b_300_300_16777215_10_images_photo_20180317_094908.jpg

اساس نیوز : امام جمعه اهل سنت تایباد در آخرین نماز جمعه سال ۹۶، با بیان اینکه آخر سال است و وقت بررسی اعمال مان قبل از اینکه بر اعمال رسیدگی کنند، افزودند: دنیا و آخرت مان بر نفس ما بستگی دارد. خداوند تبارک و تعالی بر همین نفس قسم خورده است و این یعنی نفس ارزش و اهمیت والایی دارد.

خداوند انبیا را فرستاد تا به مردم بیاموزند که شما دارای شخصیت والا و بزرگی هستید. خداوند زمین و آسمان و امکانات مابین این دو را برای شما آفریده است و شما را برای خوبی ها آفریده است. انسان برای بدی ها آفریده نشده است. پیامبر ص می فرمایند: دنیا همه برای شما آفریده شده است، و شما برای آخرت آفریده شدید.

مولانا توکلی افزود: قیمت انسان به ثروت های چند صباح امروزی نیست، قیمت شما بسیار زیاد است و خود را ارزان نفروشید.

خطیب جمعه اهل سنت شهرستان تایباد با بیان اینکه نباید بگونه ای زندگی کنیم که دست خالی از دنیا به عالم آخرت رویم، افزودند: اگر پرونده ما با سیاهی تیره و تار گردد، ما را در آن دنیا راحت نخواهند گذاشت.

خداوند متعال که می فرمایند: از نفس خود محاسبه بگیرید.اگر خود ما مسئول رسیدگی به اعمال خود باشیم و هر شب اعمال روز را بررسی کنیم،قطعا تلاش می کنیم هر روز بهتر از دیروز باشیم. حضرت عمر فاروق رض هر شب اعمال خود را بررسی می کرد تا ببیند چقدر از اعمال روز ایشان حسنه و چقدر گناه بوده تا اگر گناهی در روز داشتند سریع توبه کنند.

استاد حدیث حوزه علمیه احناف تایباد افزودند: این روزهای آخر سال باید بررسی کنیم، ببینیم چقدر از اعمال ما نیکی و چقدر گناه بوده تا با توبه در درگاه خداوند، پرونده سال ۹۶ خودمان را سفید ببندیم و سال ۹۷ را با اعمال نیک آغاز کنیم.

مولانا توکلی افزودتد: محاسبه اعمال در آخرت بسیار سخت و ریزبینانه است و بدانید که خدا شما را از عذاب خود می ترساند.گفتیم که خداوند بسیار بخشنده و مهربان است اما از گناهان هم به آسانی نمی گذرد. عدالت هم همین است.کسانی که گناه می کنند و توبه نکند، باید هم عذاب خدا را بچشد.

ایشان افزودند: اگر همین منزل اول را بتوانیم درست بسازیم، برای همیشه زندگی درستی خواهیم داشت. حضرت عثمان رض می فرمایند: قبر اولین منزل آخرت است. اگر در قبر آرامش داشتیم، راحتی پایدار خواهد بود و اگر انسان در قبر به مشکلات برخورد، عاقبت تیره و تار خواهد بود.پیامبر خدا ص هم وقتی که قبر را می دیدند، حالشان منقلب می شد.

ایشان افزودند: عزیزان سال ۹۶ به اتمام رسید و در این چند روز توبه کنیم. نباید بگذاریم اعمال امسال را در آخرت بر ما نمایان کنند. چرا که عذرخواهی آن روز فایده ای ندارد و مورد پذیرش نخواهد بود.

در محاسبه اعمال خود در این سال کوتاهی نکنیم که روز محاسبه موی را از ماست خواهند کشید.

امام جمعه اهل سنت شهرستان تایباد با بیان اینکه در سال نو دو آرزو داریم افزودند: اول اینکه از خدا می خواهیم به ما رحم کند. به حال ما، به حال حیوانات و زمین رحم کند و باران رحمت خود را از ما نگیرد و دوم از دولت می خواهیم در مسئله معیشت بیشتر تلاش کند. سال ۹۶ گرانی مردم را بسیار آزار داد و از دولت تقاضا داریم اسب سرکش گرانی را رام کند تا مردم بتوانند به همان زندگی خود ادامه دهند. خط فقر در حال بالا رفتن است و با اگر این وضعیت ادامه یابد، مردم از تامین مایحتاج اولیه خود عاجز خواهند شد.

مطالب مرتبط:

قدیمی ترین قرآن خطی جهان در نمایشگاه بین المللی کت

عراق، شش شهروند ترکیه را به اتهام همکاری با داعش ب

طولانی ترین سفره افطار در آق قلا

نگرانی شورای مقابله با تروریسم روسیه از کمبود علما

فضانورد اماراتی قرآن را به فضا می‌برد

ترامپ؛ نامهربان‌ترین رئیس‌جمهور آمریکا نسبت به مسل

در تاجیکستان پوشش حجاب و روسری برای زنان ممنوع است

وزیر خارجه مصر: قتل کودکان فلسطینی تروریسم نیست!

احتمال بروز بحران جدید در روسیه

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات