شیعی با این بدو بیراه گفتن تامین می گردد.این کارها عکس عمل می کند."

برای دیدن کلیپ این سخرانی به ادرس ذیل مراجعه کنید :

https://www.aparat.com/v/webjX

  نگاهی گذرا به سخنان فوق تایید کننده این برداشت است که در پاره ای از موارد،برخی از افراد در یک تصور باطل خیال می کنند که با بد و بیراه گفتن و بی احترامی کردن به بزرگان مورد احترام اهل سنت، مذهب تشیع را تبلیغ و گسترش می دهند.شوربختانه برخی نیز بر این خیال هستند که این قبیل هتاکی ها ثواب نیز دارد!

 بدیهی است که کسی که اندک معرفت و شناختی از جامعه ایرانی و ساختار جمعیتی آن داشته باشد،به سادگی می تواند با یک محاسبه ساده، به عواقب وخیم این گونه اقدامات بر همگرایی و انسجام ملی پی ببرد.بدون شک نقطه تمرکز غالب طراحی های در حال پیاده شدن از طرف دشمنان این سرزمین ،در مقطع کنونی تقویت گسل های واگرایی قومی و مذهبی در جامعه متکثر ماست . در این شرایط ایجاد زمینه های نفرت انگیز قومی و مذهبی در جامعه چیزی جز بازی در زمین دشمنان این ملت نیست .

اهل سنت ایران به شکل اخص و اهل سنت در مناطق مختلف جهان به شکل اعم به هیچ وجه به عقاید ،باورها و شخصیت های مورد احترام سایر مذاهب اسلامی توهین نمی کنند.اگر در گوشه ای از کره خاکی فرد جاهلی بنام اهل سنت، این کار را انجام می دهد بدون شک وی عنصر مورد حمایت غرب و اسرائیل بوده و هدف او تقویت اختلاف در امت اسلامی است .

یکی از نکات مهم دیگر در زمینه این قبیل اعمال این است که ما به اشتباه این هتاکی ها را اهانت به مقدسات اهل سنت قلمداد می کنیم .این قبیل بیانات و سخنان سخیف، توهین به مقدسات و شخصیت های اهل سنت نیست.این بیانات توهین به بزرگان همه مسلمانان است.مگر صحابه و خلفای راشدین رضی الله عنهم اجمعین ، جز خدمت چیزی برای اسلام انجام دادند !

بنابراین نباید تصور شود که بی احترامی به این بزرگواران صرفا توهین به مقدسات اهل سنت است.

حرف آخر هم این است که همه ما مسلمانان بر این اعتقاد هستیم که در روز قیامت و روز حساب با رسول خدا صلی الله علیه و صحبه وسلم روبرو خواهیم شد. در آن روز، افرادی که به خانواده وزنان آن حضرت توهین می کنند چگونه با ایشان روبرو خواهند شد و چگونه به صورت مبارک ایشان نگاه خواهند کرد؟

 اندکی عقلانیت و دور اندیشی

سرویس سیاسی اساس نیوز

مطالب مرتبط:

برنده خوشبخت 153 میلیون یوریی بخت آزمایی

500 کودک در اردوگاه‌های آموزشی داعش در سوریه

درخواست ترامپ از کشورهای عربی

ادعای عجیب یک پیشگو؛ «ترامپ» آغازگر جنگ جهانی سوم

هشدار رئیس جمهوری لبنان نسبت به احتمال جنگ با اسرا

فرمانده ارشد ارتش آمریکا مخفیانه به سوریه رفت

آزادی بیش از ۲۰۰ گروگان ایزدی از چنگال داعش

داعشی‌ها از ترس نیروهای دولتی عراق به کُردها تسلیم

وزیر جنگ امریکا: داعش باشد یا نباشد، ما در عراق می

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات