b_300_300_16777215_10_images_b_0_0_0_10_images_64922.jpgاساس نیوز : امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس از عملکرد مسئولان استان گلستان در استخدام نیروهای غیر بومی در شهرستان گنبد انتقاد کرد .

به گزارش خبرنگار اساس نیوز عبدالباسط آخوند نوریزاد در سخنرانی خود در خطبه های نماز جمعه گنبد در روز هفدهم فروردین ماه دو مقوله ضرورت جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی به شهرستان گنبد و جذب نیروهای بومی در آزمون های استخدامی ادارات گنبد را به عنوان اولویت های مهم روز این شهرستان قلمداد کرد .

   وی خطاب به مس‍‍‍‍‍ئولین شهرستان، بویژه استاندار گلستان گفت: از مسئولین درخواست می کنم، نسبت به هدایت و حمایت از سرمایه گذاری و توسعه صنعت شهرستان گنبدکاووس عنایت ویژه و همت جدی تری داشته باشند.

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: امروزه کسب و معیشت مردم با معضلات و مشکلات فراوانی روبرو است و سفره های مردم کوچکتر شده و روزگار مردم منطقه به سختی می گذرد .

وی گفت: شنیده ام؛ سرمایه گذاری از شهرستانی دیگر جهت سرمایه گذاری به شهرک صنعتی گنبدکاووس مراجعه کرده ولی نگهبان شهرک اجازه ورود به سرمایه گذار نداده است.وی تصریح کرد: چگونه است که یک نگهبان بدون هماهنگی با مسئولین چنین اقدامی انجام داده و موجب سرخوردگی و بازگشت سرمایه گذار از شهرستان شده است.وی افزود این گونه برخوردها سرمایه گذاران را از گنبد فراری می دهد.

امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه مهمترین اولویت مسئولین پس از جذب سرمایه گذار، اشتغالزایی و به کارگیری نیروهای بومی است افزود: متاسفانه هنگامی که تشکیلاتی در این شهرستان راه اندازی می شود کارکنان آن از شهرستان های دیگر استخدام می شوند و این امر اجحاف درحق جوانان تحصیل کرده بومی است.

حاج آخوند عبدالباسط نوری زاد افزود: برای استخدام در ادارات، دانشگاه ها و موسسات سطح شهرستان نیروهای تحصیل کرده، مستعد و کارشناسان زبده بسیاری در شهرستان هست، ولی بدلایل غیر منطقی و یا مهر عدم صلاحیت از استخدام باز می مانند و نور چشمی ها را از دیگر شهرستان ها در این مراکز استخدام می کنند .

وی خطاب به نمایندگان مجلس، فرماندار و مسئولین شهرستان گفت: مقام ها و پست ها همه امانت الهی و مردمی هستند و روزی باید پاسخگو باشیم،‌ بیایید همه دست به دست هم بدهیم و با همفکری و با حمایت هم سرمایه گذاران را به منطقه جذب کنیم تا پس از نتیجه گیری برای جوانان شهرستان اشتغالزایی ایجاد نماییم.

نوری زاد تصریح کرد: وقتی که شهرمان این همه دانش آموخته و تحصیل کرده بیکار دارد، چه لزومی دارد که از شهرها و یا استان های دیگر بیایند در ادارات، موسسات و سازمان های این شهر استخدام شوند.

امام جمعه اهل سنت گنبد در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد :انسان مومن همواره باید مرگ را به یاد آورد و به این مساله تفکر کند که مال و منال دنیا بعد از مرگ وی در این دنیا باقی مانده در سرای باقی کمکی به وی نمی کند.

مطالب مرتبط:

خرید و فروش مواد مخدر در افغانستان قانونی شد

هویت تأمین کنندۀ نیروی داعش فاش شد

 

دونالد ترامپ مبارزه با افراط گرایی را به «اسلام» خ

جایگاه ایران در لیست کشورهای واردکننده سلاح

اولین روز مدرسه وارث تاج و تخت بریتانیا / عکس

مولوی کلالی :روزه داری هدیه خداوند به مسلمانان است

سازمان ملل: تلفات انسانی در عراق هولناک است

پیروزی افغان‌ها بر طالبان درمرز تاجیکستان

نگرانی کردهای سوریه از حمله گسترده ترکیه به کانتو

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین تحلیل ها و مقالات

کانال تلگرام اساس نیوز