b_300_300_16777215_10_images_Untitled727527272.jpg

عصام الدین آخوند گوگلان: هیچ بنده ای حق ندارد نسبت به انسان دیگر ولو آنکه آن شخص کافر هم باشد، ظلم بورزد. از نبی مکرم اسلام حدیث شریف است که می فرماید: «به تحقیق از دعای فرد مظلوم بترسید؛ زیرا در دعا، بین فرد مظلوم و باریتعالی هیچ پرده ای وجود نخواهد داشت و دعای وی طبق وعده خدای متعال پذیرفته خواهد شد، اگرچه که آن شخص کافربوده باشد».

 

اساس نیوز: عصام الدین آخوند گوگلان، امام جمعه روستای چنارلی در سخنرانی اخیر خود به نقل از خدای متعال بیان کرد: «ای بندگان من! من ظلم را بر نفس خود حرام کرده و برای شما نیزحرام ساختم». آخوند گوگلان درتعریف کلمه ظلم گفت: ظلم ورزی در حقیقت انحراف از مسیر حق و رفتن به سوی باطل است. همچنین اگر مسلمانی آبرو و شخصیت بنده ای را به سخره بگیرد و یا برحقوق وی تعدی نماید، اینها نیز همانند توهین و تجاوز، از مصادیق ظلم شناخته می شود.

 

«ظلم» چند گونه است. به این ترتیب که می تواند از طرف بنده به خدای متعال، ظلم بنده به بنده و ظلم بنده به نفسش حادث گردد. ظلم بنده به ذات باریتعالی آن است که بنده ای نسبت به حضرت حق شریک قائل شود که این شریک قائل شدن از مظالم بزرگ است. بدانید بنده ای که این ظلم از وی سر بزند هرگز بخشیده نخواهد شد.

 

این عالم اهل سنت ادامه داد: در مورد دوم، هیچ بنده ای حق ندارد نسبت به انسان دیگر ولو آنکه آن شخص کافر هم باشد، ظلم بورزد. از نبی مکرم اسلام حدیث شریف است که می فرماید: «به تحقیق از دعای فرد مظلوم بترسید؛ زیرا در دعا، بین فرد مظلوم و باریتعالی هیچ پرده ای وجود نخواهد داشت و دعای وی طبق وعده خدای متعال پذیرفته خواهد شد، اگرچه که آن شخص کافربوده باشد».

 

وی افزود: تاریخ نشان می دهد چه بسیار اشخاص ظالمی مانند فرعون و نمرود بر مردم حکومت می کردند که به سبب اعمالشان مورد خشم و غضب خدای متعال قرارگرفتند. الان دوره ای است که صبر و شکیبایی انسان ها به پایین ترین حد خود رسیده است. امروز از سوی دول مستکبر، ظلم بسیاری به مسلمانان کشورهایی همچون عراق، سوریه، فلسطین، میانمار و ... می شود.

 

برنامه و هدف مستکبران و استعمارگران این است که در میان مسلمانان تفرقه افکنی کرده و با ایجاد جنگ و خونریزی در بین کشورهای اسلامی، ثروت های عظیم آنان را به غارت و یغما ببرند. آنها قصد دارند کاری کنند که امت اسلامی در برابرشان کرنش کرده و تمام قد به خدمت آنها درآیند. در این راستا وظیفه هر مسلمانی این است که به خدای متعال رجوع کرده و از وی نصرت و یاری بطلبد. صبر پیشه کردن و شکیبایی به خرج دادن مهمترین امتیازی است که قرآن کریم آن را به ما توصیه می کند.

 

آخوند گوگلان، کوتاه شدن دست آمریکا از منابع کشور را در جریان انقلاب اسلامی و رخدادهایی همچون حوادث 13 آبان ثمره اتحاد و وحدت میان مردم دانست و تصریح نمود: امروز همه کشورهای اسلامی نیازمند این چنین اتحادی هستند. چیزی که می تواند ما را در برابر کشورهای زورگو به برتری برساند. خواست دشمن متفرق شدن امت اسلامی است و می بایست مراقب حیله و دسیسه این دشمنان باشیم.

 

امام جمعه روستای چنارلی خاطرنشان ساخت: ابرقدرت جهانی سالها است که کشور مظلوم افغانستان را جولانگاه امیال و اهداف خود قرار داده و به راحتی و سادگی از این کشور خارج نخواهد شد. آنها معادن افغانستان را به تاراج می برند بی آنکه کسی جلودارشان باشد و این یک دزدی آشکار است.

 

 استعمارگران به عراق نیز به عنوان یک کشور اشغال شده نگاه می کردند که می توانند نفت آن را تا سالیان متمادی به یغما ببرند اما دیدیم که اتحاد مردم آن کشور، مانع از طولانی تر شدن جنگ در عراق شد.

 

آخوند گوگلان گفت: ریشه ظلم نخواهد خشکید مگر آنکه به دست خود ما بخشکد. همگی ما می بایست به فرامین اسلامی عمل کنیم. تا زمانی که کشورهای اسلامی برعلیه یکدیگر مشغول جنگ باشند، از کشورهای کفر چه انتظاری می توان داشت؟

 

این عالم اهل سنت در پایان یادآور شد: دعا وسیله ای است که می تواند ما را به خالق یکتا متصل کند؛ چرا که خالق یکتا همیشه آماده شنیدن ا زسوی بنده اش است. یاری گر مسلمانان مظلوم باشیم تا روزی که ظالمان به اشد مجازاتی که ذات باریتعالی برایشان رقم می زند، برسند.

 

خبرنگار: طاهر جانی

مطالب مرتبط:

جنگ، ترور وبی ثباتی؛جهان به کدام سو می رود ؟

زن قدرتمند ترکیه ممنوع الخروج شد

مولانا عبدالحمید در خطبه‌های نماز عید فطر: نگاه ی

فرار داعشی‌ها به دلیل کاهش دستمزد!

جزئیات هک شدن چند سایت روزنامه در شب گذشته

رئیس جمهور چچن: از داعش انتقام می گیریم

پاپ فرانسیس برای صلح در خاورمیانه فراخوان داد

زن آلمانی مسلمان شد

مصر از تلاش برای ترور السیسی در مسجد الحرام پرده ب

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات