b_300_300_16777215_10_images_57595985.jpg

اساس نیوز : با آغاز بارش های زمستانی در مناطق زلزله زده کرمانشاه، به ویژه در سرپل ذهاب و روستاهای اطراف آن تصاویر ناراحت کننده ای از شرایط زندگی هموطنان کرد منتشر شده است.

حادثه تلخ زلزله کرمانشاه و ابعاد فراگیر مالی و جانی آن یکی از تلخ ترین رویداد های طبیعی کشور در سال های اخیر بود.بدنبال وقوع این زلزله از همان ساعات نخستین، مردم از اقشار و مناطق مختلف کشور ضمن همدردی با زلزله زدگان با تمام توان شان به کمک آسیب دیدگان شتافتند.زلزله کرمانشاه و شکوه عشق و همدردی ملت ایران با مردم این منطقه یکی از ماندگارترین روزها را در تاریخ این سرزمین ثبت کرد .

  دستگاه های امدادی متولی حوادث طبیعی و قوای نظامی و انتظامی هم در این رویداد تلخ تلاش های قابل قبولی داشتند .هر چند عمق و گستره حادثه در این منطقه در حدی بود که در پاره ای از اوقات رساندن کمک های لازم به مناطق دور افتاده تر را با مشکلات و تاخیر مواجه کرده بود .

اما اکنون پس از سپری شدن بیش از یک ماه از این رویداد تلخ، بنظر می رسد مشکلات اساسی زلزله زدگان در مرحله اسکان قابل رویت است .فرارسیدن فصل سرما و آغاز بارش های زمستانی در مناطق سردسیر غر ب کشور، صحنه های نامناسبی از زندگی مردم این منطقه را به تصویر کشیده است .بنظر می رسد راهکار عبور از این شرایط ، تداوم حساسیت مردم به شرایط نامناسب زلزله زدگان است .

یکی از عادات بدی که ما در قبال چنین حوادثی داریم این است که بعد از فروکش کردن فضای احساسی روزهای نخست به سرعت کل حادثه را فراموش کرده و سراغ اولویت ها و مسائل دیگری می رویم .این رویه نامناسب هم در بین مردم هم در بین مسئولان ما وجود دارد.نمونه های زیادی برای اثبات این ادعا وجود دارد .آتش سوزی ساختمان پلاسکو یکی از نمونه های اخیر این ادعاست .

به  هر حال بهتر است تلاش کنیم  این عادت بد را از یک مرحله اصلاح نماییم .زلزله کرمانشاه و ضرورت تداوم امداد رسانی به مردم محروم این منطقه می تواند همین مرحله باشد .بنابراین تلاش کنیم این حادثه را فراموش نکنیم و از همه توان مان برای کمک به مردم این منطقه در مرحله اسکان استفاده کنیم .

 

  

مطالب مرتبط:

طالبان: کنترل "دولت افغانستان" بر این کشور را محدو

 

ممنوعیت نامگذاری اماکن عمومی کوبا به نام فیدل کاست

ا

بازداشت ۲۰ مظنون به عضویت در داعش و پ ک ک

ا

امدادرسانی جوانان مسلمان به سیل زدگان آمریکایی

دو نماینده مسلمان کنگره آمریکا فرمان جدید ترامپ را

جمهوری مالدیو هم روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع

شورای روابط آمریکایی-اسلامی: اسلام هراسی در دوره ت

مولانا احراری:برنامه سخنرانی های نماز جمعه اهل سن

علی آخوند آرخی :پیامبر اکرم همواره نگرانی امت شان

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز