b_300_300_16777215_10_images_135.jpg

اساس: در چند روز گذشته انتشار پیامی منتسب به گروه تکفیری – تروریستی داعش در فضای مجازی سوالات و ابهاماتی را در زمینه صحت و سقم این تهدید و دلایل مطرح شدن آن در مقطع کنونی ایجاد کرد.

براساس پیامی که در برخی از فضاهای مجازی پخش شده است،در روزهای اخیر  یکی از اعضای داعش با تهدید مستقیم ایران به حملات تروریستی ،روز 20 آذر را به عنوان آغاز برخی از اقدامات تروریستی بر علیه ده هدف مهم در ایران اعلام کرده است .اهدافی مانند فرودگاه مهر آباد ،فرودگاه امام خمینی و فرودگاه مشهد از جمله اهدافی است که د راین پیام ذکر شده است .
برای اثبات جنبه های مضحک و خنده دار این شایعه سازی در فضای مجازی نیازی به بحث های پیچیده امنیتی و نظامی نیست .تنها ذکر این نکته که کدام گروه تروریستی قبل از انجام اقدامات خود با ذکر هدف و روز وقوع حملات یک کشور را تهدید می کند ؟این برای اولین بار است که در یک پیام جعلی و بی پایه حتی اهداف مد نظر برای کارهای تروریستی گروههای تکفیری نیز اعلام شده است !!!بنابراین بی پایه بودن این خبر اظهر من الشمس است.
پخش اخبار کذب و شایعه سازی یکی از رویه های مرسوم برخی از فعالان فضای مجازی در ماههای اخیر بوده است .هدف عمده این شایعه سازیها هم ایجاد جنگ روانی در جامعه و حاکم کردن فضای رعب و وحشت بر زندگی ماست .
اینکه گروه داعش آرزو و تلاش دامنه داری برای ایجاد ناامنی در کشور ما دارد بر هیچ کس پوشیده نیست .امادر سالهای اخیر تلاشهای صورت گرفته با هوشیاری نیروهای انتطامی و امنیتی به جایی نرسیده است .
علی رغم این شرایط در شایعه سازی اخیر ایجاد شده در رابطه با احتمال حمله تروریستی داعش دو مساله مهم باید مد نظر قرار گیرد :
مساله اول این است که درمتن این پیام به صراحت انجام این حملات منوط به حمایت های ایالات متحده آمریکا و در اختیار قرار دادن موشک های دور برد بوسیله این کشور شده است .این شرط نشان دهنده عمق وابستگی این گروه به غرب و ریشه های مشهود هدایت آن از طریق سرویس های جاسوسی غربی است
مساله دوم در رابطه با این پیام این است که انتشار این شایعه به ما این مساله را یادآوری می کند  که داعش دشمن قطعی و قسم خورده کشور ماست و این گروه از هر فرصتی برای ایجاد ناامنی در ایران استفاده می کند .
امنیت نعمتی است که در منطقه متلاطم خاورمیانه حکم کیمیا را دارد و برخی از فعالان ما متوجه اهمیت این مساله نیستند.در شرایط نفوذ داعش و تفکرات وابسته به این گروه مخوف به داخل کشور ،شرایط زنان و بچه های ما هم بهتر از زنان و بچه های عراقی و سوری نخواهد بود .یعنی آوارگی ،کشتار و جنایت .
رویه معمول داعش این است که تلاش می کند در کشورهایی که از تنوع و تکثر مذهبی برخوردارند با سوء استفاده از احساسات مذهبی مردم به ویژه اهل سنت، بذر نفاق و کینه مذهبی را در جامعه بکارد .
بر اساس همین رویه نیز ایران یکی از اهداف محتمل اقدامات آتی این گروه خواهد بود .در چاچوب همین احتمال ،برخی از صاحب نظران حضور ایران در سوریه و جنگ با داعش در این کشور را در راستای حفظ امنیت عمومی کشور ما ارزیابی می کنند.این صاحب نظران بر این اعتقاد هستند که اگر امروز جلوداعش در سوریه و عراق گرفته نشود در ماهها و سالهای آینده مجبور خواهیم شد با این گروه در کردستان ،ایلام ،خوزستان ،زاهدان و ...بجنگیم .همین واقعیات هم ما را مجاب می کند به بحران سوریه از منظر دیگری نگاه کنیم .

مطالب مرتبط:

اسکار ۸۹؛ شب سیاسی هالیوود با برد بزرگ مهتاب و فرو

مظنون بمب‌گذاری در فرانسه با داعش بیعت کرده بود

 

شبه نظامیان آمریکایی و اروپایی در درگیریهای داخلی

 

مولوی عبدالصمد کریم زایی : مسلمانان باید با تمام ت

انتقال حسنی مبارک از محل تحت نظر در بیمارستان به خ

دیدار بازیکنان آلمانی با اردوغان جنجال‌ساز شد/تصاو

ممنوعیت ازدواج سعودی‌ها با دختران بوسنیایی!

ابتکار مسلمانان کانادا برای معرفی اسلام

 

گروه کوچکی از نظامیان و خودروهای زرهی ترکیه وارد ق

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات