b_300_300_16777215_10_images_1314670.jpg

اساس نیوز : نامه سرگشاده و انتقادی جمعی از نخبگان  و دانشگاهیان اهل سنت هرمزگان به ریاست محترم جمهوری

بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِيمِ

قلْ أَمَرَ رَبِّي بِالْقِسْطِ

بشنواز نی چون حکایت می‌کند......

*محضر مبارک جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهور همه‌ی مردم ایران*

با عرض سلام ،ادب و احترام محضر مبارک حضرت‌عالی و با آرزوی نهادینه شدن شایسته سالاری درسرزمین آسمانی وشایسته‌ی ایران،

 جناب رئیس جمهور ! عرایض خود را همانند مولانای بزرگ با حدیث نی شروع می‌کنیم ولی فریادی که ازنای مردم مظلوم و درد کشیده و تبعیض دیده‌ی ما بر می آید از ناله‌ ی آن نی متفاوت است، آن از فراق می‌نالید و این از فرق آن سینه می‌ خواست تا شرحه شرحه از فراق بگوید، واین دوش وگوشی تا سر و دل بر آن دهند واز فرق‌ها و تبعیض‌ها بنالند.

جناب شیخ الرئیس! به تدبیرت امید بسته بودیم که درزمان دولت اعتدال هیچ قلمی ازعدل عدول نخواهد کرد و هیچ عزل و نصبی جز برشایسته سالاری نخواهد چرخید. جناب رئیس جمهور! باید به مردمی که با خشت جانشان بنای مستحکم  انقلاب را ساخته‌اند واستخوان وجودشان را به سقف رفیع آن زده اند، اعتماد کرد. بدون تردید  برد موثر و مفید اعتماد ملت‌ها به حاکمیت  بسیار بیشتر و بهتر ازبرد موشک ها و پهپادهاست.

امروز بی اعتمادی و ناامیدی اصلی ترین سرمایه‌ی مشترک ما ایرانیان یعنی ایران عزیز را تهدید می‌کند.

جناب رئیس جمهور! کاش هنگام گسیل شدن کارگزاران و نمایندگان اجرایی و عالی دولت به استان‌ها  به تبعیت از خلفای راشدین بالاخص حضرت امیر المومنین علی ابن ابیطالب (کرم الله وجهه) توصیه‌ها و دلسوزی‌هایت را درمورد حق الناس و حقوق شهروندی با آن‌ها ضمیمه می‌فرمودید تا بدانند که صاحبان اصلی این انقلاب میمون و مبارک مردم هستند نه حاکمان ومسئولین که به طفیل خدمت به خلق، عزیز می‌شوند ونه به واسطه‌ی مقام ومرتبت.

جناب آقای دکتر روحانی؛ مسئولین رده‌های میانی و محافظه کار شما در استان های سنی ‌نشین برخلاف ایده واراده‌ی متعالی حضرت‌ عالی مبنی بربه کارگیری نخبه‌های اهل سنت، تمایل چندانی‌ به این کار ندارند. این خواسته‌ ی به حق مردم نجیب و صبورماست که ازمسئولین خود بپرسند:

چرا به نامه و درخواست بزرگان اهل سنت هرمزگان، مبنی براستفاده ازنیروهای شایسته و نخبگان اهل سنت در پست‌های مدیریتی توجهی نشد و حتی به سفارش و تاکید رئیس دفترجناب‌عالی دراین باره هم تاکنون وقعی داده نشده است؟ چرا آموزش و پرورش هرمزگان از انتصاب مدیران اهل سنت درشهرستان ها واهمه دارند؟ تاکید مکرر شما بر بهره‌مندی بیشتر ازنیروهای اقوام و مذاهب به کجا انجامید؟

استفاده از نیروهای اهل سنت هرمزگان در دولت دوم شما برخلاف دوره‌ی اول که روند خوبی داشت طی می‌کرد منوط به جابجائی‌ها و جایگزینی نیروهای بازنشسته بوده است و ظاهرا افتخار دولتمردان شما درهرمزگان این است که آمار بدهند وازعدم افزایش مدیران اهل سنت درهرمزگان بگویند.

جناب رئیس جمهور! چه جالب بود که به دورازتنگ‌نظری‌ها، بخشداری بخش زیبا و تازه تاسیس حرا در شهرستان قشم به قدوم یکی از فرزندان خودش مزین می‌گردید و به نیرویی بومی ازجنس خودش اعتماد می‌شد تا طعم شیرین ارتقای تقسیمات کشوری در این منطقه به کام آنها تلخ نگردد.

این فرهنگ زیبای قرآن است که خداوند برای تبیین دینش رسولان و مسئولین هدایت مردم را از جنس خودشان وهم زبان با آنها به سویشان می‌ فرستد تا این سنت را دربین مردم نهادینه  کند.

(وَمَا أَرْسَلْنَا مِنْ رَسُولٍ إِلَّا بِلِسَانِ قَوْمِهِ لِيُبَيِّنَ لهم)

ما هیچ  پیامبری را، مگر به زبان قومش، نفرستادیم ؛ تا (حقایق را ) برای آن‌ها بیان کند.

جناب رئیس جمهور! جواب مردمی که بعضاً در برخی مناطق رای ۷۰ تا ۹۵ درصدی در صندوق اعتدال و تدبیر و امید ریخته.اند این نیست. لطفاَ آماری از به کارگیری و انتصاب نیروهای اهل سنت دراستانی که ازنظر وحدت وهمدلی، زبانزد خاص و عام هست در دولت دوازدهم نسبت به دولت یازدهم ازنماینده‌ی عالی خودتان بخواهید تا مشخص شود این گلایه و درد دل با استناد به واقعیت‌های موجود، نگاشته شده است.

امیدواریم با سرانگشتان تدبیر شما، گره ناامیدی و سرخوردگی گسسته شود وقفل همه ‌ی مشکلات با کلید دانایی و درایت گشوده گردد.

 جمعی از نخبگان و دانشگاهیان اهل سنت هرمزگان

تشکر از عبدالرحمان برای ارسال این متن جهت انتشار در اساس نیوز

مطالب مرتبط:

سامانه اس 400 در سوریه مستقر می‌شود

تاکید بر استفاده از نیروهای بومی در تاسیسات نفتی ع

تحولات خاورمیانه وباز گشت به خویشتن ترکیه

یک اسلام واحد داریم و اسلام معتدل و یا غیرمعتدل مف

فرمانده نیروی هوایی آمریکا : ما آمادگی داریم با سر

گفتگوی تلفنی داووداوغلو و مرکل درباره حملات تروریس

ا

توهین سناتور آمریکایی به عربستان:اگر ما نبودیم آنه

بالا رفتن پرچم داعش در فیلیپین

کعبه فقط یک بار در سال شسته می‌شود

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات