b_300_300_16777215_10_images_1241348_783.jpg

اساس نیوز : امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: علما بزرگترین مانع نفوذ گروه‌های افراطی و تکفیری به منطقه هستند، به طوری که همیشه در مقابل نفوذ این گرو‌ه‌ها ایستادگی و مقاومت کرده و آنان را در رسیدن به اهدافشان ناکام گذاشته‌اند.

مولانا عبدالحمید ، امام جمعه اهل سنت زاهدان، در نشست اخیر شورای اداری سیستان و بلوچستان، گفت: استان سیستان و بلوچستان موقعیت استراتژیک خاصی دارد؛ داشتن مرز طولانی با کشورهای همسایه هم یک تهدید و هم یک فرصت تلقی می‌شود.
امام جمعه اهل سنت زاهدان بیان کرد: هم‌مرز بودن با کشورهایی که مشکلات و ناهنجاری‌هایی دارند، از یک سو و از سوی دیگر اختلافاتی که بین کشورهای اسلامی در خاورمیانه به‌وجود آمده است، همه موجب شده تا در این استان ناامنی‌هایی مشاهده شود.
ایشان افزود: بعضی از کشورها تلاش کرده‌اند که ناامنی را از طریق استان به کشور وارد کنند، اما بحمدالله مردم هوشمند منطقه، علمای شیعه و سنی و مسئولین ذیربط اجازه ندادند که منطقه دستخوش ناامنی قرار گرفته و بدخواهان به اهداف‌شان برسند.
مولانا عبدالحمید اظهار کرد: علما بزرگترین مانع نفوذ گروه‌های افراطی و تکفیری در منطقه هستند، به طوری که همیشه در مقابل نفوذ این گرو‌ه‌ها ایستادگی و مقاومت کرده‌ و آنان را در رسیدن به اهدافشان ناکام گذاشته‌اند.
  ایشان امنیت را خواسته تمام اقشار جامعه دانست و ادامه داد: رهبر معظم انقلاب، مسئولان، علمای شیعه و سنی و عموم مردم خواهان منطقه و کشوری امن هستند؛ ما نیز در راستای برقراری امنیت صادقانه و دلسوزانه تلاش می‌کنیم.
مدیر دارالعلوم اهل سنت زاهدان عنوان کرد: ناامنی به ضرر همه است. در سایه امنیت است که ادارات، حوزه‌ها، دانشگاه‌ها، بازاریان، دامداران، کشاورزان و بخش‌های مختلف می‌توانند به فعالیت خودشان ادامه دهند، اما اگر ناامنی باشد تمام بخش‌های جامعه متضرر شده و ضربه می‌خورند.
مولانا عبدالحمید اظهار کرد: متأسفانه بعضی از افراد که مسئولیتی هم ندارند گاهی اوقات سخنانی بر زبان می‌آورند که برای کشور هزینه‌ها و ضایعات جبران‌ناپذیری به همراه دارد و به دست دشمنان مدرک می‌دهند؛ لذا همه باید به‌گونه‌ای سخن بگویند که به وحدت و امنیت کمک می‌کند و بهانه به دست دشمنان ندهند.

منبع:ایکنا

اساس نیوز: نقش علمای بزرگوار اهل سنت و در راس آنها شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید در حفظ ثبات و امنیت در جنوب شرق کشور بی مثال است.علمای ما همواره فعالان اهل سنت را از تندروی و اعمال خلاف قانون بر حذر داشته اند.بر اساس همین شرایط نیز برخی از فعالان خارج از کشور تلاش دارند نقش علما را در مسائل جامعه کمرنگ کرده مسائل قومی را پررنگ تر نمایند.

مطالب مرتبط:

حمله جنگنده‌های اسرائیل به مواضع توپخانه‌ای ارتش س

قطر ، 5 شرط کشورهای عربی را پذیرفت

تاریخ تحویل سامانه اس-۴۰۰ روسیه به ترکیه اعلام شد

اعلام ساعات مرگ نوروزی

ساخت دیوار مرزی بین ایران و ترکیه

برگی دیگر از جنابات داعش :اعدام 300 عراقی

د

جنجال نشستن ایوانکا ترامپ بر روی صندلی پدر

فرصت ماه مبارک رمضان را غنیمت شماریم

آژیر خطر برای افغانستان

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات