ادامه مطلب...

اساس نیوز : عملکرد شبکه های ماهواره ای منتسب به اهل سنت که از لندن و امارات متحده عربی اقدام به تهیه و پخش برنامه برای اهل سنت ایران می کننند در کنار هواداران خود ،منتقدانی نیز دارد .منتقدان این شبکه ها اعتقاد دارند شبکه هایی مثل کلمه ،وصال حق و نور در پوشش دفاع از عقاید اهل سنت در حال تزریق عقاید خطرناک وهابیت به ذهن جوانان ما هستند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :بدنبال انتشار خبر ربوده شدن تعدادی از نیروهای هنگ مرزی در منطقه میرجاوه تعدادی از علمای اهل سنت در مصاحبه هایی این اقدام را محکوم کردند .

ادامه مطلب...

اساس نیوز: خبر به گروگان گرفته شدن 14 نفر از نیروهای هنگ مرزی در منطقه میرجاوه استان سیستان و بلوچستان از امروز صبح به خبر نخست سایت ها و کانال های خبری داخلی تبدیل شد. این اقدام در منطقه صفر مرزی لولکدان مربوط به بخش ریگ ملک شهرستان میرجاوه رخ داد .

 ادامه مطلب...

اساس نیوز:اعتقاد به تفکر وحدت و همزیستی مسالمت آمیز لوازمی را به دنبال دارد که یکی از مهمترین موارد این لوازم٬ گذاشتن خویش در جای دیگری است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :امام جمعه اهل سنت بندر ترکمن در سخنرانی امروز (20 مهرماه) در نماز جمعه این شهر تاکید کرد برای حفظ وحدت در جامعه باید با عوامل هتاک به اعتقادات و مقدسات مذاهب برخورد شود .

ادامه مطلب...

اساس نیوز :مدافع سرخپوشان تهرانی درباره حواشی اخیر به وجود آمده توضیح داد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : هفته گذشته انتشار کلیپی از یک بازیکن فوتبال با عکس العمل علما و فعالان اهل سنت مواجه شد .

ادامه مطلب...

اساس نیوز :حاج ماموستا قادری در مراسم آغاز سال تحصیلی مدارس علوم دینی شهرستان پاوه؛ با اشاره به تنوع سلایق و عقاید در میان روحانیون و مدرسانِ مدارس، خاطرنشان کردند: هرچند سلایق ما همانند یکدیگر نیست ولی سعی کنیم به خاطر خدا و اسلام و منطقه و دیار و وطنمان تفاهم داشته باشیم و طلاب را چنان پرورش کنیم که مُلا شوند . آنها را به‌سوی حزب و گروه خاصی که خود به آن گرایش داریم هدایت نکنیم و بگذاریم بعدازآنکه مُلا شدند خود مسیرشان را انتخاب کنند. چون اگر ما آن‌ها را وادار کنیم ما را تنها خواهند گذاشت و اگر خودشان انتخاب کنند به طریق خود خواهند ماند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :مهندس شهرام کوسه غراوي، نماینده اهل سنت ایران در مصاحبه‌ای خواستار تحریم شبکه‌های تندرو شیعه و سنی از سوی مردم شد و بیان داشت: دیدن این شبکه‌ها چون وجودش وجود اختلاف است باید تحریم شوند. رفتن به سمت این شبکه‌ها نه نیاز است و نه جایز است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : مدرس حوزه علمیه احناف خواف در مراسم نماز جمعه (۶ مهرماه ۹۷) اهل سنت خواف، با تلاوت آیه"واعلموا أن فیکم رسول الله لو یطیعکم في کثیر من الامر لعنتم ولکن الله حبب الیکم الايمان و زینه في قلوبکم و کره الیکم الکفر و الفسوق والعصیان" پیرامون فضائل صحابه و ازواج مطهرات به ایراد سخن پرداخت.

آخرین تحلیل ها و مقالات

کانال تلگرام اساس نیوز