b_300_300_16777215_10_images_alibaey.jpg

اساس نیوز: مولوی عبدالکریم علی بایی در جریان سخنرانی روز قدس بر حفظ وحدت و تاسی از آیات قرآن کریم تاکید کرد.

امام جمعه شهر مشهدریزه در جمع مردم مومن و نماز گزار بخش میان ولایت که پیش از حضور در نماز جمعه در راهپیمایی  روز جهانی قدس شرکت داشتند، علت گستاخی دشمنان اسلام را ، فراموشی آیات قرآن و عمل نکردن به آن از سوی مسلمانان دانست و گفت: «امروزه مسلمانان در کشورهایی مانند افغانستان، عراق و سوریه و دیگر ممالک اسلامی، آن عزت و افتخار گذشته را ندارند؛چرا که به دلیل تفرقه حاکم در بین مردم، سرزمین های آنان را که امروز می توانستند منبع خیر و برکت باشند، خشک کرده و عقب ماندگی باعث شده است تا مردم این کشورها از فرهنگ غنی اسلامی فاصله بگیرند».

وی با بیان اینکه کشورهای مستکبر و غربی درتلاشند با ایجاد اختلاف جنگ و برادرکشی بین مسلمانان بر آنان حکومت کنند افزود: «مردم ما باید بر وشیاری خود درمقابل ترفند های ضد اسلامی و ضد بشری دشمنان یهود و نصاری و با تاسی از آیات قرآن در مقابل کفار و دشمنان قسم خورده، ید واحده باشند. قرآن می فرماید، یهود و نصاری از ، شما راضی نخواهند شد مگر اینکه تابعیت و پیروی از آنان داشته باشید».

امام جمعه مشهد ریزه درباره مسئله قدس بیان نمود: «سالیان سال است که قدس شریف و فلسطین به عنوان مهمترین دغدغه جهان اسلام نماد وحدت و همبستگی امت اسلامی محسوب می شود. روز قدس، روز حرکت امید بخش مسلمانان بیدار دل است. این روز یادآور وعده الهی در قرآن کریم است و نمایش قدرت اسلامی و در کنار آن تحقق آمال مسلمین جهان در رهایی از ظلم و ستم را به همراه خواهد داشت. بی شک در این روز دشمن صهیونیستی از وحدت و قدرت مسلمانان بر خود می لرزد».

مولوی علی بایی در بخش دیگری از سخنانش با توجه به دغدغه های مقام معظم رهبری در خصوص مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم اظهار داشت: «بدخواهان اسلام و نظام ،پیوسته در حال ضربه زدن به ما هستند. در مسئله تحریم های همه جانبه دشمنان، مردم و مسئولین ذیربط  کشور مسؤلیت مشترک دارند».

مدرس حوزه علمیه انوارالعلوم تایباد با بیان اینکه درمقابل مشکلات نباید دست روی دست گذاشت و برای گذر از این دوران تلاش و همت همه جانبه لازم است، تاکید ورزید: «مردم در چارچوب قانون حرکت می کنند و مطالبات به حق خود را می خواهند؛ اما باید مراقب بود افراد فریب خورده اعتراضات و خواسته های قانونی مردم را به اغتشاش نکشانند».

این عالم اهل سنت یادآورشد: «مسؤلین باید وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم را بیشتر و بهتر درک کنند. دشمنان باید بدانند که ما مردم ایران اسلامی از هر گروه و مذهب و از هر قوم و قبیله، همه اعضای یک خانواده هستیم و درمقابل آنان و فتنه هایشان ایستادگی خواهیم کرد. مسلما اگرمقاومت ما همراه با برنامه ریزی و حرکت رو به رشد باشد، دشمنان آرزوی نفوذ و رخنه در کشور و جدایی بین مردم و مسئولان را به گور خواهند برد».

مولوی علی بائی با تشریح شیوه زندگی  امیرالمؤمنین علی رضی الله عنه خلیفه چهارم مسلمانان ، داماد نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله وسلم و ابرمرد تاریخ جهان اسلام خدمت تمامی مسلمانان خاطر نشان ساخت: «همه ما وظیفه داریم زندگی حضرت علی رضی الله عنه درشجاعت، عدالت و عبادت را اسوه و الگوی رفتاری و گفتاری خود قراردهیم».

مدرس حوزه حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد سلامتی جسم و روح را بزرگترین نعمت الهی و هدیه خدای متعال به انسان خواند و گفت: « باید سعی کنیم در فرصت اندک باقیمانده از ماه رمضان قرآن کریم را بیشتر تلاوت کنیم؛ زیرا رمضان، ماه قرآن است و ختم آن ضمن شرکت در نماز تراویح یک سنت حسنه و یک ارزش و افتخار دینی محسوب می شود».

امام جمعه مشهدریزه در پایان بیاناتش، آزادی قدس شریف و زیارت مسلمانان جهان در قبله اول مسلمین را از خداوند متعال خواستار شد.

خبرنگار: طاهر جانی

 

 

مطالب مرتبط:

دستگیری 6 مظنون به همکاری با داعش در اروپا

بازار شناور در بانکوک

چاوش اوغلو: به زودی شاهد وقوع جنگ های مذهبی در ارو

جان باختنِ 25 پناه جو مقابل سواحل ترکیه

2

عملیات انتحاری مرگبار در مسجدی در نیجریه

القاعده، خواستار جنگی دیگر علیه آمریکا شد

ارتش ازبکستان سومین قدرت در بین کشورهای مستقل مشتر

رئیس جمهور اندونزی: تمام جهان از وخامت اوضاع فلسطی

مولانا عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان : از کسا

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز