b_300_300_16777215_10_images_2905514.jpg

اساس نیوز :بدنبال وقوع حادثه تروریستی در اهواز علمای شاخص اهل سنت در مناطق مختلف کشور با صدور پیام های مختلف، ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی تاکید کردند این گونه اقدامات ملت ایران را در برابر دشمنان خود منسجم تر خواهد کرد .

به گزارش اساس نیوز مولانا عبدالحمید در پیام منتشر شده خاطرنشان کرد که خبر حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شده بود، باعث تاسف و تالم شدید بنده گردید .اینجانب حمله مذکور را محکوم  نموده و بر خود لازم می دانم با بازماندگان این حادثه ناگوار ابراز همدردی نمایم.

    مجمع علمای اهل سنت کردستان هم به حادثه تروریستی اهواز عکس العمل نشان دادند در این پیام تاکید شده است ملت شریف و غیور ایران اسلامی؛ بار دیگر دستِ جنایت اخیر تروریست‌ها از آستین برآمده و جمعی از هم‌وطنان بی‌گناه و بی‌دفاع ایران اسلامی را در اولین روز رژه هفته دفاع مقدس نیروهای مسلح در اهواز به خاک و خون کشیدند که در میان این شهدا؛ زنان و کودکان و فرزند چهار ساله بی‌گناه و بی‌دفاع دیده می‌شود. هرگونه کشتار و خون‌ریزی محکوم می‌باشد و این نشان از خباثت و تفکرات شوم و دست‌های پنهان و تحلیل‌گرانشان به نام کوردلانِ بی‌بصیرت، جهت ضربه زدن به اسلام و خدشه‌دار نمودن چهره پاک اسلام ناب محمدی صلوة الله و سلامه علیه و آله. آن کسانی که می‌خواهند چهره این اسلام را غبارآلود نمایند.

  مولانا محمد حسن گرگیج امام جمعه اهل سنت آزادشهر و مدیر حوزه علمیه فاروقیه گالیکش در پیام خود در زمینه حادثه تروریستی اهواز خاطرنشان کرد : تاکید می کنم جامعه اهل سنت با هر گونه عملیات تروریستی و انتحاری کورکورانه که در آن کودکان ،زنان ،افراد بیگناه و نیروهای مسلح مدافع کشور که فرزندان این مرز و بوم هستند ،کشته می شوند به شدت مخالف بوده و همچنین عوامل تفرقه افکن بدانند که با چنین کارهایی هیچ گونه شکاف و اختلافی بین اقوام و مذاهب ایجاد نخواهد شد .بلکه ملت ایران متحد و منسجم تر می شوند.

مولانا عبدالصمد ساداتی امام جمعه سراوان هم در پیامی ضمن ابراز تاثر از حادثه تروریستی اهواز خاطرنشان کرد که اینجانب با ابراز همدردی ،این حادثه ناگوار را که موجب به خاک و خون کشیدن افراد بیگناه شد شدیدا محکوم می کنم .

    بر اساس یک خبر دیگر شورای عالی مدارس اهل سنت وجماعت جنوب ایران به نمایندگی ازطرف کلیه طلاب و اساتید مدارس ومجتمع های دینی جنوب(استان های هرمزگان،فارس وبوشهر)، حادثه ناگوار تروریستی ۳۱شهریور۹۷دراهواز که منجر به شهادت وزخمی شدن جمعی از مردم بیگناه و ونظامیان جان برکف گردید،محکوم نموده، و این مصیبت بزرگ را به رهبرعالیقدرانقلاب ومردم بزرگوارایران خصوصامردم داغدارخوزستان تسلیت عرض نموده، و ازخداوندمتعال علو درجه شهدا وبهبود مجروحین این حادثه را خواستار شد.

  مولانا شرف الدین جامی امام جمعه اهل سنت تربت جام در پیام خود تاکید کرد:  بار دیگر شاهد بودیم در روزی که ملت شریف ایران و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در حال برگزاری مراسم رزمایش هفته دفاع مقدس و حماسه دفاع از سرزمین خویش بودند ،گروهی تروریست از خدا بی خبر که بدون شک مزدوران آمریکا و اسرائیل و وابستگان منطقه ای آنها هستند، با حمله به مراسم رژه در اهواز؛جمعی از نظامیان و مردان و زنان بی گناه را به خاک و خون کشیدند و شهید و مجروح نمودند و حرکتی بزدلانه و وحشیانه انجام دادند که جز ننگ و نفرین ابدی برای آنها و امثال شان به همراه نخواهد داشت .

  مولانا غلام حیدر فاروقی امام جمعه اهل سنت بیرجند نیز با صدرو پیامی اقدام تروریستی در اهواز را نشانگر اوج دشمنی و عداوت و قساوت قلب این عناصر مزدور در منطقه و اقدام کور و رذیلانه اربابان شان دانستند که هر از گاهی اقتدار ایران اسلامی را مورد هدف قرار می دهند.مولانا فاروقی افزود :قطعا چنین اقداماتی ملت ایران را در برابر دشمنان متحدتر و منسجم تر از گذشته خواهد کرد و نخواهد توانست این ملت را در برابر اهداف بلندش ناتوان و ضعیف گرداند.

  ماموستا "مصطفی محمودی"، امام جمعه اهل سنت پیرانشهر، نیز خاطرنشان کرد: دشمنان جمهوری اسلامی همیشه در کمین هستند که برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی فرصتی پیدا کنند. امروز هم که رژه ای باشکوه را در سراسر ایران مشاهده کردند، خواستند این مراسم را تحت الشعاع قرار دهند. به همین دلیل، به رژه نیروهای مسلح در اهواز حمله بردند و عده ای را شهید و مجروح کردند.
این عالم اهل سنت افزود: اینها جنایتکارانی وابسته به آمریکا و سعودی هستند. لذا باید از سوی نیروهای ایرانی ضربه سختی بخورند تا دیگر نتوانند چنین کاری انجام دهند.

علمای اهل سنت خراسان شمالی هم با صدور بیانیه ای این حمله تروریستی را محکوم کردند .در این بیانیه تاکید شده است :ما علماء و روحانیون اهل سنت خراسان شمالی ضمن محکوم کردن این اقدامات جنایتکارانه به خانواده‌ معزز شهدای این حادثه و مقام معظم رهبری تسلیت عرض نموده، برای مصدومان شفای عاجل از خداوند مهربان خواستاریم. این حادثه تلخ نشان داد کوته‌فکران و تفرقه‌انگیزان در پیگیری اهداف شوم خود مرزهای شرف و انسانیت را دریده‌اند. این رفتارهای تروریستی مطمئنا خللی در اتحاد و همبستگی ملت بزرگ ایران ایجاد نخواهد کرد.

مطالب مرتبط:

تکفیر و صفات خوارج

اردوغان، ترکیه را هدف مشترک گولن، داعش و پ.ک.ک دان

دانشمندان شاخصی که مسلمان شدند

نقشه های جنگی روسیه برای آینده

هشدارهای عالم برجسته اهل سنت درباره دشمنان دین اسل

افراطی آزاد شده توسط آمریکایی ها ، فرمانده داعش در

اهل سنت و سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران

امام جمعه بانه ترور علمای اهل سنت عراق بوسیله داعش

جیم کری: حسابهای فیسبوکتان را ببندید و سهام فیسبوک

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات