b_300_300_16777215_10_images_1078590.jpg

اساس نیوز: بدنبال انتشار یک کلیپ توهین آمیز از یک بازیکن فوتبال در رابطه با خلفای راشدین و حضرت عایشه رضی الله عنهم اجمعین علمای اهل سنت درمناطق مختلف کشور در خطبه های نماز جمعه یا از طریق صدور بیانیه هایی این اقدام زشت را محکوم کردند .

به گزارش اساس نیوز  مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه  (6 مهر 1397)،  با اشاره به اهانت یکی از بازیکنان فوتبال کشور به مقدسات اهل‌سنت، ضمن محکوم کردن این سخنان، خاطرنشان ساختند: سخنان یکی از ورزشکاران جاهل که با توجه به اظهاراتی که بر زبان آورده بود مشخص می‌شد از دین و شریعت اسلام بویی نبرده و نسبت به دین بیگانه بود، به‌شدت محکوم است.

ایشان در ادامه افزودند: سخنان این فرد در مورد حضرت علی، ازواج مطهرات و بزرگان صحابه کاملا به‌دور از اعتدال و عقلانیت و بیانگر غلو و تندروی بود که از جانب شیعه و سنی مردود است.

خطیب جمعه زاهدان خواستار «مجازات» این‌قبیل افراد شدند و گفتند: خواستۀ تمام ملت از مسئولین آن است که افرادی از شیعه یا سنی که سخنان تحریک‌‌کننده و تفرقه‌آمیز می‌زنند دستگیر شوند و به مجازات برسند. نباید به هیچ‌کسی دارای هر جایگاه و متعلق به هر فرقه‌ای که باشد اجازه بدهیم وحدت و امنیت ما را مورد هدف قرار دهد.

در این باره بیشتر بخوانید :

مولانا عبدالحمید ؛ اهانت‌کنندگان به مقدسات اهل‌سنت باید مجازات شوند

شیخ علی امینی مدیر حوزه علمیه سلطان العلمای بندر لنگه نیز با انتشار کلیپی با اظهار تاسف و انزجار از توهین صورت گرفته به خلفای راشدین و امهات المومنین رضی الله عنهم اجمعین، خواستار برخورد قضایی با این گونه هتاکی ها شد .

مولانا گرگیج امام جمعه اهل سنت آزاد شهر ضمن محکوم کردن این اقدام ناشایست ،با اشاره به فتوای رهبری مبنی بر “عدم توهین و حفظ حرمت مقدسات اهل سنت” گفتند: نزدیک به دو میلیارد از جمعیت مسلمانان را اهل سنت تشکیل می دهند، شما مگر به قرآن ایمان ندارید که حق همسایگی را در کشور رعایت کنید، به فتوای رهبری عمل شود و کسانی که به ازواج مطهرات (رض) و مقدسات اهل سنت توهین می کنند محارب با خدا و پیامبر (ص) هستند.

مولانا گرگیج خاطرنشان ساختند: مسئولین قضایی باید جلوی چنین افرادی را بگیرند و همچنین مراجع عظام شیعه موضع خود را بیان کنند که این اهانت ها هیچ ربطی به مذهب شیعه ندارد و خواهان مجازات فرد گستاخ شوند، ما بارها این بحران ها را مدیریت کرده ایم و به مردم توصیه کرده ایم که اتحاد و انسجام اسلامی را حفظ کنند.

سید عبدالباعث قتالی توهین به خلفاء راشدین و اصحاب پیامبر (ص) را محکوم کرد و خواهان احترام به عقاید پیروان مذاهب اسلامی در کشور شد.

امام جمعه اهل سنت بندر عباس گفت:احترام به عقاید و پیروان مختلف اسلامی یک اصل قانونی است و قانون اساسی کشور ما این حقوق را  به رسمیت شناخته است ، لذا مسئولان مربوطه خصوصا مدعی العموم می توانند به این موضوع ورود کند و از حقوق و عقاید میلیونها ایرانی  اهل سنت دفاع نمایند.این انتظار ما از مسولان کشور است.

ریس شورای روحانیت اهل سنت بندرعباس گفت:اهل سنت برای خلفای راشدین و صحابه احترام قایلند و هرگونه توهینی به این بزرگواران ، توهین به عقاید اهل سنت محسوب می شود.

در این باره بیشتر بخوانید :

شیخ قتالی خواستار احترام به عقاید مذاهب اسلامی در کشور شد

"شیخ محمد فاروقی" امام‌جمعه اهل سنت گناوه  با اظهار تأسف از اینکه بار دیگر شاهد اهانت و جسارت فردی دیگر به مقدسات و شخصیت‌های صدر اسلام هستیم افزود: همان‌طور که برای همه آشکار است پیامبر گرامی اسلام (ص) برای هدایت بشر به دین مقدس اسلام مبعوث شده است. صحابه گرامی و در رأس آن‌ها خلفای راشدین (رض) در سفر و حضر در کنار پیامبر همراه و همدم ایشان بودند و باجان و مال پیامبر را نصرت و یاری کردند. تا اینکه اسلام را در سراسر گیتی منتشر کردند. آن‌ها بودند که اسلام را به ایران آورده و ایرانیان را از بت‌پرستی و آیین زردشت به دین مبین اسلام هدایت کردند.

در این باره بیشتر بخوانید :

شیخ فاروقی :خلفای راشدین و صحابه خدمات زیادی به اسلام کردند

مولانا توکلی امام جمعه اهل سنت تایباد در سخنرانی خود در نماز جمعه این هفته، با بیان اینکه یک فوتبالیستی توهین های بسیاری به یاران پیامبر اسلام ص کرده است، گفتند: در زمانه ای که کشور در موقعیت حساسی است، کسانی پیدا می شوند که آب به آسیاب دشمن می ریزد و قلب اهل سنت ایران را جریحه دار می‌کند، ما این کار را محکوم می کنیم و از قوه قضائیه می خواهیم این شخص را بازخواست و محاکمه کند.

مقام معظم رهبری می فرمایند: کسانی را که به نام شیعه به مقدسات اهل سنت اهانت می‌کنند شیعه انگلیسی هستند،آشکار است که بودجه این اشخاص از انگلیس است و یا در جایی دیگر‌می فرمایند: احساسات اهل سنت را تحریک‌نکنید، عده ای خیال می‌کنند اثبات تشیع به این است که به بزرگان اهل سنت توهین کنند، این خلاف سیره ائمه است.

در این باره بیشتر بخوانید:

اعضای فراکسیون نمایندگان اهل سنت مجلس شورای اسلامی هم در روزهای گذشته ضمن محکوم نمودن این اقدام توهین آمیز نتیجه این قبیل رفتارها را تشدید اختلاف و چند دستگی در امت اسلامی دانستند.

در این باره بیشتر بخوانید :

ستاره نیمکت‌ها و مولودی تنش‌زا

توهین و بی احترامی به مقدسات اهل سنت و آثار زیانبار آن

 

مطالب مرتبط:

درخواست شیخ محمد بن زايد آل نهيان ولی عهد أبوظبی ب

درگیری میان مسلمانان و مسیحیان در جمهوری آفریقای م

ولیعهد سعودی برای دیدار با ترامپ، عازم آمریکا شد

حیدرالعبادی : آتش‌سوزی انبار صندوق‌های رای توطئه ا

به خاک سپاری استیون هاوکینگ در کنار داروین و نیوتن

مطبوعات سوریه: اردوغان و آل سعود دچار توهم هستند

رمادی آزاد شد

مشکلات جهان اسلام و انحطاط مسلمانان در عصر حاضر

سازمان ملل:هفت هزار کودک سوری در جنگ سوریه کشته شد

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات