b_300_300_16777215_10_images_b77c990e633dac0ff65890b0db32f237_XL.jpg

اساس نیوز :امام جمعه اهل سنت زاهدان برقرارای عدالت اجتماعی و رعایت حقوق همه اقوام و اقلیت ها را سنگ بنای برقراری وحدت عملی  در جامعه اسلامی دانست .

به گزارش خبرنگار اعزامی اساس نیوز، شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید قبل از ظهر امروز در نخستین روز سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، ضمن تقدیر و تشکر از بانیان این کنفرانس تاکید کردند :این گونه نشست ها باعث تقویت گفتمان بین علما در زمینه وحدت می شود.

مولانا عبدالحمید در ادامه افزود: امروز در شرایطی در این محل جمع شده ایم که دنیای اسلام با گرفتاریهای زیادی مواجه شده است .افراط گرایی و تهدیدات مختلف امنیتی امروز آرامش را از بلاد اسلامی گرفته است .

مدیر دارالعلوم زاهدان در بخش دیگری از بیانات شان تاکید کردند:مساله مهم در رابطه به مشکلات کنونی دنیای اسلام این است که بجای آسیب شناسی از علل ایجاد این مشکلات، در معلول ها گرفتار شده ایم.چرا در کشورهای آباد اسلامی مثل یمن وسوریه جنگ و خشونت به راه افتاده است .باید علل و ریشه های این مشکلات را بررسی کنیم .

این عالم شاخص اهل سنت ایران در ادامه گفتند:ما پیامبر بزرگواری داریم .قرآن کریم را داریم .دین اسلام را داریم .اینها نعماتی است که خداوند به ما داده است .اما ما قدر این نعمت را نمی دانیم .

حضرت شیخ الاسلام دوری مسلمانان از اسلام و آموزه های اصیل اسلامی را هم یکی از مشکلات بزرگ جامعه اسلامی قلمداد کردند .ما امروز از سیره اصیل پیامبر فاصله گرفته ایم .عمل به قرآن در زندگی ما نیست .در مورد عمل به احکام شرعی هم در شرایط نامناسبی قرار داریم .این مشکلات به این خاطر است که از اصل اسلام دور شده ایم .

عالم بزرگ اهل سنت در بخش پایانی بیانات شان با اشاره به سخنان رئیس جمهور در نشست افتتاحیه کنفرانس ،خاطرنشان کردند:سخنان رئیس جمهور در مورد به رسمیت شناختن همه مذاهب بسیار هوشمندانه بود.بر این اساس در همه کشورهای اسلامی باید اقلیت شیعه به رسمیت شناخته شده حقوق آنها مد نظر قرار گیرد.در مورد رعایت حقوق اقلیت اهل سنت هم شرایط به همین گونه است.باید عدالت مذهبی در حق اهل سنت رعایت شده حقوق اجتماعی آنها داده شود.

شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید در فراز مهمی از سخنان خود تصریح کردند :اگر بجای شعار دادن در عمل به وحدت پایبند باشیم همه مشکلات رفع می گردد.باید حقوق همه اقلیت ها و اقوام را اداء کنیم .در این شرایط وحدت پیاده خواهد شد.

مطالب مرتبط:

ترکیه بورسیه تحصیلی به دانشجویان مسلمان آراکانی اع

افزایش شمار کشته های انفجار در مرز ترکیه

دیده شدن پرنده قرآنی ابابیل بر فراز آسمان ترکیه

کاخ سفید: فلین به درخواست رئیس‌جمهور استعفا کرد

اعتراف جان کری به نسل‌کشی و جنایات داعش

کاریکاتور اسرائیل کودک کش

شروط مسعود بارزانی برای به تعویق انداختن همه پرسی

مولوی عطاری:جماعت تبلیغ به اسلام خدمت کرده است/بای

انهدام یک باند وابسته به داعش در مغرب

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین تحلیل ها و مقالات

کانال تلگرام اساس نیوز