b_300_300_16777215_10_images_jomeh04089702.jpg

اساس نیوز :ماموستا قادری در خطبه های این هفته نماز جمعه پاوه به حواشی به وجود آمده درباره  خطبه های نماز جمعه هفته قبل پاوه اشاره کردند و گفتند : جمعه گذشته در این محراب مطلب دوستانه ای عرض کردم و گفتم پارسال به نام جشن انارانه کارهایی انجام شد که شرع اسلام آنها را نمی پسندید؛ اگر قرار است امسال در اورامانات و بخصوص شهرستان پاوه جشن برگزار شود سعی کنید مثل سال گذشته نباشد و مسئولانی که می خواهند با این برنامه ها مردم را راضی و سرگرم کنند، خودشان این برنامه ها را مدیریت نمایند تا شاهد برنامه های خلاف شئون اسلامی نباشیم.

وی با بیان اینکه هر برنامه ای همراه با حفظ شئون اسلامی باشد مبارک است افزودند: آنچه من گفته ام و امروز هم تکرار می کنم رعایت ادب اسلامی است؛ چون بنده مکلف هستم از دین مردم دفاع کنم.

به گزارش اساس نیوز به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه؛ حاج ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های مورخه (۴/ آبانماه/۹۷) که با حضور مردم مؤمن و نمازگزار پاوه برگزار شد، به حواشی به وجود آمده به دنبال خطبه های نماز جمعه هفته قبل پاوه اشاره و با بیان اینکه در طول تاریخ اسلام نیروی مخالف دین همواره به محراب پیامبر اسلام و علما حمله کرده اند؛ گفتند: علمای دین باید بدانند، عالمانی که بیشتر در مظان اتهام دشمنان دین هستند، به پیامبر اسلام نزدیکترند.

وی با اشاره به اینکه به فرمودۀ قرآن کریم، امر به معروف و نهی از منکر و دعوت به بعد معنوی سخت است، افزودند:  علماء و روحانیونی که سکوت می کنند و حرفی نمی زنند؛ مورد لعن و طعن قرار نمی گیرند؛ بنده نیز اگر خطبه نخوانم، موعظه نکنم و در مقابل جریانات ایستادگی نکنم، نه مسئولین، نه مردم و نه مخالفین کاری با من ندارند؛ اما من به یاری حق ایستاده ام و  در مقابل این همه هجمه ناراحت نیستم و ادای تکلیف می کنم.

حاج ماموستا قادری در ادامه گفتند: جمعه گذشته در این محراب مطلب دوستانه ای عرض کردم و گفتم پارسال به نام جشن انارانه کارهایی انجام شد که شرع اسلام آنها را نمی پسندید؛ اگر قرار است امسال در اورامانات و بخصوص شهرستان پاوه جشن برگزار شود سعی کنید مثل سال گذشته نباشد و مسئولانی که می خواهند با این برنامه ها مردم را راضی و سرگرم کنند، خودشان این برنامه ها را مدیریت نمایند تا شاهد برنامه های خلاف شئون اسلامی نباشیم.

ایشان افزودند: متعاقب این سخنان و از روز شنبه تاکنون از طرف جمعی در فضاهای مجازی نسبت به بنده، نماز جمعه و روحانیون اهانت های زیادی روا داشته شد و حتی پا را فراتر نهاده و در مقابل مقاله ای در مورد حجاب که در رسانه ها شهرستان منتشر و در آن به وضع حجاب در پاوه اعتراض شده بود بی ادبانه حمله کردند و گفتند: حجاب یک پوشش قرون وسطایی است غافل از اینکه امر حجاب نص صریح قرآن کریم است.

امام‌جمعۀ پاوه به موضع گیری احزاب مخالف نیز اشاره کردند و گفتند: در طول این هفته حزب دمکرات ۳ بار بر علیه من بیانیه صادر کرده است؛ البته شکی ندارم همین که حزب دمکرات مخالف مطالب بنده است، دلیل بر این است که مطالب بنده حق بوده است.

وی با بیان اینکه هر برنامه ای با حفظ شئون اسلامی باشد مبارک است افزودند: آنچه من گفته ام و امروز هم تکرار می کنم رعایت ادب اسلامی است؛ چون بنده مکلف هستم از دین مردم دفاع کنم.

ماموستا قادری در ادامه به جشنواره انار در حلبچه کردستان عراق اشاره کردند و گفتند: دیشب جشنواره انار حلبچه را دیدم و خوشحال شدم. آنها بازار عمده ای را فراهم کرده و انار زیادی آورده بودند و در حالیکه خیلی شلوغ بود، مردم هم مؤدبانه می آمدند و انار می خریدند.

وی با انتقاد از عملکرد برخی ادارات از جمله گردشگری، افزودند: اگر مسئولان اداراتی همچون گردشگری، دلسوز مردم اورامانات هستند باید از یک ماه پیش برنامه ریزی و ۱۰۰ چادر در ابتدا و یا انتهای پاوه علم می کردند تا روستائیان پاوه انار و سایر محصولات خود را در معرض دید قرار داده و به فروش می رساندند؛ که اگر اینچنین می کردند قطعاً قبل از هرکسی من از آنان تشکر می کردم؛ نه اینکه در روز جمعه که روز عبادت است در روستاها جشن هایی به صورت ابتذال برپا کنند و آن را رشد اقتصادی و گردشگری بنامند!!

امام جمعه پاوه برخوردهای دوگانه مسئولان برای رونق گردشگری را نیز یادآور شدند و افزودند: اگر مسئولان ما واقعاً می خواهند گردشگری را در اورامانات رونق دهند چرا  ۳۵ سال است علی رغم درخواستهای مکرر ما برای بازگشایی مرز شوشمی، پاسخی مثبتی نداده اند؛ قطعاً اگر رفت و آمد به جریان بیفتد و روزانه 200 ماشین در این مسیر تردد داشته باشند، سبب رشد اقتصادی می گردد و ما هم ممنون همه مسئولان خواهیم بود، اما این کار را نمی  کنند ولی می خواهند با یک هیاهو و به نام  جشن انارانه آنهم در یک روستای دور از شهر پس از ۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامی، وضع اقتصاد ما را رونق دهند، که یقیناً با این شیوه نتیجه نمی گیرند.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان اگر در صدد رونق گردشگری هستند، مرز را رسمی و باز کنند، گفتند: اگر جناب آقای روحانی ریاست محترم جمهور، مرز شوشمی را برای ما رسمی و آزاد اعلام کنند، حاضرم فردا به تهرام بروم و دستش را ببوسم

ایشان با بیان اینکه مخالفتی با کلیت برگزار جشن انار ندارند، افزودند: هیچ اشکالی ندارد اگر جشن انار برگزار شود؛ ولی بخشداران منطقه و در رأس فرماندار، آن را مدیریت کنند، قطعا اگر مسئولان امر مدیریت کنند و میدان را در اختیار چند جوان قرار ندهند مشکل کمتر خواهد شد.

ماموستا قادری در ادامه خطاب به بعضی خانواده ها که فرزندانشان در فضاهای مجازی مشغول هتاکی و بی ادبی نسبت به دین هستند گفتند: من باب مصلحت عرض می کنم به فرزندانتان بگویید از این بیشتر بی ادبی و فحش و ناسزا بس است، زیرا نه نفع دین و نه نفع دنیا را برایشان در پی دارد.

وی با انتقاد از سکوت مسئولان در مقابل این هتاکی ها افزودند: ما در ایران ۲۳۰ هزار شهید و در این شهرستان حدود ۶۵۰ شهید تقدیم کرده ایم، روا نیست جسورانه به دین، جمعه و روحانیت حمله شود و مسئولان نظاره گر و تماشاچی باشند و مدافعان دین در اقلیت و مخالفین در اکثریت قرار گیرند؛ من تا جان در بدن دارم از دفاع از اسلام و قرآن و پیامبر اسلام (ص) و حقوق این مردم مسلمان کوتاه نخواهم آمد.

حاج ماموستا قادری سپس ضمن تشکر از کسانی که سخنان ایشان در هفته گذشته را تایید نموده اند خاطرنشان کردند: در طول این هفته جمعی نیز نسبت به مطالب جمعۀ گذشتۀ بنده اظهار محبت نمودند، از جمله آقایان ماموستا راستی امام جمعۀ موقت سنندج، ماموستا اسامه مرادی کرمانشاه، ماموستا بهمنی سنندج، ماموستا محمدی بیجار، جناب آقای خوش اقبال معاونت محترم سیاسی امنیتی استاندار کردستان و سایر عزیزان، که از همۀ انان تشکر می کنم و همچنین از گروهی هم که در لوای دفاع از جشن انارانه تا توانستند بر علیه بنده گفتند و نوشتند و توهین کردند نیز ممنونم!

 

مطالب مرتبط:

مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه زاهدان: جهان

منطقه البوذیاب به طور کامل آزاد شد

اعلام آمادگی دمشق برای گفت‌وگوهای سوری-سوری بدون پ

و

شیخ القرآن مولانا محمد عثمان:تنها با شعار دادن در

مولوی سرکوهی : دقت دراستمرار اقامه نماز لازمه آماد

رئیس سابق پنتاگون: رجب طیب اردوغان در سراشیبی سقوط

صهیونیسم چگونه یهودیان عرب را گرد هم آورد؟

یکی از روحانیون فعال دینی و فرهنگی شهر هرات دستگیر

بخش وسیعی از کرکوک توسط ارتش عراق آزاد شد

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز