b_300_300_16777215_10_images_57595985.jpg

اساس نیوز : با آغاز بارش های زمستانی در مناطق زلزله زده کرمانشاه، به ویژه در سرپل ذهاب و روستاهای اطراف آن تصاویر ناراحت کننده ای از شرایط زندگی هموطنان کرد منتشر شده است.

حادثه تلخ زلزله کرمانشاه و ابعاد فراگیر مالی و جانی آن یکی از تلخ ترین رویداد های طبیعی کشور در سال های اخیر بود.بدنبال وقوع این زلزله از همان ساعات نخستین، مردم از اقشار و مناطق مختلف کشور ضمن همدردی با زلزله زدگان با تمام توان شان به کمک آسیب دیدگان شتافتند.زلزله کرمانشاه و شکوه عشق و همدردی ملت ایران با مردم این منطقه یکی از ماندگارترین روزها را در تاریخ این سرزمین ثبت کرد .

  دستگاه های امدادی متولی حوادث طبیعی و قوای نظامی و انتظامی هم در این رویداد تلخ تلاش های قابل قبولی داشتند .هر چند عمق و گستره حادثه در این منطقه در حدی بود که در پاره ای از اوقات رساندن کمک های لازم به مناطق دور افتاده تر را با مشکلات و تاخیر مواجه کرده بود .

اما اکنون پس از سپری شدن بیش از یک ماه از این رویداد تلخ، بنظر می رسد مشکلات اساسی زلزله زدگان در مرحله اسکان قابل رویت است .فرارسیدن فصل سرما و آغاز بارش های زمستانی در مناطق سردسیر غر ب کشور، صحنه های نامناسبی از زندگی مردم این منطقه را به تصویر کشیده است .بنظر می رسد راهکار عبور از این شرایط ، تداوم حساسیت مردم به شرایط نامناسب زلزله زدگان است .

یکی از عادات بدی که ما در قبال چنین حوادثی داریم این است که بعد از فروکش کردن فضای احساسی روزهای نخست به سرعت کل حادثه را فراموش کرده و سراغ اولویت ها و مسائل دیگری می رویم .این رویه نامناسب هم در بین مردم هم در بین مسئولان ما وجود دارد.نمونه های زیادی برای اثبات این ادعا وجود دارد .آتش سوزی ساختمان پلاسکو یکی از نمونه های اخیر این ادعاست .

به  هر حال بهتر است تلاش کنیم  این عادت بد را از یک مرحله اصلاح نماییم .زلزله کرمانشاه و ضرورت تداوم امداد رسانی به مردم محروم این منطقه می تواند همین مرحله باشد .بنابراین تلاش کنیم این حادثه را فراموش نکنیم و از همه توان مان برای کمک به مردم این منطقه در مرحله اسکان استفاده کنیم .

 

  

مطالب مرتبط:

دبیرکل جدید سازمان ملل سوگند یاد کرد

ا

ایتالیا برای گرامیداشت یاد قربانیان زلزله یک روز ع

همدردی مسلمانان با سیاهپوستان آمریکا با برگزاری «ر

پیدا شدن جسد یک سرکرده داعش در لبنان

امام جمعه اهل سنت گنبدكاووس:در استفاده از نعمات ال

آمریکا به رهبر طالبان در افغانستان حمله کرد

معرفی حجاب در فیلم دانش‌‌آموزان آمریکایی

 

مولانا چابهاری:مسلمان باید به اجرای حدود شرعی مقید

مفتی حنفی :جامعه اسلامی باید آداب اختلاف را فرا گی

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات