b_300_300_16777215_10_images_b_0_0_0_10_images_shaikhulhadisjan.png

اساس نیوز:  درگذشت مولانا محمد یوسف حسین پور عالم سرشناس اهل سنت ضایعه بزرگی برای جامعه علمی و دینی ما بود .ایشان مدت های مدیدی از عمر پربرکت خود را صرف گسترش معارف اصیل اسلامی کرد .

در مرداد ماه سال جاری هیات خبری اساس نیوز در محل حوزه علمیه گشت سراوان با این عالم بزرگوار، دیدار کرده و نقطه نظرات ایشان در رابطه با مسائل مختلف را جویا شد.این مصاحبه آخرین گفتگوی رسمی مولانا حسین پور با رسانه ها بوده و حاوی نکات ارزشمندی از دیدگاه های ایشان است .اساس نیوز این مصاحبه را برای استفاده کاربران خود بازنشر نموده است .

در دیدار هیات اعزامی سایت اساس نیوز با شیخ الحدیث مولانا محمد یوسف حسین پور مدیر حوزه علمیه اهل سنت عین العلوم گشت سراوان، ایشان بر رسالت  تبلیغ دین از سوی علمای جهان اسلام تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز در این دیدار حضوری شیخ الحدیث مولانا حسین پور ضمن خوشامد گویی به هیات سایت اساس نیوز ضمن اشاره به وقایع تاریخ صدر اسلام تا به امروز گفت: هدف ما نباید شخصیت ها باشند، بلکه هدف اصلی ذات باریتعالی است.از بدو تولد آدم علیه السلام تاکنون انسان های بسیاری آمده و رفته اند و نسل ها گذر کرده اند.در این میان شخصیت یک انسان نسبت به سایر هم نوعان خود هر چقدر که برتر و بالاتر هم  که  باشد نهایتا او نیز مانند دیگران بنده ی الله تعالی است و از این لحاظ  تفاوتی با دیگران ندارد.

لذا اگر کسی علمی را کسب کرده و به جایگاهی می رسد هدف وی باید رسیدن به خداوند متعال باشد.

مولانا حسین پور افزود:امروز بزرگان دین نیز مانند پیامبران امت های گذشته و نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله وسلم  ،صحابه و اولیاء واسطه هستند و انسان ها را به سوی الله تعالی دعوت می کنند .ولی خودشان مقصود اصلی نیستند و به آنها بیش از آن چیزی که هستند نباید برتری بخشید.

بنابراین به ایشان باید در حد اشخاصی که به درجه واسطه گری رسیده اند احترام گذاشته و به این اعتقاد برسیم که همه آنها انسان های بزرگی بوده و هستند.وظیفه همه ما این است که از آنها هدایت و راهنمایی بخواهیم و توجهات خودمان را معطوف به الله تعالی نماییم.

مدیر حوزه علمیه عین العلوم گشت سروان ادامه داد: نبی مکرم اسلام در حدیث نورانی اش می فرماید:علم مانند ماری است که در اقصی نقاط دنیای پهناور گشته و سرانجام به سوی موطن اصلی خود باز می گردد.علم از مدینه حرکت کرد و به عراق رسید و از آنجا هم به خراسان راه پیدا کرد.

البته این سرمنزل نهایی علم نبود و بعدها در سمرقند و بخارا نیز انتشار پیدا کرده و به هندوستان رسید.این علم اکنون به مدینه بازگشته است و ما در سر راه آن قرار گرفته ایم.وظیفه ما این است که به اندازه ظرفیت و توان خودمان از این علم بهره مند شده و در راستای آن از خودمان استقامت نشان بدهیم.

ایشان درباره گرفتاری ها و مشکلات امروز جهان اسلام نیز گفت:از آنجا که اعمال برخی مسلمین دنیای اسلام کاملا برای رضای الله نبوده و نیست  کشورها گرفتار بدعت شده و همانطور که می بینید به مشکلات زیادی گرفتار آمده اند.سفارش نبی مکرم اسلام در این باره  این است که مسلمین ابتدا باید در پی اصلاح خودشان باشند.

مسلمین باید به این فکر کنند چه دلایلی باعث شده است که تحت سلطه بدعت گران قرار گرفته و آنها را بر خود مسلط کرده اند.مسلما دراین بین کسانی که وظیفه هدایت  و رهبری انسان ها را داشتند آن طور که باید و شاید به وظایف شان عمل نکرده  و برمسائل دینی به شکلی که تاثیر گذار باشد تاکید نداشته اند.

مولانا حسین پور خاطر نشان ساخت:اعتقاد یک مسلمان واقعی باید به زندگی ابدی باشد.در زندگی همیشگی و جاوید نعمت های لازوال همراه بندگان واقعی خواهد بود.این نعمت های معنوی ایمان و عمل صالح هستند که به برکت بعثت انبیاء حاصل شده اند.پیامبران و نعمت ایمان از نعمت های برتر خداوند هستند و نبی مکرم اسلام در طول 23 سال دعوت درس عقاید،اخلاق،تزکیه و تعلیم کتاب و تلاوت آن را منتقل کردند.

این عالم برجسته اهل سنت خاطر نشان ساخت:نمازهای پنجگانه،روزه روزهای ماه مبارک رمضان،برپایی حج،پرداختن زکات،کسب و کار جهت برآورده کردن هزینه های خانواده،دیدار از خویشاوندان و...اینها همه روح را تغذیه و تقویت می کنند.علی ایحال این را هم در نظر داشته باشیم که شیطان در کمین است.

مولانا حسین پور اظهار داشت:علما باید بکوشند تا اسلام واقعی را به مردم برسانند.علمای واقعی در حقیقت رهبر اسلام هستند و باید آتش دین را  شعله ور سازند.اگر حکام کشوری جلوی فرامین خداوند متعال و سنت های های نبی مکرم اسلام را بگیرند به این معنی است که آنها ایمان ندارند.علیرغم اینها آنها خودشان را مسلمان پنداشته و ادعای حکومت بر کشور اسلامی را می کنند.

خبرنگار:طاهر جانی

 

مطالب مرتبط:

زنان این کشور بیشترین حجم طلای جهان را دارند ؟

نوجوان چابهاری و استعدادی قربانی فقر و بی توجهی

یک مقام سازمان ملل:شش میلیون افغان نیازمند کمک های

حجم بالای صادرات رژیم صهیونیستی به کشورهای عربی

فرار نظامیان عربستانی از مرزهای یمن

پ

نشست محرمانه «بیلدربرگ» در آمریکا

49 مین آئین فارغ التحصیلی طلاب حوزه علمیه عرفانی ق

ترامپ: ایران به بن‌بست خورده، آمریکا می‌تواند وضعی

 

مردم پیروز شدند؛بوتفلیقه از انتخابات ریاست جمهوری

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات