b_300_300_16777215_10_images_alibaey.jpg

اساس نیوز: مولوی عبدالکریم علی بایی در جریان سخنرانی روز قدس بر حفظ وحدت و تاسی از آیات قرآن کریم تاکید کرد.

امام جمعه شهر مشهدریزه در جمع مردم مومن و نماز گزار بخش میان ولایت که پیش از حضور در نماز جمعه در راهپیمایی  روز جهانی قدس شرکت داشتند، علت گستاخی دشمنان اسلام را ، فراموشی آیات قرآن و عمل نکردن به آن از سوی مسلمانان دانست و گفت: «امروزه مسلمانان در کشورهایی مانند افغانستان، عراق و سوریه و دیگر ممالک اسلامی، آن عزت و افتخار گذشته را ندارند؛چرا که به دلیل تفرقه حاکم در بین مردم، سرزمین های آنان را که امروز می توانستند منبع خیر و برکت باشند، خشک کرده و عقب ماندگی باعث شده است تا مردم این کشورها از فرهنگ غنی اسلامی فاصله بگیرند».

وی با بیان اینکه کشورهای مستکبر و غربی درتلاشند با ایجاد اختلاف جنگ و برادرکشی بین مسلمانان بر آنان حکومت کنند افزود: «مردم ما باید بر وشیاری خود درمقابل ترفند های ضد اسلامی و ضد بشری دشمنان یهود و نصاری و با تاسی از آیات قرآن در مقابل کفار و دشمنان قسم خورده، ید واحده باشند. قرآن می فرماید، یهود و نصاری از ، شما راضی نخواهند شد مگر اینکه تابعیت و پیروی از آنان داشته باشید».

امام جمعه مشهد ریزه درباره مسئله قدس بیان نمود: «سالیان سال است که قدس شریف و فلسطین به عنوان مهمترین دغدغه جهان اسلام نماد وحدت و همبستگی امت اسلامی محسوب می شود. روز قدس، روز حرکت امید بخش مسلمانان بیدار دل است. این روز یادآور وعده الهی در قرآن کریم است و نمایش قدرت اسلامی و در کنار آن تحقق آمال مسلمین جهان در رهایی از ظلم و ستم را به همراه خواهد داشت. بی شک در این روز دشمن صهیونیستی از وحدت و قدرت مسلمانان بر خود می لرزد».

مولوی علی بایی در بخش دیگری از سخنانش با توجه به دغدغه های مقام معظم رهبری در خصوص مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم اظهار داشت: «بدخواهان اسلام و نظام ،پیوسته در حال ضربه زدن به ما هستند. در مسئله تحریم های همه جانبه دشمنان، مردم و مسئولین ذیربط  کشور مسؤلیت مشترک دارند».

مدرس حوزه علمیه انوارالعلوم تایباد با بیان اینکه درمقابل مشکلات نباید دست روی دست گذاشت و برای گذر از این دوران تلاش و همت همه جانبه لازم است، تاکید ورزید: «مردم در چارچوب قانون حرکت می کنند و مطالبات به حق خود را می خواهند؛ اما باید مراقب بود افراد فریب خورده اعتراضات و خواسته های قانونی مردم را به اغتشاش نکشانند».

این عالم اهل سنت یادآورشد: «مسؤلین باید وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم را بیشتر و بهتر درک کنند. دشمنان باید بدانند که ما مردم ایران اسلامی از هر گروه و مذهب و از هر قوم و قبیله، همه اعضای یک خانواده هستیم و درمقابل آنان و فتنه هایشان ایستادگی خواهیم کرد. مسلما اگرمقاومت ما همراه با برنامه ریزی و حرکت رو به رشد باشد، دشمنان آرزوی نفوذ و رخنه در کشور و جدایی بین مردم و مسئولان را به گور خواهند برد».

مولوی علی بائی با تشریح شیوه زندگی  امیرالمؤمنین علی رضی الله عنه خلیفه چهارم مسلمانان ، داماد نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله وسلم و ابرمرد تاریخ جهان اسلام خدمت تمامی مسلمانان خاطر نشان ساخت: «همه ما وظیفه داریم زندگی حضرت علی رضی الله عنه درشجاعت، عدالت و عبادت را اسوه و الگوی رفتاری و گفتاری خود قراردهیم».

مدرس حوزه حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد سلامتی جسم و روح را بزرگترین نعمت الهی و هدیه خدای متعال به انسان خواند و گفت: « باید سعی کنیم در فرصت اندک باقیمانده از ماه رمضان قرآن کریم را بیشتر تلاوت کنیم؛ زیرا رمضان، ماه قرآن است و ختم آن ضمن شرکت در نماز تراویح یک سنت حسنه و یک ارزش و افتخار دینی محسوب می شود».

امام جمعه مشهدریزه در پایان بیاناتش، آزادی قدس شریف و زیارت مسلمانان جهان در قبله اول مسلمین را از خداوند متعال خواستار شد.

خبرنگار: طاهر جانی

 

 

مطالب مرتبط:

تشدید جنگ لفظی آمریکا و روسیه در مورد سوریه

مبلغ درخواستی محمدبن سلمان برای آزادی ولید بن طلال

افزایش تدابیر امنیتی در مسجدالاقصی

مولانا مطهری:از شایستگان اهل سنت در مناصب قضایی اس

بسته شدن هفت مسجد در اتریش

ریش سفید داعش در عراق دستگیر شد

گروه «روسیه جهان اسلام» خواستار حضور در سازمان ملل

علمای عراق:اهل سنت از جنایات داعش مبرا هستند

حضور کودکان در اماکن مذهبی قزاقستان ممنوع اعلام شد

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین تحلیل ها و مقالات

کانال تلگرام اساس نیوز