b_300_300_16777215_10_images_755565656.jpg

اساس نیوز : امام جمعه اهل سنت بندرترکمن از راه اندازی شعب وحدت بانک انصار در استان گلستان در هفته های آینده خبر داد .

به گزارش خبرنگار اساس نیوز، استاد قربان محمد آخوند اونق امام جمعه بندر ترکمن محور اصلی سخنرانی خود در نماز جمعه امروز (نهم آذرماه) این شهر را به اعلام خبر راه اندازی شعب وحدت بانک انصار در شهرهای گنبد،بندر ترکمن و کلاله اختصاص داد.

امام جمعه بندر ترکمن در جمع نمازگزاران این شهر با تشریح سلسله جلساتی که در ماه های گذشته برای پرداخت تسهیلات بانکی بر اساس فقه اهل سنت انجام شده است،افزود: الحمدالله این جلسات در هفته گذشته به یک جمع بندی رسید و مقرر شد که بانک انصار بر اساس شرایط مندرج در صورتجلسه مصوب،اقدام به پرداخت تسهیلات به اهل سنت استان گلستان نماید.

استاد اونق خاطرنشان کرد:رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم همواره درد امت داشت و برای مشقت های مردم ناراحت می گردید.علما هم به عنوان ورثه انبیاء باید با مشقت های مردم همراهی کنند.یکی از مهم ترین مشقت های امروز جامعه، شرایط نامناسب وام های بانک هاست.ما برای حل این مساله سالهاست در حال تلاش هستیم و بالاخره نتایجی در این زمینه حاصل شده و با بانک انصار توافقی انجام شده است.

امام جمعه بندرترکمن در بخش دیگری از سخنان خود گفت : اگر بخواهیم این رویه حسنه ادامه پیدا کند خیرین و سرمایه داران ما باید بانک انصار را در این مسیر یاری کنند و با سپرده گذاری منابع مالی خود در این بانک به ادامه این کارها یاری رسانند.

ایشان تصریح کردند بر اساس صورتجلسه تصویب شده در صورت تخلف بانک از تعهدات خود، تاییدیه علمای اهل سنت کان لم یکن تلقی می شود.

عضو ارشد محفل فقهی احناف ترکمن صحرا در ادامه سخنان خود صورتجلسه امضا شده بین نمایندگان محفل فقهی احناف ترکمن صحرا و نمایندگان بانک انصار را قرائت کرد .مهم ترین مصوبات این نشست به قرار زیر است :

  • عدم دریافت کارمزد برای تسهیلات قرض الحسنه
  • واگذاری تسهیلات به سپرده گذاری شهروندان منوط نشود
  • وجه التزام از متقاضیان دریافت نگردد
  • شعب وحدت نباید از طریق تبلیغات اقدام به قرعه کشی و اعطای جوایز نمایند.
  • در زمینه تسهیلات مرابحه الگوی پیاده شده در شعبه سیستان و بلوچستان در گلستان
  • در صورت عدم رعایت شرایط مقرر در صورتجلسه تهران تاییدیه علمای اهل سنت کان لم یکن تلقی می گردد.

بعد از مباحث استاد اونق ،عبدالرحمان آخوند کر امام جمعه دیگر اهل سنت هم با تشریح ابعاد تلاش های انجام شده در این زمینه، تاکید کرد: فعالیت های این شعبه بانک انصار بر اساس فقه اهل سنت انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است که بر اساس توافقات انجام شده، سه شعبه بانک انصار در شهرهای گنبد،بندر ترکمن و کلاله به عنوان شعب وحدت فعالیت خواهند کرد.فعالیت شعبه گنبد این بانک روزهای پنجم و ششم دی ماه بصورت نمادین آغاز خواهد شد.

b_400_400_16777215_10_images_96665323.jpg

مطالب مرتبط:

درخواست ترکمان‌های عراق از العبادی برای باقی ماندن

چه کسی مانع درگیری پیشمرگه ها با نیروهای عراقی شد؟

انفجارهای تروریستی قلب تپنده مقاومت را نشانه گرفته

فوتبالیست آلمانی به دین اسلام گروید

د

ممنوعیت پرواز برای جنگنده های ترکیه

اصابت دو راکت داعش به خاک ترکیه

ا

تجلیل از استاد نمونه اهل سنت کرد

ازدواج و فلسفه ای که از یاد برده ایم

مولانا عبدالحمید: اصلاح جامعه از وظایف ذاتی امت اس

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز