b_300_300_16777215_10_images_b_0_0_0_10_images_ghorban_mohammad.jpg

اساس نیوز :امام جمعه اهل سنت بندر ترکمن در سخنرانی امروز (20 مهرماه) در نماز جمعه این شهر تاکید کرد برای حفظ وحدت در جامعه باید با عوامل هتاک به اعتقادات و مقدسات مذاهب برخورد شود .

به گزارش خبرنگار اساس نیوز استاد قربان محمد آخوند اونق امروز در جمع صدها تن از نمازگزاران شهر بندر ترکمن تاکید کرد: برای جلب دوستی و محبت الله متعال باید از راه و سنت رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم تبعیت کنیم .

این عالم شاخص اهل سنت در ادامه گفت برای تبعیت از رسول خدا باید از چهار طریق عمل کنیم .ابتدا باید با درک صحیح از عقیده ایشان ،در زندگی خود تابع آن باشیم .برای درک صحیح عقیده رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم باید به نزد علمای مورد وثوق خودمان مراجعه نماییم .غفلت در این مساله ممکن است ما را به سمت انحراف و بدعت در عقیده سوق دهد.

مدیر حوزه علمیه الاعظمیه افزود: دومین شرط تبعیت از رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم مراقبت از گفتار و زبان مان است .نباید گفتاری را بر زبان آوریم که خلاف شرع باشد.سومین شرط نیز پیروی عملی از رفتار و سنت رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم است و در حوزه عمل باید مراقب باشیم دچار خطا نگردیم .

امام جمعه اهل سنت بندر ترکمن گفت :چهارمین شرط تبعیت از رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم رعایت اصول اخلاقی آن حضرت است .باید توجه داشته باشیم که پیامبر ما به اصول اخلاقی بسیار پایبند بوده و حتی با دشمنان خود هم مدارا می کرد .

قربان محمد آخوند اونق تاکید کرد: افرادی که در صدر اسلام کاملا منطبق با چهار شرط فوق زندگی کردند اصحاب کرام رضی الله عنهم اجمعین بودند.صحابه افرادی بودند که با پیامبر همنشین بودند و به ایشان و دین اسلام ایمان آورده بودند.ما باید همه اصحاب کرام را دوست داشته باشیم.البته در بین این بزرگواران هم خلفای راشدین رضی الله عنهم اجمعین از مقام و منزلت بالاتری برخوردارند.

این عالم شاخص اهل سنت در ادامه گفت : رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم فرمودند که بعد از فوت من اختلافات زیادی در جامعه بروز خواهد کرد .در این زمان تابع سنت من و سنت خلفای راشدین من باشید .پس تبعیت  از سنت خلفای راشدین و صحابه کرام ، به منزله تبعیت از سنت رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم است.

وی افزود: در روایتی دیگر رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم فرمودند که به اصحاب من دشنام ندهید .اگر شما به اندازه کوه احد هم طلا برای اسلام خرج کنید ،نمی توانید اجر کارهای صحابه را بدست آورید.پس ما باید با جان و دل اصحاب را دوست داشته باشیم .در حدیثی از پیامبر آمده است اصحاب من مثل ستاره ها هستند و به هر کدام از آنها که اقتداء کنید به مسیر درست هدایت خواهید شد.

امام جمعه اهل سنت بندر ترکمن در بخش دیگری از سخنان خود به مقام و منزلت امهات المومنین حضرت عایشه رضی الله عنها پرداخت و مقام این بانوی بزرگوار را نزد خدا و پیامبر بسیار بالا دانست .

استاد قربان محمد آخوند اونق در ادامه گفت: مسلمانان باید به اعتقادات یکدیگر احترام بگذارند .حفظ وحدت توصیه قرآن و پیامبر ماست .بزرگان کشور ما هم بر این مساله تاکید دارند و مقام معظم رهبری بر اساس همین اصل ،توهین به مقدسات اهل سنت را حرام اعلام کردند .وقتی ایشان این قبیل اعمال را حرام اعلام کردند ، چرا با افراد هتاک برخورد نمی شود ؟

 آخوند اونق در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد :حضرت عایشه رضی الله عنها ، مادر همه مومنان و مسلمانان است .پس هر کس که به ایشان توهین کند انگار به مادر خود توهین کرده است .الحمد لله در استان گلستان فضای خوبی از همدلی و احترام حاکم است و ثمره این شرایط وحدت و انسجام موجود در شهرهای مختلف استان است .باید همه مراقب باشیم این قبیل اعمال به وحدت جامعه خدشه وارد ننماید.

لازم به ذکر است که استاد قربان محمد آخوند اونق جزو علمای بارز احناف در شمال کشور بوده و در زمینه مسائل دینی سرآمد علمای منطقه می باشند.ایشان به علت عدم علاقه استاد به حضور در فضای رسانه ای و ورود در مسایل سیاسی در سایر مناطق کمتر شناخته شده اند.امادر زمینه مسائل دینی از سرمایه های گرانبهای اهل سنت در شمال کشور هستند.

خبرنگار :شکاری

مطالب مرتبط:

تشویق تلگرامی عوامل داعش برای حمله به ایتالیا / عک

وزیر نفت داعش : ابوبکر البغدادی درمناطق تحت کنترل

غرابیب سود, روایت زندگی در سایه داعش

حملات گسترده طالبان به هفت شهرستان در شمال شرق افغ

پسر بن لادن می‌خواهد انتقام پدرش را بگیرد

وزیر کشور ایران: حدود 400 هزار نفر در خوزستان در م

بزرگ‌ترین صادرکننده / بزگترین واردکننده سلاح در جه

ا

تمرین جنگی ناوهواپیمابر آمریکایی در نزدیکی سواحل ا

 

ارتش ترکیه با پخش اعلامیه از مردم عفرین خواست علیه

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات