b_300_300_16777215_10_images_rstgert.jpg

اساس نیوز: خطیب نماز جمعه روستای  چنارلی حمایت از ملت مظلوم فلسطین را وظیفه تک تک مسلمین دانست.


به گزارش خبرنگاراساس نیوز، اسماعیل آخوند قدیری درخطبه های نماز جمعه  هفته گذشته این روستا با اشاره به اتفاقات اخیر در فلسطین اشغالی گفت: همه مسلمین باید در کنار حمایت همه جانبه از ملت مظلوم و ستمدیده فلسطین، می بایست انزجار خود را از سران رژیم غاصب صهیونیستی و سایر دشمنان امت اسلامی نشان بدهند».

وی افزود: « امروز اشغال قدس توسط چکمه پوشان اسرائیلی، بزرگترین مصیبت برای امت اسلامی است؛ زیرا مسجدالاقصی به عنوان سومین مسجد بزرگ مسلمین جهان شناخته می شود و این مسجد که می توانست مکانی امن برای نمازگزاران فلسطینی باشد، اکنون تحت محاصر صهیونیست های غاصب قرار دارد. وقتی حضرت سلیمان علیه السلام ،ساخت مسجد الاقصی را به پایان رساند، به درگاه خدای متعال دعا کرد که نمازگزاران این مکان را همچون کودکی تازه متولد شده پاک گرداند».

خطیب نماز جمعه چنارلی مسجد الاقصی را مکانی محترم برای همه ادیان دانست و اظهار داشت: این مکان مقدس اول بار در زمان حضرت عمر رضی الله عنه توسط  قوای اسلام فتح گردید. سپس در جریان جنگ های صلیبی مدتی در اشغال مسیحیان بود که صلاح الدین ایوبی مجددا آن را فتح نموده و از آن پس جزو قلمرو اسلامی قرار گرفت. تاریخ نشان می دهد که بیت المقدس و مسجد الاقصی از بدو تاسیس تا کنون جریان های بسیاری را پشت سر گذاشته و خون های زیادی برایش ریخته شده است. امروز پیرواندین یهودی، ادعای مالکیت بیت المقدس و مسجدالاقصی را کرده و در صدد هستند تا با ایجاد حفاری در اطراف مسجد الاقصی، آن را تخریب نمایند».

آخوند قدیری ادامه داد: «هدف اشغالگران صهیونیستی این است که این مکان مقدس را از میان برداشته و سنگ هیکل سلیمان نبی را در محل فعلی قرار دهند. لذا احتمال می رود ساختمان مسجد الاقصی در نتیجه حفاری های ایجاد شده دچار آسیب های جدی گردد».

مدرس حوزه علمیه ربانی چنارلی در توضیح بیشتر یادآور شد: «همان گونه که همه روزه در اخبار رسانه ها منتشر می شود، اشغالگران صهیونیستی از زمان تجاوز به خاک فلسطین، ساکنان آن را با استفاده از بمب های مخرب و گلوله های آتشین از خانه و کاشانه خود بیرون کرده و با احداث شهرک های صهیونیست نشین تلاش دارند ترکیب جمعیتی بین المقدس را به نفع خود تغییر دهند. درجریان جنگ بیست و دو روزه غزه دیدیم که چگونه از راه هوا و زمین، شهر را محاصره کرده و با استفاده از انواع و اقسام ادوات جنگی قریب هزار و پانصد نفر از مردم بی گناه که بخشی را زنان و کودکان تشکیل می دادند به بدترین شکل ممکن شهید کردند».

آخوند قدیری تصریح کرد: «شاهد بودیم که صهیونیست ها چگونه با کارهای ضد بشری شان، آب و امکانات دیگر را به روی ساکنان غزه بسته و حتی به مجروحان داخل بیمارستان ها نیز رحم نکردند. صهیونیست ها البته به این  اقدامات بسنده نکرده و اجازه ندادند کمک های بشر دوستانه که توسط حامیان حقوق بشر ارسال می شد به دست مردم بی پناه برسد. تنها هدف صهیونیست ها این است که فلسطینی ها را از زادگاه شان اخراج کرده و سرزمینی کاملا یکدست یهودی تشکیل دهند. کشوری که عاری ازساکنان اصلی آن باشد».

خطیب نمازجمعه چنارلی بیان نمود: «صهیونیست های تفرقه افکن قصد داشتند در صدر اسلام، شبیه همین برنامه را در مدینه منوره نیز پیاده کنند که طرح شان با هوشیاری مسلمین، نقش بر آب شد. مطمئنا خدای متعال، ذلالت و بدبختی را درچهره دشمنان اسلام ترسیم کرده است و برون رفت از این حوادث و مصیبت ها، اتحاد امت اسلامی را می طلبد. سرانجام روزی فرا خواهد رسید که دشمنان یهودی از دست لشکر اسلام پا به فرار گذاشته و آن گاه که پراکنده شده و در پشت سنگ ها پنهان شوند، همان سنگ ها ندا سر داده و جای یهودی ها را به قوای مسلمین افشا خواهند نمود».

آخوند قدیری با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی از واپسین جمعه ماه مبارک رمضان وحشت دارد گفت: «قدر مسلم تا مادامی که نخواهیم به ریسمان الهی چنگ زده و در زیر سایه قرآن کریم قرار گیریم، این خفت ها ادامه خواهد یافت. تا زمانی که مساجد مسلمین مانند روزهای نماز جمعه از جمعیت پر نشوند، ناچارا شرایط کنونی را باید تحمل کنیم. اگر روزی فرا برسد که مساجد مسلمین همچون ایام ماه مبارک رمضان پر شده و دین داری به حد اعلا برسد، آن روز یقینا سرآغاز نابودی استکبارخواهد بود».

مدرس حوزه علمیه ربانیه چنارلی ضمن تاکید بر استفاده از روزهای پایانی ماه مبارک رمضان خاطر نشان ساخت: «پیش ازاین در برخی از مساجد  قرآن کریم را ختم کرده اند؛ اما ختم قرآن کریم نباید باعث شود تصور کنیم عبادت ماه ضیافت الهی تمام شده است. ما اکنون در شب های بسیار مهم و حساسی قرار گرفته ایم. شب هایی که خدای متعال به واسطه درخواست بندگان، گناهان شان را عفو می کند. باید لحظات پیش رو را باور کرده و بهترین نتیجه را ازآن بگیریم. عبادت شب قدر به اندازه هزار ماه عبادت محاسبه خواهد شد. کسانی بودند که از رمضان سال گذشته، تصمیم داشتند از ضیافت امسال بهره بیشتری ببرند، لیکن اجل به آنها مهلت نداده و دیگر در بین ما نیستند. پس باید مراقب باشیم که بیش از حد به کار دنیا مشغول نشده و از این موهبت الهی غافل نمانیم».

خبرنگار: طاهر جانی

مطالب مرتبط:

رئیس سنای پاکستان : آمریکا مسئول افراط گرایی در کش

مرگ قاری قرآن حین تلاوت زنده!

خرید بیش از ۳۰۰۰ تن گندم با استفاده از"بیت کوین"

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس :تحریف دین و تکنولوژ

راز زن مرد نما چگونه فاش شد؟

نماز جمعه پاوه به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری

امام جمعه بندرترکمن:مراسم مولود خوانی مورد تایید ع

 

50نامی که عربستان آنها را ممنوع کرد

رزمایش مشترک آمریکا و کشورهای عربی خلیج فارس

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز