b_300_300_16777215_10_images_127686508_170073357bbebb.jpg

اساس نیوز :دوشنبه شب مراسم نکوداشت حمیرا ریگی اولین سفیر زن اهل سنت ایران با عنوان «نکوداشت سفیر آفتاب» از سوی انجمن فرهنگی سیستان و بلوچستانی‌های مقیم تهران در تالار ایوان شمس تهران برگزار شد.

ریگی سومین زن ایرانی بعد از مرضیه افخم سفیر ایران در مالزی و پروین فرشچی سفیر ایران در فنلاند است که به  مسئولیت سفارت ایران در یک کشور خارجی منصوب می‌شود. او بر اساس حکم وزیر امور خارجه بزودی عازم محل مأموریت خود در برونئی خواهد شد. حمیرا ریگی در عین حال دومین سفیر اهل سنت هم هست. پیش از او صالح ادیبی کرد اهل سنت هم سفیر ایران در ویتنام شده است.

   ریگی پیش از این فرماندار شهر «قصر قند» در استان سیستان و بلوچستان بوده است.او در بخشی از سخنان خود در این مراسم گفت که امیدوارم بتوانم به‌عنوان یک زن مسلمان ایرانی نماینده شایسته‌ای برای جمهوری اسلامی باشم. به گزارش ایرنا، سفیر کشورمان در برونئی افزود: دولت جمهوری اسلامی بویژه وزارت امور خارجه دولت تدبیر و امید به زیبایی هدیه چهل سالگی انقلاب را با انتصاب یکی از فرزندان دیار پهناور، ولایتمدار و وطن دوست سیستان و بلوچستان به‌عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در راستای منویات رهبر معظم انقلاب و قانون اساسی دادند و مراتب تقدیر و تشکر را از این اعتماد می‌نمایم.

  ریگی افزود: صادقانه بگویم اگر توفیقی در تمام طول خدمت حاصل شده است این منحصر به شخص من نیست، امروز خیلی از بزرگواران و استادان خودشان آغازگر تحول در استان سیستان و بلوچستان بودند و زمینه‌ساز حضور اقوام و مذاهب اسلامی در سطح ملی هستند.وی همچنین با قدردانی از حجت‌الاسلام علی یونسی مشاور رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌ها برای زمینه‌سازی نقش آفرینی بیشتر اقوام، ادامه داد: از استاد خوبم معصومه ابتکار که اسوه و الگویی از زن مسلمان ایرانی بودند تشکر می‌کنم. اگر او نبود امروز ریگی‌ها هم نبودند.سفیر ایران در برونئی یادآور شد: حمایت، پشتیبانی و همراهی شما امروز زمینه اعتماد دولت کریمه نظام جمهوری اسلامی به بنده در سنگر دیگری را فراهم کرد و من لازم می‌بینم از برکت خون شهدا و نگاه بلند امام راحل به جامعه زنان و همچنین رئیس جمهوری محترم و وزیر امور خارجه تشکر کنم.

  افتخار می‌کنم که بگویم رهبر معظم انقلاب امروز امید جهان اسلام است.وی ادامه داد: امروز بر خود می‌بالیم که نخبگان و فرهیختگان توانمند سیستان و بلوچستان یکی پس از دیگری شکوفا می‌شوند و جزو مدیران برتر ملی قرار می‌گیرند. هر کدام از ما در جایگاه خودمان می‌توانیم ایران‌هراسی را که علیه ما به راه افتاده به ایران شناسی و ایران دوستی تبدیل کنیم و فرهنگ و تمدن غنی خود را به جهانیان صادر کنیم.

مطالب مرتبط:

نخست وزیر مجارستان نسبت به پیشروی اسلام در اروپا ا

چین در نزدیکی بندر چابهار پایگاه نظامی ایجاد می کن

کمک چند میلیون یورویی مسلمانان بیرمنگام به پناهندگ

مدارس دینی اهل سنت جنوب (فرصتی کم نظیر برای فرزند

دیپلمات های خارجی در سریلانکا خواستار پایان خشونت

امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس: حمله موشکی سپ

افزایش فشارها علیه اسلام و مسلمانان

انتخاب نام « جهاد » برای یک نوزاد در فرانسه جنجالی

حضرت مولانا مطهری:گناهانی که امروزه انجام می گیرد

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات