b_300_300_16777215_10_images_54545564.jpg

اساس نیوز:شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در مراسم امروز نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان، با اشاره به اعتراضات اخیر در نقاط مختلف کشور، بر لزوم توجه مسئولین به خواسته‌ها و رسیدگی به مشکلات مردم تاکید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، مولانا عبدالحمید در این مراسم اظهار داشتند: مسئولین دنبال سیاست‌ها و کارهای کلان هستند، اما علما و ائمه جمعه به‌خاطر ارتباط نزدیکی که با مردم دارند بیشتر و بهتر از خواسته‌ها و مشکلات آنان آگاهی دارند. به‌همین دلیل ما بارها تاکید کرده‌ایم که مردم خواستار «تغییرات» هستند.
امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان ادامه دادند: بسیاری از سیاست‌ها و قوانین در شعبه‌ها و شئونات مختلف نیاز به تغییر دارند. بسیاری از قوانین تجربه‌ شده‌اند که پاسخگوی نیاز جامعه نیستند و نیاز به اصلاح دارند. هر قانونی که نتواند مشکلات مردم را حل کند و مانعی بر مسیر حل مشکلات ایجاد کند باید تغییر داده شود.
مولانا عبدالحمید «شنیدن خواسته‌های مردم» را مورد تاکید قرار دادند و گفتند: مهم این است که مردم دیده شوند و خواسته‌های آنان شنیده شوند. ملت ایران همان ملتی‌ست که در انقلاب 57 رژیم شاه را سرنگون کرد و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند. لذا این ملت که با رهبری امام راحل در کشور تغییر ایجاد کرد، انقلاب اسلامی را برای ما به ارمغان آورد و به نظام جمهوری اسلامی رأی «آری» داد، بر همۀ ما احسان دارد و باید به خواسته‌های آن توجه شود. مقام معظم رهبری همواره از ملت ایران به‌عنوان «ولیّ نعمت» یاد می‌کنند، باید حرف ولیّ نعمت شنیده شود.
خطیب جمعه اهل‌سنت زاهدان به مشکلات اقتصادی مردم اشاره کردند و گفتند: مردم از یک طرف با مشکل کمبود درآمد و از طرف دیگر با فشارهای شدید اقتصادی و هزینه‌های سنگین زندگی مواجه هستند. بیکاری و فقر بسیار زیاد است. مسئولین امر باید این مشکلات را ببینند و در تمام شرایط با مردم همراه باشند و با آشنایی به رنج‌ها و مشکلات آنان، در صدد حل آنها برآیند.
مولانا عبدالحمید در ادامه با اشاره به «تجمعات» و «راهپیمایی‌های اعتراض‌آمیز» اخیر مردم در کشور، گفتند: مسئولین امر باید به تجمعات و راهپیمایی‌های اعتراض‌آمیزی که این‌روزها در کشور در جریان است توجه کنند و حرف معترضین را بشنوند. باید تا جایی که دین اسلام و قانون اساسی آزادی داده است به مردم آزادی داده شود و فشارها برداشته شوند.
مدیر دارالعلوم زاهدان خاطرنشان کردند: باید یکسری تغییرات در سیاست‌ها و قوانین کشور ایجاد شود تا مشکلات مردم حل شوند و رضایت ملت حاصل شود.
ایشان مردم را نیز به «حفظ آرامش» توصیه کردند و گفتند: مردم عزیز مشکلات و خواسته‌های خودشان را مطرح کنند، اما به این نکته هم توجه داشته باشند که جمهوری اسلامی ایران نیز دشمنانی دارد که برای اجرای سیاست‌های خود و رسیدن به منافع خودشان به میدان می‌آیند. لذا مردم باید آرامش خود را حفظ کنند و تلاش کنند تجمعات‌شان به خشونت کشیده نشود و به اموال عمومی مردم آسب وارد نکنند.

 

 

مطالب مرتبط:

کمک مالی مسلمانان آمریکا برای تعمیر یک گورستان یهو

ا

تازه‌مسلمان فیلیپینی: طنین اذان مرا به مسلمان شدن

با تصویب پارلمان، حجاب در دبستان‌های اتریش ممنوع ش

دولت جدید مصر تا یک هفته دیگر تشکیل می شود

غذای رایگان در ازای ترک سیگار در دانشگاه ترکیه‌ای

ا

آیا روسیه به دنبال تقویت ناوگان نظامی-دریایی خود د

درخواست اتحادیه جهانی علمای مسلمان برای اعلام «جمع

درخواست سازمان ملل برای کمک جهانی به مسلمانان روهی

ا

ترامپ : کسانی را که در سازمان ملل به من خندیدن نمی

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات