b_300_300_16777215_10_images_IMG1202171412.jpg

اساس نیوز: علمای اهل سنت از گروه های مرجع تاثیرگذار و مورد وثوق در جامعه ما هستند.این بزرگواران در مناطق مختلف اهل سنت نشین به تناسب تفاوت های موجود در سیستم های آموزشی حوزه های علمیه، بین شش تا دوازده سال از عمر ارزشمند خود را صرف آموختن علوم دینی و انتقال آن به جامعه می نمایند.

در این میان علمای اهل سنت در مناطق مختلف بعد از فراغت از تحصیل با مشکل بزرگی بنام معیشت مواجه می گردند.این مشکل در پاره ای موارد ، باعث شده است این عزیزان با ترک لباس روحانیت برای امرار معاش ، به کارهایی که در شان یک عالم دینی نیست متوسل گردند.

بنظر می رسد بجز برخی از مناطق خاص در سال های اخیر حمایت خیران و افراد ثروتمند نیز از حوزه های علمیه اهل سنت و علمای ما کمتر شده است .

از این منظر شایسته است شورای برنامه ریزی مدارس دینی اهل سنت به عنوان نهاد متولی این موضوع، به این مساله مهم توجه بیشتری داشته باشد.بنظر می رسد عدم اصلاح این روند آسیب های جبران ناپذیری را بر جامعه وارد خواهد کرد.

متن ذیل نامه ارسالی جمعی از علمای اهل سنت خطاب به این شوراست که برای اساس نیوز ارسال شده است .امید است با بذل توجه و عنایت دلسوزان مسئولان امر مشکلات علمای پر تلاش و دلسوز اهل سنت کاهش پیدا کند.

مدیریت محترم شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور

سلام علیکم

ضمن تبریک سال نو و آغاز بهاری با نشاط برای جنابعالی و سایر همکاران

به استحضار می رساند

روحانیون اهل سنت در مقطع کنونی، به مانند چهل سال گذشته ، مصمم هستند گام دوم  در حیات طیبه انقلاب اسلامی  را بسیار حکیمانه تر و قاطع تر از گذشته  بردارند .در این مسیر تعمیق همراهی و همدلی اقشار مختلف باعث خوشحالی و مسرت دوستان این مرز و بوم و ناامیدی دشمنان آن خواهد شد.

با توجه به مشکلات اقتصادی موجود در جامعه و شرایط نگران کننده معیشتی علمای اهل سنت در بلاد مختلف، انتظار ما این است که شورای برنامه ریزی همانند دیگر ارگان ها  که جهت رفع این مشکل برای زیرمجموعه ورود پیدا کرده و در صدد افزایش حقوق یا جبران مشکلات از طریق بسته های حمایتی غیر نقدی برآید .

امید است در این مرحله حساس از تاریخ کشورمان که بیگانگان امید به تقویت اختلاف و چنددستگی در جامعه دارند،با درک جایگاه خطیر علمای اهل سنت در جامعه، عدالت برخورداری از منابع حمایتی را برای این قشر ازجامعه فراهم آورید.

این گونه خدمات علی الخصوص برای قشر موثر و متاثر نباید تاخیر داشته باشد.

با تشکر

جمعی از روحانیون اهل سنت ایران

مطالب مرتبط:

مولانا گرگیج خواستار جمع آوری سلاح های غیر مجاز در

افزایش دمای کره زمین؛ کدام شهرها زیر آب می‌روند؟

رسانه های اجتماعی و افراط گرایی

نخست‌وزیر انگلیس نامه اجرای «برگزیت» را امضا کرد

پایان گروگان گیری در مالی با 27 کشته

فراخوان آنجلینا جولی از جامعه جهانی برای کمک به پن

آژانس تحقیقات ملی هند: یک گروه اسلام‌گرای فراری ای

فضائل شب قدر از زبان اسماعیل آخوند سبحانی

اعلام آمادگی روسیه برای میانجی‌گری بین ایران و عرب

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات