b_300_300_16777215_10_images_9896465654.jpg

اساس نیوز :مراسم تشییع جنازه دکتر عبدالشکور ترشابی (کرد)، عصر دیروز (پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷) در مصلای اهل‌سنت خاش برگزار شد.

به گزارش سنی‌آنلاین، در این مراسم که شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید سخنران ویژه آن بودند، هزاران تن از مردم اعم از علما، فرهنگیان، دانشگاهیان، نمایندگان مجلس و اقشار مختلف مردم حضور داشتند.

دکتر جلال جلالی‌زاده از فعالان سیاسی اهل‌سنت کشور نیز در این مراسم حضور داشت. کاک حسن امینی (حاکم شرع مردم کردستان) و مولانا محمدموحد فاضلی (رئیس شورای علمای اهل‌سنت تایباد) نیز پیام‌های تسلیتی فرستاده بودند.

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید طی سخنانی در مراسم تشییع جنازه دکتر عبدالشکور ترشابی رحمه‌الله، حادثه قتل وی را «ناگوار»، «سنگین» و «ضایعه بزرگ» توصیف کردند و گفتند: شهادت مولانا دکتر عبدالشکور که یادگار مولانا عبدالستار رحمه‌الله بود، برای همه‌ی ما سنگین و ناگوار است، زیرا ایشان تنها متعلق به خانواده، فامیل و قوم خود نبود، بلکه سرمایه‌ای برای مردم کل استان بود که همه در این حادثه داغدار شدند.

امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان ضمن اظهار تأسف از وقوع چنین اتفاقاتی در منطقه، خاطرنشان کردند: متاسفانه هنوز علامات جاهلیت قبل از اسلام در جامعه ما وجود دارد؛ مردم ما اقدام به کشتن پدر، برادر و خویشاوند قاتل می‌کنند، درحالی‌که این‌ها مربوط به جاهلیت قبل از اسلام هستند که با آمدن اسلام مردود و محکوم اعلام شدند.

ایشان در ادامه بر لزوم «روشنگری» در جامعه تاکید کردند و گفتند: همه‌ی ما باید وظیفه خود را در راستای روشنگری و ارشاد مردم انجام دهیم. علما، معتمدین و متنفذین روز قیامت جواب خدا را چه می‌دهند وقتی یک انسان بی‌گناه بجای قاتل کشته می‌شود؟

مدیر دارالعلوم زاهدان افزودند: کشتن انسانی که مرتکب قتل نشده و نقشی هم در آن نداشته است کار بسیار خطرناکی است و عواقب خطرناکی هم در پی دارد؛ امروز قحط، زلزله و انواع آفات و فتنه‌ها در جامعه موجود است و ریختن خون انسان بی‌گناه موجب افزایش فتنه‌ها می‌شود.

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در بخش پایانی سخنان‌شان ضمن توصیه مردم به «حفظ آرامش» خاطرنشان کردند: از مردم عزیز می‌خواهم که آرامش خودشان را حفظ کنند و موضوع را از طریق قانونی پیگیری نمایند. مطمئن باشند که خداوند متعال هر فرد یا افرادی را که خون این انسان بی‌گناه را ریخته‌اند مجازات می‌کند.

امام جمعه اهل‌سنت زاهدان خواستار «شناسایی و مجازات» قاتل یا قاتلان توسط مسئولین قضایی شدند و گفتند: از مسئولین قضایی می‌خواهیم که موضوع شهادت دکتر عبدالشکور را به‌صورت جدی پیگیری کرده و قاتل را شناسایی و مجازات نمایند. اگر رسیدگی قانونی صحیح و سریع انجام شود امنیت منطقه بر هم نمی‌خورد و موجبات تسلی و آرامش بستگان مقتول نیز فراهم می‌شود.

مطالب مرتبط:

جوان آمریکایی به دلیل کمک به داعش، به زندان محکوم

د

کمک سه میلیارد دلاری ژاپن برای توسعه زنان کشورهای

ا

گزارش سازمان ملل از وضعیت اسفناک حقوق بشر در میانم

اعضای جدید شورای روحانیت قشم معرفی شدند

جزئیات حمله ارتش عراق به محل جلسه ابوبکر البغدادی

مجازات مرد کانادایی به خاطر ازدواج با 24 زن

حمایت از زنان و احترام به آنان از ارزش‌های ملی کشو

اروپا و محاسبه سود و زیان پذیرش یا ردّ پناه جویان

جامعه‌ای که در آن لهو و لعب رواج پيدا کند، از عروج

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین تحلیل ها و مقالات

کانال تلگرام اساس نیوز