b_300_300_16777215_10_images_56464646565.jpg

اساس نیوز : در هفته های اخیر در برخی از گروه ها و کانال های متعلق به نیروهای اهل سنت مخالف جمهوری اسلامی، مطالب و مباحث توهین آمیزی نسبت به برخی از علمای شاخص و مقبول اهل سنت ایران در مناطق مختلف مطرح شده است .

در مطالبی که در این فضاها منتشر شده است، علمای شاخص اهل سنت با عناوین زشتی همچون وابسته ،درباری ،ترسو ،خائن و ...مورد خطاب قرار گرفته اندالبته سابق بر این ،در دوره فعالیت های داعش، این گروه هم علمای ما را مرتد و کافر اعلام کرده بود.این اقدامات شباهت زیادی به برچسب زنی های داعش دارد.

  بنظر می رسد علت اصلی تخریب و ترور شخصیتی علمای اهل سنت در مقطع کنونی ،عدم همراهی آنها با اهداف و سیاست های گروه های مخالف نظام جمهوری اسلامی است.

در ماه های گذشته بخشی از فعالان اهل سنت که غالبا در کشورهی عربی و اروپایی ساکن هستند، با طرح مدلی از ترکیب سکولاریزم و فدرالیسم، تلاش دارند در ترسیم آینده احتمالی ایران نقش علما و اصحاب دین را به حداقل برسانند.

  به باور برخی از نیروهای شاخص فعال در زمینه براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران، فعالیت ها و همراهی های علمای اهل سنت با نظام جمهوری اسلامی ایران و عدم همسویی علمای ما با برنامه های گروه های مروج سکولاریزم، باعث شده است تا آنها نتوانند موج اجتماعی مد نظر خود را در بین اهل سنت ایجاد نمایند.بر اساس همین برداشت نادرست، اقداماتی را برای تخریب علمای محبوب اهل سنت در مناطق مختلف در دستور کار خود قرار داده اند.

بر خلاف این اقدام ناشیانه تحولات مثبتی که در زمینه شرایط زندگی و استفاده از نخبگان و نیروهای شایسته اهل سنت در سال های اخیر انجام شده است، ثمره تلاش ها و مطالبه گریهای علمای بزرگوار اهل سنت و فعالان سیاسی ماست.فعالانی که با قبول برخی از هزینه های مادی و معنوی در خط مقدم دفاع از حقوق مسلم اهل سنت ایستادند و خود را فدای جامعه شان کردند.

بر اساس این شرایط ، جامعه اهل سنت ایران، قدردان زحمات علما و فعالان خود در داخل کشور است.حال اگر برخی از گروه های فعال اهل سنت در خارج از کشور از عدم همراهی مردم با اهداف خود گلایه دارند باید علت را در جای دیگری جستجو نمایند.شاید جامعه اهل سنت اهداف این گروه ها را باور ندارد!

هنر این نیست که یک به ظاهر فعال اهل سنت با تکیه بر حمایت های مادی و سیاسی برخی از کشورهای عربی و غربی در یک کشور خارجی بر پر قو خوابیده ،برای جوانان ما نسخه و مدل مطالبه گری آن هم از نوع پرخاشگرانه بپیچد.

هنر این است که در وسط کارزار باشید و هزینه هایی مثل تهدید ،اخراج و زندان را متحمل شوید و برای بهبود شرایط مردم خود تلاش کنید .اگر مرد هستید بسم الله.

اگر هم که جرات ندارید ،لطفا سکوت اختیار کنید وبه بزرگان ما توهین نکنید.این کارهای شما مصداق عینی پاشیدن نمک بر روی زخم ماست.

مطالب مرتبط:

فرمانده سپاه از آزادی پنج مرزبان گروگان گرفته شده

هیلی: با وجود تصمیمات سازمان ملل متحد، آمریکا سفار

عبدالرحمان آخوند کر در خطبه های اهل سنت بندرترکمن

رقابت یک زن مسلمان در انتخابات آتی با پوتین

جانشین خلیفه داعش کشته شد

قادر نیستند صدای اذان ما را خاموش و وطن ما را تجزی

فرار گسترده اعضای داعش از دیرالزور

رییس سازمان حج و زیارت : کار صدور ویزای حجاج ایران

نخست وزیر سابق استرالیا مدعی شد کشورش با اسلام مش

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات