b_300_300_16777215_10_images_n8303317172546746.jpg

اساس نیوز : کانال تلگرامی گروه موسوم به سهاب با انتشار یک مطلب طعنه آمیز ،انتصاب خانم حمیرا ریگی به عنوان نخستین بانوی اهل سنت در منصب سفارت و نمایندگی ایران در یک کشور خارجی را به تمسخر گرفته است .

این کانال اعلام کرده است که با این انتصاب همه مشکلات اقتصادی و اجتماعی مردم  رفع خواهد شد.انتصاب خانم حمیرا ریگی  و سایر گشایش های انجام شده در  زمینه استفاده بهینه از ظرفیت نخبگان اهل سنت ،ثمره تلاش های مستمر و مسالمت آمیز فعالان اهل سنت برای بهبود شرایط است .

در این شرایط گروه هایی که ظاهرا ادعا دارند استراتژی مبارزاتی آنها مسالمت آمیز است، نباید به این گونه تحولات با نگرشی منفی نگاه کنند.هیچ کس بر این اعتقاد نیست که با این انتصاب یا موارد مشابه دیگر ، همه مشکلات ما حل می شود .

ما این تحولات را یک قدم رو به جلو و به مثابه شکسته شدن برخی از تابوهای غیر منطقی بر علیه استفاده از ظرفیت توان فکری سرمایه های انسانی مان می دانیم .

در رویکردی متفاوت سید علاء الدین حیدری با نگاهی مثبت به این انتصاب ،این گونه تحولات را از نشانه های تعمیق همدلی در جامعه قلمداد کرده است .در مطلب ایشان چنین آمده است :

همدلی را می‌توان تنها رمز پیروزی کشور دانست. «ایران برای ایرانیان» همان نسخه شفابخشی است که می‌تواند خنثی‌کننده توطئه دشمنان باشد.

ایران یعنی پازل زیبایی از اقوام و مذاهب ایرانی که در کنار هم بطور معناداری به ایران نقش بخشیده‌اند.

قطعا پرداختن به مطالبات و خواسته‌های اقوام و مذاهب می‌تواند مستحکم‌کننده ایرانیت ایران باشد.

در ناامیدی‌های پیش‌آمده خبرهایی می‌رسد که نشان از روشن بودن شعله‌های امید می‌دهد؛ "حمیرا ریگی زنی ایرانی بلوچ اهل‌سنت قرار است سفیر جمهوری اسلامی در کشور برونئی شود."

شنیدن این جنس از خبرها فارغ از ارزش و اعتبار پست و جایگاه آنها، اهمیت نرم و استراتژیکی دارند.

اینکه زنی اهل‌سنت از قوم «بلوچ» سفیر می‌شود یعنی تابوی بکارگیری نخبگان اهل.سنت شکسته شده است...یعنی پرداختن به مطالبات اهل‌سنت یک استراتژی لازم است.

اینکه اهل‌سنت را سفیر می‌کنند یعنی در رده.های دیگر هم می‌شود اقداماتی مثبت انجام داد.

قطعا دکتر ظریف به‌همراه رئیس‌جمهور برای این اقدام خود تحلیل‌های عمیقی دارند و این برای ما مهم است.

هر چند قبلا هم یک کرد اهل‌سنت سفیر شده است، اما این انتخاب جای امیدواری ویژه‌ای دارد چراکه هم زن است و هم اهل‌سنتی که در میان محروم‌ترین نقطه کشور رشد یافته است.

پیام مهم این انتصابات از دو منظر قابل تامل است؛

اول- به همه کسانی‌که استفاده از اهل‌سنت را نمی‌پسندند و یا در اولویت‌شان نیست پیام می‌دهد که کشور به این همدلی‌ها بیش از هر زمان دیگری نیاز دارد و توجه به نخبگان اهل‌سنت یک الزام است نه یک امر مباح...

دوم - به ما هم پیام می‌دهد که امید را نباید به یاس تبدیل کرد، هرچند توقعات از دولتی که خاستگاه اصلی‌اش اهل‌سنت بود بیشتر از اینها است، اما این نشان از آن دارد که پیگیری‌ها و همدلی‌ها نتیجه خواهد داد.

لذا هم مسئولین و هم ما اهل‌سنت باید بدانیم هیچ‌کس و هیچ برادرخوانده‌ای برای ما ایرانیان ایرانی، به‌جز خود ما،  غمخوار و یاور راستین نمی‌باشد.

قطعا رمز پیروزی همان همدلی ما است که باید تقویت و تعمیق گردد./سنی‌آنلاین

مطالب مرتبط:

بحران سوریه و اهل سنت ایران

تیراندازی در مسجد النبی در مدینه منوره

رژیم صهیونیستی یک مسجد را جریمه کرد

ا

وزارت دفاع انگلیس برای تامین بودجه پایگاه‌هایش را

ا

هشدار سیاستمدار پاکستانی: پاکستان، هدف بعدی داعش

ا

زندگینامه افندی سید محمود شرفی (ره)

حملۀ شدید سرکردۀ القاعده به آل سعود

آلمان یک تبعه افغانستان را به ظن عضویت در گروه طال

ا

هشدار سازمان ملل در خصوص گسترش فعالیت داعش درلیبی

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات