b_300_300_16777215_10_images_photo_20170701_195023.jpg

اساس نیوز :مدافع سرخپوشان تهرانی درباره حواشی اخیر به وجود آمده توضیح داد.

شایان مصلح چند روزی در تمرینات پرسپولیس غیبت داشت و همین مساله باعث شد تا خیلی ها این موضوع را به حواشی اخیرش ربط دادند. حالا وی در بیانیه ای به توضیح ماجرا پرداخته است:

بسمه تعالی

بازار داغ سواستفاده ها و سواستفاده چی ها، آنچه رونق دارد تعبیر ناجوانمردانه از برخی گفتارها به قصد بهره برداری ناصواب و ایجاد تفرقه میان جوانان مسلمان است.

درست مثل آنها که از شعر شیعی من سواستفاده کردند و با سوتعبیر، باعث ناراحتی اهل سنت شدند.

من شیعه ام اما دوستان اهل سنت دارم که سر سفره شان نشستم و آنها نیز به رسم رفاقت میهمان سفره من بودند و هرگز به حرمت رفاقت و به حکم آموزه های دینی ام، به همسفره خود اهانت نمی کنم.

اخلاق و انصاف و اسلام حکم می کند که خدمت اهل سنت عرض کنم که کج فهمی برخی افراد از شعر من و سواستفاده برخی دیگر که دوست دارند میان مسلمانان فاصله و تفرقه بیاندازند، باعث دلخوری شان شد.ما همه مسلمانان ارادات به خاندان نبوت داریم و من معتقدم تمام ادیان و مذاهب با وجود نظرات متفاوت باید کنار هم زندگی مسالمت آمیز داشته باشند. 

بر اساس یک گزارش دیگر تابناک در خبری دیگر از بازجویی نهادهای امنیتی از شایان مصلح خبرداد.در این گزارش آمده است :

اظهارات جنجالی بازیکن تیم پرسپولیس باعث شد تا او با مشکل بزرگ سیاسی و مذهبی مواجه شود.

به گزارش تابناک ورزشی، چندی پیش شایان مصلح بازیکن پرسپولیس در یک مراسم مذهبی سخنانی را بر زبان آورد که با اعتراض نمایندگانن اهل سنت مجلس همراه شد. نمایندگان اهل سنت مجلس شکایت نامه های را علیه بازیکن پرسپولیس تنظیم کرده اند و او باید پاسخگو باشد.

مصلح به دلیل برخی از اظهارات در یکی از مراسم مذهبی دچار حاشیه‌هایی شده بود در روزهای اخیر در اختیار نهادهای ذیربط قرار گرفته است و نمی تواند در تمرینات سرخ پوشان شرکت کند. البته از باشگاه پرسپولیس خبر می رسد که قرار است به زودی مشکل او برطرف شود.

اساس نیوز : بنظر می رسد توضیحات این بازیکن فوتبال تا حدودی سوء تفاهمات و تالمات ایجاد شده در این زمینه را رفع نماید .امید که با هوشیاری بیشتر همه فعالان و چهره های شاخص فرصت سوء استفاده از این گونه موارد را به بدخواهان این مرز و بوم ندهیم .شاه کلید گرفتار نشدن در این قبیل موارد افزایش آگاهی از اعتقادات و خطوط قرمز یکدیگر است.عقلای دو طرف هم باید از طیف های افراطی و هتاک اعلام برائت کنند.

در همین زمینه بیستر بخوانید :

مطالب مرتبط:

بررسی علل حضور ترکیه در عراق

از دهم سپتامبر استفاده از حجاب اسلامی در تاجیکستان

علمای مسلمان و گرفتاری در زمینه های غیر ضروری

افتتاح اولین سینما پس از 40 سال در عربستان

عربستان کلیه برنامه های آموزشی و تبلیغی دینی را مت

محاصره مسلمانان روهینگیا و ممنوعیت رساندن غذا و دا

امارات کشته شدن دیپلمات هایش را در افغانستان تایید

ا

بیانیه پایانی نشست چهارجانبه مکه ، کمک ۲ و نیم میل

مولانا عبدالحمید سیاست های غرب را عامل ایجاد تروری

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین تحلیل ها و مقالات

کانال تلگرام اساس نیوز