b_300_300_16777215_10_images_249494494648619814948.jpg

پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اجتماعی اساس جهان اسلام، اساس نیوز، در راستای خدمت هر چه بهتر به جامعه مسلمین و اهل سنت ایران، بخش های جدیدی را شامل حیات صحابه بزرگوار رسول اکرم (ص)، کتابخانه تخصصی، زندگینامه علمای شاخص اهل سنت ایران و بسته خبری – تحلیلی هفتگی (چندرسانه ای) راه اندازی کرده است.

 

حیات صحابه بزرگوار رسول اکرم (ص)

در زمانه ای که مظاهر دنیای مدرن به شدت در سلیقه و انتخاب های ما، به ویژه جوانان تأثیرگذار بوده و می رود تا آیندگان ما را از میراث ارزشمند گذشتگان محروم سازد، و داشته های گرانقدری که در قیل و قال این روزهای فضاهای مجازی و ... کمتر به چشم می آیند؛ اساس نیوز بر آن شده است تا به گردآوری و معرفی حیات صحابه گرامی رضی الله عنهم بپردازد. این مجموعه، به معرفی زمانه و زندگی یاران پیامبر اکرم (ص) می پردازد.

 

کتابخانه تخصصی شامل بخش های:

- عقیده

- تفسیر

- حدیث

- فقه مذاهب اربعه (حنفی، شافعی، مالکی، حنبلی)

- تاریخ اسلام

- حیات صحابه

- و مرجع کامل دروس حوزوی

با توجه به اهمیت مراجعه به منابع صحیح و اصیل اهل سنت و جماعت و با درنظر گرفتن فعالیت های سوئی که در برخی موارد با هدف مخدوش کردن محتوای اصیل این منابع صورت گرفته و در پاره ای مواقع، موجب اختلاف نظرها و حتی انحرافاتی در استنباط های دینی و مذهبی شده است؛ موسسه اساس جهان اسلام «کتابخانه ما» را با هدف ارائه متون صحیح اهل سنت و جماعت و همچنین تدارک پایگاهی جامع برای استفاده محققین، طلاب و علاقمندان به معارف اهل سنت هدف گذاری کرده است. بر این اساس، کتاب هایی در بخش های مختلف عقیده، تفسیر، فقه مذاهب اربعه، مرجع متون درسی حوزوی و ... بارگذاری شده است. نیازی به تصریح نیست که به مرور زمان، بر تعداد این کتاب ها و جامعیت «کتابخانه ما» افزوده خواهد شد.

 

زندگینامه علمای شاخص اهل سنت ایران

نخبگان و اندیشمندان هر جامعه، از سرمایه های آن کشور محسوب می شوند و پاسداشت آنان در زمان حیات و گرامیداشت آنان، آنگاه که به دیار باقی رخت برمی بندند، از وظایف آن جامعه و از فعالیت های پسندیده اهالی رسانه و فرهنگ است. نخبگان مذهبی و علمای شاخص اهل سنت که عمری را در مسیر خدمت به جامعه و اسلام سپری کرده و مشقت های بسیاری را در راه کسب علم و اشاعه آموزه های اسلام متحمل شده اند، شایسته معرفی و قدردانی هستند و چه بسا که با معرفی این چهره های ماندگار، راه ایشان نیز ادامه یابد و انگیزه های جدیدی را برای کسب و علم در دل و ذهن جوانان مسلمان بیدار سازد. بر این مبنا، اساس نیوز، بخش را به عنوان « زندگینامه علمای شاخص اهل سنت ایران» طراحی کرده و در صفحه اینترنتی خود ارائه نموده است تا به واسطه آن، گامی هر چند کوچک برای زنده نگاه داشتن یاد این علما و معرفی ایشان به نسل های آینده بردارد. باشد که برای تداوم راه این علمای مجاهد راه علم و اسلام مؤثر افتد.

 

بسته خبری – تحلیلی هفتگی (چندرسانه ای)

تحولات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و علمی در جهان حاضر، سرعت شگرفی به خود گرفته است. به همان نحو، ذائقه مخاطبان نیز نسبت به گذشته تغییر یافته و ابزار انتقال اخبار نیز دگرگون شده است. مخاطبان اخبار و تحلیل ها، ترجیح می دهند که محتوایی با تمام جوانب سمعی و بصری، با طراحی متناسب و جذاب و در عین حال موجز و کوتاه دریافت کنند که با حفظ تمام این ویژگی ها، لایه های مکتوم تحولات را نیز مورد کاوش قرار دهد. با عطف به این مطالبه مخاطبان، اساس نیوز بر آن شده است تا ابتدای هر هفته، بسته خبری – تحلیلی ویژه خود را به تمام مخاطبان سایت و جامعه اهل سنت ایران عرضه کند. بسته خبری – تحلیلی اساس نیوز، به اخبار و تحولات عمده جهان اسلام و اهل سنت ایران در طول هفته می پردازد. امید است که این خدمت جدید که در قالبی چندرسانه ای تهیه و منتشر می شود، مقبول مخاطبان واقع شود.

 b_400_400_16777215_10_images_9156549846462644.jpg

با سپاس و احترام – هیات تحریریه اساس نیوز

مطالب مرتبط:

دنیای اسلام از آینده امید تا تداوم اختلاف و خودمشغ

فعالیت گروه تروریستی جدید در اروپا

فریضه جهاد را هم به بیراهه برده ایم !

مولانا گرگیج خواستار سنگسار متجاوزان به نوامیس مرد

کشف یادداشت های مرتبط با داعش در منزل عامل حملات ت

سرکرده گروه تروریستی انصارالفرقان کشته شد

تبدیل آمفی تئاتر به محل اعدام بوسیله داعش

 

عواقب فیلتر کردن تلگرام چیست؟

آخرین گذرگاه ارتباطی با قطر بسته شد

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین تحلیل ها و مقالات

کانال تلگرام اساس نیوز