b_300_300_16777215_10_images_photo_20190321_152511.jpg

اساس نیوز : به قلم: حجت الاسلام نورعلی دیلم (معاون دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور)

دقایقی از تحویل سال جدید گذشته است اما مشاهده تصاویر مردم سیل زده و بی خانمان شرق گلستان رمقی برای ارسال پیام تبریک و شادباش ، برای من نگذاشته است.


بدور از مروت و جوانمردی است که در این اوضاع نامناسب که جمعی از هم استانی های ما گرفتار سیل شده اند چند سطری ، ابراز همدردی با مردم قانع ، شاکر ، خونگرم و با وفای ترکمن صحرا نداشته باشم.

همان مردمانی که با حفظ وحدت و دفاع از مرزها و حضور به موقع درصحنه های اجتماعی و سیاسی وفاداری خود را به آرمانهای انقلاب ،شهدا ، امام و رهبری عزیز نشان دادند و اکنون نوبت مهربانی و نوع دوستی ما  فرا رسیده است.

۱-با توجه به جهانبینی ما مسلمان ها  ، صبر و تحمل در برابر مشکلات ، مصائب و بلایا اجری اخروی دارد و مردم با شرافت ترکمن صحرا در سالهای گذشته با توکل به خداوند متعال ، خشکسالی خشن را تحمل کردند و اکنون با عزت نفس و همت والا ، از این بلای طبیعی گذر خواهند کرد.

۲-از اهتمام ، دغدغه و توجه ویژه حضرت آیت ا... نورمفیدی نماینده محترم ولی فقیه در استان گلستان نسبت به پیگیری آخرین وضعیت سیل زده ها ، نحوه مدیریت بحران و خدمت رسانی نهایت تقدیر و تشکر را دارم.

۳-ضمن تشکر از مدیران ارشد استان بویژه استاندار و معاونین محترم ، مدیران کل مرتبط با ستاد بحران و همچنین فرمانداران ارجمند ، لازم است به این نکته اشاره کنم که سه دهه است استان گلستان داغ سیل را در سینه دارد و در این سالها خسارات مالی و جانی زیادی را شاهد بودیم ، با این سابقه وتجربه انتظار می رفت مدیریت بحران استان در سال های گذشته و قبل از وقوع سیل ، پیشگیرانه و فعالانه عمل می کرد که در ادامه به یکی ازمصادیق و نحوه مدیریت اشاره خواهم کرد.

 ۴- با توجه به اینکه همه ساله بخشی ازاعتبارات دستگاهها برای کاهش سیل و تامین زیرساخت ها جهت مقابله با بلایای طبیعی تخصیص داده می شود انتظار می رفت استانداری گلستان با فراخوان ادارات مربوطه طرح جامع مدیریت سیل را مجدد احیا و ضمن برطرف کردن نواقص قبلی طرح، حداقل چند فاز از این طرح را اجرایی می کردند تا در سال های بعد ، سیل بر پیشانی گلستان نکوبد وشاهد بی خانمانی عزیزان خود نباشیم.

۵- از مجمع نمایندگان استان گلستان بویژه دبیرمجمع و نمایندگان شرق استان انتظار می رود در این روزهای بحرانی ، از اختیارات نظارتی وقدرت قانونی که به لطف مردم بدست آوردند در راستای حمایت از مردم فهیم استان به بهترین نحو استفاده کنند ودر اولین فرصت معاون اول رییس جمهور و وزرای مرتبط با حادثه را به استان گلستان دعوت کنند تا از نزدیک ، حجم تخریب ها وخسارت ها را مشاهده کنند.

۶-استانداری گلستان همزمان با مدیریت بحران و تامین نیازهای اولیه وحفظ جان مردم ، ضمن برآورد دقیق از خسارات وارده ، برای جذب اعتبارات ملی و کمک بلاعوض به سیل زده ها و کشاورزان و تجهیز زیرساخت های مقابله با سیل ،  بویژه طرح جامع مدیریت سیل اقدامات لازم را بعمل آورد و با دولت محترم رایزنی و مذاکره کند.

۷- بدنبال بروز حوادث طبیعی شاهد قطعی آب ، برق ، تلفن ، اینترنت ، نانوایی ها ، پمپ بنزین ها و ارتباطات جاده ای هستیم و این اتفاقات توجه بیشتر به پدافند غیرعامل را بیش از گذشته متذکر می شود، به همین خاطر از مسولین کشوری و استانی درخواست داریم نگاه تشریفاتی به پدافند غیرعامل را کنار بگذارند و به فکر تدوین قوانین جامع ، مفصل و قابل اجرا وهمراه با نظارت در باب پدافند غیرعامل دراستان باشند.

 ۸-شهر گنبد دومین شهر استان گلستان می باشد و یکی از درخواست های مردم شریف و انقلابی این شهر ، اجرای  توازن در تقسیم اعتبارات استانی است .

مسولین محترم : سیلاب درون شهری، گنبد را تبدیل به دریاچه کرد ونشان داد که گنبد در مقابله با بلایای طبیعی شکننده است ، به همین خاطر تخصیص اعتبارات ملی و استانی برای مدیریت سیلاب از  ورودی های شهرستان و درون شهر گنبد امری اجتناب ناپذیر است ، ضمن اینکه نخبگان و موثرین گنبد کاووس برای رسیدن به پیشرفت و ارتقای همه جانبه ، الزاما باید ازظرفیت همه اقوام موجود در شهرستان استفاده کنند و تعصبات جناحی وقومیتی را کنار بگذارند و افرادی را برای پست های کلیدی انتخاب کنند که قدرت چانه زنی وجذب بودجه را برای تامین وتجهیز زیر ساخت های شهرستان داشته باشند تا شاهد چنین حوادث تلخی نباشیم.

۹-در پایان تنها راه عبور از این بحران ،  کار جهادی وانقلابی مسولین استانی و شهرستانی و همدلی مردم عزیز گلستان می باشد.

وآخر دعوانا ان الحمد لله رب العالمین.               

مطالب مرتبط:

توزیع کالا از ساعت 6 تا 9 صبح در تهران ممنوع شد

آموزش نظامی در بعشیقه

اردوغان ادامه مذاکرات برای عضویت در اتحادیه اروپا

الجبیر: آمریکا حمایت خود را از قطر متوقف کند یک هف

نقش زنان داعشی در ترویج ایدئولوژی تکفیری

محدودیت های جدید برای زنان در کره شمالی

هند بزرگترین جامعه مسلمانان جهان می شود

چرا کریستیانو رونالدو هیچ خالکوبی روی بدنش ندارد؟+

آگوست، ماه قدرشناسی از مسلمانان در کالیفرنیا

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات