b_300_300_16777215_10_images_406150_3175748742_877_502.jpg

اساس نیوز،مولوی عبدالله بلوچ :به نظر می رسد که برخی از سکانداران کشورهای اسلامی و عربی چه به صورت علنی و غیر علنی، آهنگ عادی سازی مناسبات دیپلماتیک با رژیم غاصب صهیونیستی کرده و خواهان توسعه گبه  آن در دراز مدت می باشند .

سفر بنیامین نتانیاهو سرکرده رژیم جعلی اشغالگر قدس به کشور عمان در تاریخ ۱۶ صفر ۱۴۴۰ برابر با ۴ آبان ۹۷ روز جمعه و دیدار او با سلطان قابوس، پادشاه این کشور و همچنین حضور فیزیکی وزیر فرهنگ گروهک صهیونیستی خانم میری ریگو در مسابقات بین المللی جودوی " گرند اسلم امارات" ابوظبی و به دنبال پیروزی یکی از جودوکاران رژیم صهیونیستی، برافراشتن پرچم، نواختن سرود رژیم اشغالگر در آن کشور و . . ‌. حاکی از آنند که برخی از سران کشورهای عربی، قصد دارند به تدریج، گام های جدی را برای بر قراری شبکه ارتباطی قوی دیپلماتیک با رژیم غاصب صهیونیستی برداشته و از نزدیک شدن به آن، هیچ گونه ابائی راجع به کرده های نابخردانه خود در حوزه موسوم نیز ندارند .

هر گونه بروز اقدامات گوناگون جهت عادی سازی روابط دیپلماتیک و تجاری و . . ‌. از ناحیه هر احدی از سکانداران کشورهای اسلامی و عربی با رژیم اشغالگر صهیونیستی تحت هر عنوانی، به مثابه تضییع قطعی حقوق مسلم ملت مظلوم فلسطین، خیانت به آرمان های دیرینه آنان و مجوزی برای کشتار بیشتر مسلمانان در سرزمین های اشغالی، یهودی سازی شهر قدس و اشغال مسجد الاقصی در دراز مدت است .

تمایل حاد برخی از حاکمان عربی جهت ایجاد کانال ارتباطی دیپلماسی و تجاری فعال با رژیم اشغالگر صهیونیستی، باعث تضعیف قدرت منطقه ای آنها شده و زمینه را برای فروپاشی بدنه قدرت آنها که پشتوانه ی مردمی قوی در درون آن کشور نداشته در بلند مدت فراهم می نماید .

تاریخ و تجربه ثابت کرده است که هر گونه عقب نشینی از آرمان های به حق ملت مظلوم فلسطین و تن دادن به خواسته های نامشروع رژیم اشغالگر غاصب قدس، موجب جسورتر شدن آن جهت تحقق اهداف پلیدش در منطقه گردیده و آن را برای انجام جنابت های حداکثری علیه ملت ستمدیده آن در سرزمین های اشغالی به ویژه در نوار غزه تحریک بهنگام ضربتی می کند.

بدین ترتیب، رهبران کشورهای اسلامی و عربی، از اتخاذ تصمیمات ناشیانه خواه علنی باشد و خواه غیر علنی راجع به کنش عادی سازی مناسبات دیپلماسی، تجاری، امنیتی و . . ‌. با رژیم اشغالگر صهیونیستی به شدت اجتناب نمایند تا مبادا روزی فرا رسد که خشم و انزجار جهان اسلام همچون سیلی عظیم به سوی آنها سرازیر شده و آنها را برای همیشه به همراه خود به جای نامعلومی نیز ببرد ‌.

منبع:کانال مولانا عبدالله بلوچ

اساس نیوز: علت ضعف مفرط برخی از حکام عرب در برابر رژیم غاصب قدس، وابستگی حیات سیاسی حکام آن به حمایت های آمریکاست.

پشت پرده همه تلاش های اخیر اعراب برای عادی سازی مناسبات با اسرائیل، طرح دونالد ترامپ تحت عنوان معامله قرن است .بر اساس این طرح فلسطینی ها و دنیای اسلام باید حاکمیت نامشروع صهیونیست را نه تنها بر اراضی کنونی ،بلکه بر قدس شرف نیز بپذیرند و هیچ گونه ادعایی نسبت به آن نداشته باشند.

در این زمینه بیشتر بخوانید :

معامله قرن یا کلاه گشاد آمریکایی

 

مطالب مرتبط:

چرا داعش شکست خورد؟

پرچم اسرائیل بر روی لباس کودکان عربستانی

ا

شهرستان «صیاد» افغانستان بدست طالبان سقوط کرد

ا

سریال برکناری‌ دولتمردان ترامپ به وزیر دادگستری هم

عمامه گذاری و فارغ التحصیلی 12 نفر از طلاب اهل سنت

بازداشت ارسال کننده نامه‌های تهدیدآمیز به مسلمانان

تولد یک نوزاد فرانسوی در ارتفاع 13 هزار متری از زم

«رد پای یک زن» در اختلافات میان دوحه و ابوظبی

کشتار استانبول نتیجۀ موفقیت ترکیه در عملیات سپر ف

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز