b_300_300_16777215_10_images_photo_20180910_094353.jpg

در روزهای اخیر شبکه کلمه با انتشار کلیپ هایی اعلام کرده است که به علت مشکلات مالی در آستانه تعطیلی قرار گرفته و بر این اساس خواستار کمک خیران اهل سنت برای ادامه برنامه های خود شده است .

مخاطبان شبکه های ماهواره ای منتسب به اهل سنت بویژه کلمه بخوبی می دانند که این یک بازی تکراری بوده و در غالب موارد بعد از مدت کوتاهی مشکلات این شبکه ها بصورت معجزه آسایی حل می شود !

  در سال های گذشته هم این شبکه به کرات دعوت های مشابه دعوت اخیر را انجام داده بود.اما بعد از مدتی با برنامه های بیشتر و افزایش ماهواره های در حال پخش، بر روی آنتن مراجعت می کرد .شبکه کلمه که استودیوی اصلی آن در شهر دبی قرار دارد، از جمله شبکه هایی است که با حمایت مشخص و بارز دولت های عربی منطقه به ویژه عربستان و امارات متحده عربی، تلاش می کند در مسیر تحقق اهداف این دولت ها در رابطه با اهل سنت ایران حرکت نماید .در این شرایط این شبکه با توجه به حامیان قوی مالی خود نباید مشکلی داشته باشد .

     مساله مهم دیگر در رابطه با شبکه های ماهواره ای منتسب به اهل  اهل سنت فساد گسترده مالی رایج در بین برخی از مجریان و مدیران آنهاست.در خیلی از موارد بحث تقسیم غنائم در بین مدیران و مجریان شبکه های ماهواره ای منتسب به اهل سنت باعث افشاگری هایی از طرف عوامل این شبکه ها شده است .

  این افراد از ساده لوحی برخی از بازرگانان و تاجران اهل سنت که مقیم کشورهای عربی هستند، سوء استفاده کرده و بنام دفاع از عقیده اهل سنت و جماعت مبالغ پرداختی این افراد را برای مصارف شخصی خود هزینه می کنند .قطعا یکی از دلایل پخش کلیپ اخیر شبکه کلمه ،دوشیدن تجار و خیران اهل سنت است .

     البته اگر بخواهیم بر فرض محال بروز مشکلات مالی در  شبکه کلمه را باور کنیم ،این شرایط از ناامیدی حامیان این شبکه در رسیدن به اهداف مد نظرشان نشات می گیرد .شبکه های ماهواره ای منتسب به اهل سنت در سال های گذشته برای ایجاد ناآرامی و آشوب در مناطق مختلف اهل سنت نشین ایران تلاش زیادی کردند .این شبکه ها برای رسیدن به این مقصد، حتی با سلطنت طلب ها ،کمونیست ها و ملی گرا ها هم پیمان شدند .اما در صحنه عمل تلاش های گسترده رسانه ای آنها برای ایجاد جنگ مذهبی در ایران به نتیجه نرسید .

   مساله مهم در رابطه با شبکه های ماهواره ای منتسب به اهل سنت این است که این شبکه ها در یک دهه گذشته با سوء استفاده از خلاءرسانه مستقل اهل سنت ایران در داخل کشور، و غفلت مسئولان در این زمینه به راحتی توانستند مخاطبان اهل سنت را به سمت برنامه های خوب جذب نمایند.

  سوء استفاده از نام های مبارک صحابه و خلفای راشدین رضی الله عنهم اجمعین و ذکر پررنگ این بزرگواران  هم رویه ای بود که این شبکه ها برای جذب جوانان اهل سنت استفاده می کردند .دفاع ظاهری آنها از مقدسات و باورهای اهل سنت لباسی بود که بر تن اهداف خطرناک خود در رابطه با اهل سنت ایران پوشانده بودند.بیان و تشریح همین زمینه ها در سایت اساس نیوز در سال های اخیر باعث شده که این شبکه در چند مورد تلاش نماید ما را در بین مخاطبان اهل سنت تخریب نماید.اما الله متعال در جایگاه حق نشسته است.

ذیلا لینک دو مورد از صحبت های کارشناسان سابق شبکه کلمه در مورد مشکل مالی این شبکه و فساد مالی مجریان و مدیران آن را تقدیم حضورتان می کنیم .قضاوت با مخاطبان است .

https://goo.gl/wPaJVf

https://goo.gl/iXh5RD

 

مطالب مرتبط:

پخش اذان از بلندگوی مساجد در گرجستان ممنوع شد

ترجمه ساموآیی قرآن؛ کمک به تصحیح تصورات نادرست از

امضای صد نماینده برای برکناری رییس مجلس عراق

پیشتازی 8 درصدی کلینتون از ترامپ در جدیدترین نظرسن

نمایش نفیس ترین قرآن جهان در تاتارستان

پلیس مالزی هفت مظنون مرتبط با داعش را بازداشت کرد

 

مشارکت اعضای انجمن خیریه و خدمات اجتماعی بستک در د

م

پاکستان ادعاهای کابل و واشنگتن را مبنی بر پناه داد

ا

نخستین حمله تروریستی افراد وابسته به داعش در هند ۱

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات