b_300_300_16777215_10_images_logoAsli1313643.jpg

اساس نیوز :دیروز برای  انجام یک کار اداری به تهران رفتم.بعد از اتمام کارم سری به یکی از بخش های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی زدم و با یکی از کارشناسان حوزه صدور مجوز سایت های خبری هم صحبت شدم.

از ایشان پیگیر مجوز سایت اساس نیوز شدم.ابهام بنده این بود که چرا علی رغم پیگیرهای مستمری که داشتم در دو نوبت با صدور مجوز رسمی فعالیت، برای اساس نیوز موافقت نشده است. وی از حساسیت های خاصی که در زمینه فعالیت های مجازی فعالان اهل سنت بویژه فعالانی که در حوزه کلان اهل سنت تلاش می کنند سخن گفت.

ایشان به بنده گفت که بنا به ملاحظاتی با صدور مجوز برای سایت شما موافقت نشده است و پیگیری بیشتر بنده ممکن است باعث فیلتر شدن سایت گردد.

از شنیدن این سخنان بسیار تعجب کردم .مقصود کارشناس مذکور از ملاحظات و حساسیات های خاص فعالان رسانه ای اهل سنت را به درستی درک نکردم.

تلقی شخص بنده این است که علی رغم حساسیت ها و پیچیدگی های فعالیت رسانه ای در فضای اهل سنت ایران، ملاک اصلی در زمینه مسائلی مثل صدور مجوز باید نص صریح قانون باشد.بنظر می رسد در رابطه با فعالیت های سایت ما، این مساله مورد توجه قرار نگرفته است.

   تلاش همیشگی ما در سایت اساس نیوز این بوده است که با رعایت قوانین و مصالح عمومی کشور، در فضایی بدور از شایعه پردازی و سیاه نمایی مطلق، به نقد رویکردها و سیاست های مختلف بپردازیم.این رویه منحصر به اساس نیوز نبوده و بسیاری از سایت های فعال کشور در فضایی انتقادی به بررسی رویدادها می پردازند.اما چرا رویه انتقادی سایت های اهل سنت با کم صبری مواجه می گردد.

بنظر می رسد بخشی از حساسیت های ایجاد شده در زمینه فعالیت های اساس نیوز، ناشی از انتشار سخنان و خطبه های همه علمای شاخص اهل سنت در مناطق مختلف کشور باشد.

  ما این اقدام را یکی از حقوق اولیه یک سایت فعال در حوزه اهل سنت کشور می دانیم .ما نمی توانیم بصورت گزینشی فقط سخنرانی های علمای خاص اهل سنت را منتشر کنیم .اعتقاد ما بر این است که همه ائمه جمعه اهل سنت تا زمانی که بخش های مختلف نظام ،تریبون های رسمی را در اختیار آنها قرار می دهند، از دیدگاه قانونی دارای وجاهت بوده و انتشار سخنرانی های آنها هیچ مشکلی ندارد.

در نهایت اعمال فیلترینگ و ایجاد محدودیت برای سایت ها و کانال های فعال اهل سنت رفتاری است که نتایج عکس آن در سال های اخیر به کرات مشاهده شده است .تکرار و استمرار  این اشتباه قطعا در مسیر مصالح عمومی جامعه نخواهد بود.

صلاح مملکت خویش خسروان دانند....

عبدالقیوم شکاری مدیر سایت اساس نیوز

مطالب مرتبط:

مرخصی فرمانداران وبخشداران تهران بخاطرجاری شدن سیل

ممنوعیت ازدواج سعودی‌ها با دختران بوسنیایی!

قتل بانوی محجبه درفرانسه

آیا عربستان و آمریکا از هم جدا می شوند؟

حمله طالبان به مدرسه دخترانه در پاکستان

رویکرد بانی یک مسجد در آمریکا برای جذب غیر مسلمانا

فارغ‌التحصیلی بانوان قرقیزستانی حافظ قرآن

 

بارش سنگین باران و تگرگ در مدینه منوره /تصاویر

روسیه دهها پایگاه داعش در سوریه را منهدم کرد

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات