b_300_300_16777215_10_images_57716211.jpg

اساس نیوز،عبدالقیوم شکاری:محمد باسط درازهی نماینده سراوان در مجلس شورای اسلامی در هفته های اخیر به پرحاشیه ترین نماینده مجلس شورای اسلامی تبدیل شده است .

حاشیه های دامنه دار این نماینده مجلس، با انتشار کلیپی از برخورد وی با یک کارمند گمرگ آغاز شده به مسائلی در زمینه اعتبار علمی مدرک تحصیلی و برخورد نامناسب با یک خبرنگار دیگر رسیده است.بنظر می رسد این قصه سر دراز دارد.

اگر سابقه مجلس دهم را مرور نماییم،مشاهده می کنیم که سابق بر جریان اخیر ، برخی از نمایندگان مجلس در حوادث دیگر با ادبیات و برخوردهای نامناسب تر، رفتاری دور از شان نمایندگی از خود نشان دادند.اما چرا مورد نماینده سراوان تا این حد بزرگ شده است ؟

کالبدشکافی دقیق پازل های جریانات ایجاد شده برای محمد باسط درازهی، ما را به دو عامل مقابل هم می رساند. تداوم فضاسازی منفی در جریانات اخیر از این دوعامل نشات می گیرد:

الف: برخی از شیطنت های افراد یا جریاناتی که بنظر می رسد مشکلاتی با این نماینده دارند.جنس مشکل این افراد پشت پرده با درازهی، دقیقا مشخص نیست .

  ممکن است طیفی از مسائل جناحی تا تنگ نظری های قومی در پس پرده این نمایش باشد.طبیعت فعالیت سیاسی و بویژه نمایندگی مجلس این است که افراد در کنار دوستان و هواداران خود، دشمنان (رقیبان)قسم خورده ای دارند که منتظر کوچکترین لغزش طرف مقابل هستند.در سلسله حاشیه های ایجاد شده برای نماینده مردم سراوان ،بنظر می رسد این طیف فعالیت چشمگیری داشته و به شدت دنبال انتقام گیری های انتخاباتی و سیاسی از این اتفاقات است.

ب: ضلع دوم موثر در بزرگ شدن جریانات مرتبط با محمد باسط درازهی عدم مدیریت صحیح مسائل توسط ایشان است .نماینده سراوان از همان نخستین برخورد ایجاد شده در گمرک، تا تهیه کلیپ دفاعیه و انتشار سخنرانی نشست غیر علنی مجلس در مسیری کاملا اشتباه ،خود را در معرض امواج سهمگین رسانه ای قرار داده است .

  به احتمال زیاد افرادی با مشاوره های غلط خود، ایشان را نادانسته به مسیری پر اشتباه هدایت کرده اند .نتیجه تداوم این اشتباهات به راه افتادن کمپین استعفای ایشان از جایگاه نمایندگی است .

    این کمپین و جریان سازی در حالی به جریان افتاده است که برخی از موارد توهین و بی احترامی نمایندگان دیگر مجلس در ماه های گذشته حتی از جریان اخیر نماینده سراوان نیز بدتر بوده است .اما تفاوت جریان درازهی با جریانات سابق ،اصرار نماینده محترم سراوان بر تداوم حرکت در مسیر اشتباه و فقدان کنترل لازم بر رفتار و گفتار است .

  توصیه صریح و برادرانه ما به نماینده سراوان این است که تلاش کند قدری از فضای مواجهه رسانه ای فاصله بگیرد.لازم نیست ایشان به هر حاشیه سازی رسانه ای عکس العمل نشان دهند.تجربه دو هفته اخیر ثابت کرده است که غالب عکس العمل های ایشان در قبال فضاسازیها، خام و پرهزینه است.

  متاسفانه فضای رسانه ای کشور تحت تاثیر علاقه جامعه مخاطب به حاشیه سازیها به شدت بی رحم شده است .این بی رحمی رسانه ای در رابطه با محمد باسط درازهی دو چندان است.

یکی از مشخصه های لازم برای کنشگران سیاسی در شرایط فعلی، پیچیدگی و چندلایه بودن در رفتار و گفتار است .عدم رعایت این ویژگی و سادگی در رفتار باعث ایجاد حاشیه های غیر ضرور برای افرادمی گردد.در شرایط امروز بنظر می رسد دامی که برای نماینده سراوان پهن شده است ،دارای لایه های مختلف سیاسی و اجتماعی است.در این شرایط دست و پازدن بیشتر یعنی گرفتاری فزونتر در دام پیرامونی !

قدری باهوش باشد برادر!

المومن كيس فطن حذر:
انسان مومن عاقل ، زيرك و هشيار است .

مطالب مرتبط:

مولانا ملازهی:عمل صالح تنها توشه انسان در روز آخرت

سیدحسن نصرالله: نیروهای مقاومت در هر جنگی پیروزند/

نیروهای مشترک عراقی همچنان به پیشروی های خود در نب

مقامات سان فرانسیسکو: با اجرای فرمان مهاجرتی ترامپ

رسانه های انگلستان و اسلام هراسی

طالبان 11 سرباز افغان را کشت

شادی زائران خانه خدا از بارش باران در مکه /عکس

خاومیانه بازیچه سیاست بازیهای قدرت های بزرگ

روایت گری از فاجعه کربلا از نگاه اهل سنت

 

دیدگاه‌ها   
لطیف
0 #1 لطیف 1397-10-12 09:43
امیدوارم به این نصیحت دوستانه توجه کنه...
نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات