b_300_300_16777215_10_images_1433906628_img_0152.jpg

اساس نیوز : مولوی عبدالغفور جمالزهی از علمای وارسته و مردم دار اهل سنت بلوچ و امام جمعه رضا آباد،صبح امروز در زمان بازگشت از نماز صبح هدف تیراندازی افراد ناشناس قرار گرفته به شهادت رسید.

توفیق آشنایی با این عالم بزرگوار اهل سنت را از دو سال گذشته داشتم .با ایشان در حاشیه چند مراسم دیدارهایی داشتم.یکبار هم برای شرکت در یکی از مراسم های مسجد ایشان به روستای رضا آباد رفتیم.سخنران مراسم مولانا گرگیج امام جمعه اهل سنت آزادشهر بود.

مولوی جمالزهی از نظر حسن اخلاق و مردم داری در بین مردم روستا و منطقه خان ببین، زبانزد خاص و عام بود.

عالمی وارسته و خدایی بود که دینش را هیچ وقت فدای دنیا و عافیت طلبی نکرد .ایشان دغدغه دنیای اسلام داشت و از فضای نامناسب شکل گرفته در بلاد اسلامی متالم بود.از دسیسه های کفار برای اختلاف افکنی در بین ما مسلمانان می گفت و اعتقاد داشت که هم صحبتی و مدارا با عقاید و مذاهب، مختلف تنها راه برون رفت دنیای اسلام از شرایط کنونی است .

اسلام اعتدالی و دوری از افراط و تفریط شاه کلید همیشگی سخنان این عالم عزیز بلوچ بود .شاید همین رویه،باعث تنگ نظری هایی نسبت به روحیه تعاملی ایشان شده باشد.ما از جزئیات و انگیزه اصلی عاملان این قتل ناجوانمردانه بی خبریم .اما هر چه باشد نشان دهنده این است که عوامل این گونه رخداد ها بر این اعتقادند که هر صدای متفاوتی را باید حذف کرد .نتیجه این روحیه نیز فجایعی مثل حادثه امروز صبح است.

الله متعال ایشان را با انبیاء و صلحا محشور کند .ان شاالله

عبدالقیوم شکاری مدیر سایت اساس نیوز

 

 

مطالب مرتبط:

مخالفان رانندگی زنان در عربستان جریمه و زندانی می

جنایت جدید داعش

افشاگریهای جدید ویکی لیکس علیه هیلاری

تظاهرات معترضان به اسلام‌هراسی در لندن

شکست طرح دولت چین برای تضعیف اعتقادات مسلمانان «سی

داعش چهار عراقی را به قتل رساند

رهبر کاتولیک‌های جهان : سال ۲۰۱۷ را سال ننگ و دروغ

دولت چین حرف «N» را در جستجوهای اینترنتی سانسور کر

نگرانی مقامات آمریکایی از کمک روسیه برای دور زدن ت

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز