b_300_300_16777215_10_images_5454554.jpg

اساس نیوز :مولوی عبدالله بابنهان، عالم و خطیب اهل سنت شهرستان تایباد در فرازی دلنشین، به تشریح جایگاه اصحاب صدر اسلام از دیدگاه قرآن کریم پرداخت.

به گزارش سایت اساس نیوز، مولوی عبدالله بابنهان با طلایی خواند عصر نبی مکرم اسلام گفت: «آن حضرت صلی الله علیه وآله وسلم، پیامبر آخر زمان است و بعد از ایشان پیامبر دیگری به دنیا نمی آید. آن حضرت علاوه بر اینکه اشرف همه مخلوقات است، سرور و افضل همه انبیاء الهی نیز می باشد. عصر پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم، عصر نوین و طلایی شناخته می شود و دنیا دیگر چنین عصری را به خود ندیده و نخواهد دید. خدای متعال نیز به این عصر قسم یاد می کند تا امت آخر زمان به اهمیت آن پی ببرند».

وی افزود: «خدای متعال، قلب نبی مکرم اسلام را پاک ترین قلب ها مشاهده کرد و اصحاب مکتب آن حضرت را جزو بهترین ها، نیک ترین ها و افضل ترین های بشر برای هم صحبتی با رسول خود مناسب دید. این اصحاب در کنار نبی مکرم اسلام به الله متعال ایمان آورده و با مال و نفس خود در راه حق جهاد کردند. بنابراین همه خوبی ها از آن ایشان است .چون بالاترین نمره موفقیت را در این دنیا به دست آورده و ضمن جلب رضایت الله متعال، افتخار رسیدن به جنت را نیز کسب نمودند. بدانید که راست ترین کلام ها، کلام الله متعال است. اگر کسی ذره ای به این کلام شک کند از دایره ایمان خارج خواهد شد».

مولوی بابنهان تاکید کرد: «علم خدای متعال، علم محیط است. بدین معنی که گذشته، حال و آینده را یکسان می داند. علم باریتعالی مانند علم انسان آنی نیست. انسان ممکن است در هر روزگار و زمان ها، علمی را برعلم خود بیفزاید، لیکن ذات حق بر همه چیز آگاه بوده واز سرنوشت گذشته، حال و آینده یاران مکتب رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم اطلاع داشته و دارد. لذا اگر به بنده ای وعده جنت داده شود این وعده باز پس گرفته نخواهد شد».

این عالم اهل سنت یادآور شد: «سرنوشت بندگان حال حاضر نیز به همین گونه است و باریتعالی بدون شک می داند که حال و آینده یک شخص چگونه خواهد بود. پس هرگز عبارت رضی الله عنه را ساده نگیرید و این مسئله ای نیست که بتوان از روی آن به سادگی گذشت. خدای متعال در قرآن کریم همچنین نسبت به مهاجرین و انصار که انصار، مهاجرین را نصرت و یاری نمودند و به عملکرد کسانی که در زیر درخت رضوان با نبی مکرم اسلام بیعت نمودند مهر تایید می زند و این کتابی است که مطالب آن با مطالب دیگر مانند نقل از احادیث شریف تفاوت زیادی دارد».

مولوی بابنهان اظهار داشت: «قرآن کریم، خصوصیات یاران رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم را چنین بیان می کند، آنها نسبت به کافران بسیار سخت گیر ولی نسبت به یکدیگر بی نهایت مهربان هستند. نمونه دیگر محبت میان اصحاب کرام است که آنان ترجیح می دادند تا با هم وصلت کنند و اسامی ماندگار مانند ابوبکر، عمر، عثمان و علی رضی الله عنهم را بر روی فرزندانشان می گذاشتند».

مولوی بانهان متذکرشد: «امروز اگر یاران رسول الله که خدای متعال مهر تایید بر ایمان شان را زده است، زیر سوال بروند دیگر دین و ایمانی باقی نخواهد ماند. چه کسانی بودند که توانستند دین را به ما برسانند و چه کسانی بودند که موجب شدند که ما با ایمان شویم؟ مسلما آنها شاگردان نبی مکرم اسلام بودند. درروز قیامت هیچ حسب و نسبی باقی نمی مانند مگر آنان که به نبی مکرم اسلام وصل هستند. همه از جانب خدای متعال هستیم و روزی به سوی او باز خواهیم گشت. پس چه زیباست که انسان تایید ایمانش را از جانب باریتعالی بگیرد».

خبرنگار: طاهر جانی

 

 

  

 

 

مطالب مرتبط:

اسنودن : احتمال دستگیری رئیس جدید سیا در سفر به ات

واکنش مسلمانان هند علیه توهین شرکت «پمپرز» به پیام

رسانه عنصر آگاهی بخشی یا جریان سازیهای هدفمند

قدیمی ترین پیام در بطری

انتقاد از پراکندگی فقهی در بین اهل سنت

ا

۲۷ سال زندان در انتظار راننده سابق نتانیاهو به جرم

داعش، حماس را تهدید کرد

عکس های پشت صحنه المپیک زمستانی-2018

روش داعش برای مقابله با نافرمانی عناصر خود

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات