b_300_300_16777215_10_images_0335354.png

اساس نیوز ،دکتر جلالی زاده : از قدیم گفته اند که دشمن دانا بلندت می کند و دوست نادان بر زمینت می زند ویا اگر می خواهی مکتبی را نابود نمایی از آن دفاع جاهلانه کن.

امروز هم وقتی که محتوای  برخی از کتب تفسیری, تاریخی ودرسی وفقهی و کلامی را ملاحظه می نمایید این ادعا را تأیید می نمایید .

 اسرائیلیات موجود در کتب تفسیر و حدیث ونیز روایات جعلی و خرافات وبدعت ها چهره اسلام را زشت نموده است.از مسأله غرانیق گرفته تا جادوشدن پیامبر وخیلی از مسایل دیگر تا تحمیل عقیده  وبرداشت شخصی و مذهبی بر متون دینی که اگر آن هاگرد آوری شوند برای ارتداد وانصراف از این دین پاک وحنیف کفایت می کند .

اگر پیامبر اسلام مخالف این مردم فریبی ها نبود و در داستان وفات ابراهیم که پدیده خورشید گرفتگی  اتفاق افتاد بلافاصله آن حضرت اعلام کرد کسوف و خسوف  دوپدیده طبیعی هستند و ارتباطی به مرگ کسی ندارند.

  اما مسلمانان هرچه از آن منبع توحید و عقلانیت دورتر شدند بیشتر دچار توهم وپندا رگرایی شدند و مطالبی را در کتاب ها آوردند که مخالف دین و عقل و فطرت بودند.دیروز در حین مطالعه دو کتاب و مشاهده دونکته لازم دانستم به این مطلب اشاره ای نمایم و به عنوان یک مسلمان احساس مسوولیت نموده و اعلام نمایم که ساحت اسلام از این ترهات منزه ومبراست.

در یکی از کتاب ها هدف از خلقت مردها راپیامبری.امامت.شاهد واما مت جمعه  و وظیفه زن را زادوولد و کارهای خانه می داند. در کتاب دیگر مترجم باافتخار مطلبی را اضافه می نماید (جلادان  پیامبر) واسم چند تن از صحابه را نام می برد.

    همچنین کتاب های تفسیر وفقه مملو ازاین مطالب ضد انسانی است که هیچ سنخیتی با رحمة للعالمین بودن پیامبر  وکامل بودن این دین الهی ندارد. چگونه زن و مرد شقایق یکدیگر هستند و همه انسان‌ها یکسانند  و مکمل همدیگر هستند و پیامبر نماد رحمت است و دلسوز انسانیت اما افرادی اینگونه چهره پیامبر ودین اسلام را  مخدوش نمایند. امید است مسلمانان بویژه قشر تحصیلکرده آستین همت را بالا زنند وبا پاکسازی کتب علوم دینی نگاه غیر مسلمانان را نسبت به اسلام تغییر دهند.

منبع: کانال تلگرامی  نویسنده

مطالب مرتبط:

ترور مشکوک دو فلسطینی ظرف 24 ساعت

بانوی سیاه زخم حکومت صدام به 15 سال زندان محکوم شد

ا

اعدام 70 سنّی عراقی به‌دست داعش تایید شد

تاکید ماموستا قادری بر آمادگی جهت استقبال از ماه ر

آب تنی پوتین در حوضچه روباز در دل یخ به مناسبت عید

یونیسف:نیم میلیون کودک یمنی درمعرض قحطی

سرکرده نیروهای داعش در افغانستان کشته شد

مسجد الاقصی زیر چگمه های سربازان یهود

جامعه اسلامی و مسؤلیت زن مسلمان

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات