b_300_300_16777215_10_images_jlkblmhi.jpg

اساس نیوز: دومین نشست تخصصی بررسی مسائل جهان اسلام در دفتر موسسه فرهنگی پژوهشی اساس جهان اسلام برگزار گردید. درجریان این نشست عبدالجبار آخوند میرابی مدیر حوزه علمیه و امام جمعه اهل سنت روستای قره تپه بیاناتی چند در خصوص حفظ نسل جوان در برابر توطئه های دشمنان مسلمان نما ایراد نمود.


به گزارش خبرنگار اساس نیوز، آخوند میرابی در این باره گفـت: «خداوند متعال در قرآن کریم جایگاه علما، اندیشمندان، دانشمندان، پژوهشگران و تمام کسانی که در راه دین زحمت می کشند را بالاتراز ملائکه قرار داده است و این خود افتخار بزرگی برای ما است. لذا می بایست از این افتخار بزرگ نهایت استفاده را ببریم».


آخوند میرابی افزود: «امروز جهان اسلام از طریق مختلف مورد هجمه دشمنان واقع شده است و در این میان جوانان ما در سنین پایین تر،بیش ازدیگران در معرض این هجمه و خطر قرار گرفته اند. هجمه و خطری که جوانان مسلمان را تهدید می کند از سوی کسانی است که به ظاهر لباس امت اسلامی را به تن دارند؛ اما هدف شان این است که فرزندان ما را از مسیر اسلام واقعی دور کرده و آنها را تبدیل به افرادی اسلام ستیز نمایند».


وی با بیان اینکه راه و طریقه زندگی ما باید بر اساس مکتب رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم باشد ادامه داد: ایشان در صدر اسلام سعی و تلاش بسیاری کرد تا انسانها را از بت پرستی و خود پرستی و خود خواهی به سوی خدا پرستی و اطاعت از تعالیم الهی هدایت نماید. ازاین رو لازم است درحد و توانایی خود از امتیاری که خدای متعال به عنوان جانشین نبی مکرم اسلام به ما عطا کرده، بهره کافی برده و با تقویت فرهنگ دین مبین اسلام، درجهت جلوگیری از هجمه ها و تهدیدات ازهیچ تلاشی فروگذاری ننماییم».


این عالم اهل سنت اظهار داشت: «همان طور که می دانید قومیت های مختلف استان گلستان به عنوان نماد وحدت و همدلی بشمار می روند. حال می بایست این تفکر را به سراسر جهان انتقال داده و امت اسلامی را به دنیا ثابت کنیم. دراین مسیر ضروری است ابتدا خود را شناخته و با درک صحیح از وضعیت جوانانی که درمعرض توطئه های دشمنان قرار دارند، آنها را به راه راست ارشاد و راهنمایی نماییم».


مدیر حوزه علمیه روستای قره تپه  تاکید کرد: ما می توانیم جوانان را با ارشاداتی که قرآن کریم فرمایش می کند احیا کرده و آنها را در مسیر حفاظت از دین اسلام که با سختی های فراوانی به دست آمده است، مهیا گردانیم. خداوند متعال، قرآن کریم و سنت نبوی را به عنوان دو بال پرواز به بندگان مومنش ارزانی بخشیده است. پس می بایست ازاین امتیاز الهی نهایت استفاده را برده و آن گروه فرزندان سرزمین های اسلامی را که در بند دشمن گرفتار آمده اند،با شناساندن واقعیت دین مبین اسلام و احادیث نبوی به ساحل نجات رهنمون سازیم».


آخوند میرابی خاطر نشان ساخت: «شرط هدایت جوانان این است که اعتقادات آنها را نسبت به فرمایشات قرآن کریم و احادیث شریف غنی کرده و همگی را به سوی خدای متعال و راه پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم هدایت کنیم. بهره گیری از قانون الهی و طریقه سنت نبوی می تواند ما را از گزند تمامی بلاها و خطرات احتمالی ایمن و محفوظ  بدارد».


امام جمعه روستای قره تپه در پایان صحبت هایش گفت: «مشکلاتی که در صدر اسلام وجود داشتند به مراتب بیشتر از مشکلات امروزی بودند؛ اما نبی مکرم اسلام با کمک اصحاب گرانقدرشان تلاش کرد تا انسان ها از گمراهی نجات دهد. بنابراین ما نیز       می توانیم به تبعیت از همان شیوه و روش، فرزندان مان را از خطراتی که  تهدید شان می کند نجات داده و وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهیم».


خبرنگار: طاهر جانی

مطالب مرتبط:

خطیب نماز جمعه اهل سنت گرگان :تقوای کلید توفیقات ا

صفات خوارج (قسمت دوم)

عدم محبوبیت ترامپ رکورد زد

اقامه نخستین نماز جمعه ماه رمضان در کعبه

مساجد لیبرال: تله ای برای اروپا و غرب!/تلاش برای ه

بازداشت جوانان درترکمنستان بخاطرگذاشتن ریش وخواندن

شکایت ستاره فیلم های مستهجن از ترامپ

رئيس جمهور افغانستان : طالبان باید به عنوان یک گرو

اعتراض روزنامه‌نگاران غزه به همدستی فیس‌بوک با اسر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین تحلیل ها و مقالات

کانال تلگرام اساس نیوز