ادامه مطلب...

اساس نیوز - سیدابوالحسن علی ندوی: سخن از «مدرسه دینی» ونقش آن در جامعه مسلمان، سخن از سازمان یافته ترین نهاد آموزش اسلامی است که وجود و فعالیت مداوم آن در طول تاریخ، رمز بقاء وحفظ کیان اسلام بوده است. در تاریخ به روشنی ثابت شده است که این چهاردیواری ها بزرگترین مراکز دفاعی و گهواره اندیشه ها وافکار اسلامی وهمیشه مرکز ثقل نیروی اسلام بوده اند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز، عبدالقیوم شکاری: مرزهای جغرافیایی و حفظ و حراست از آنها از اعصار دور گذشته تا دوره کنونی برای دولت ها از اهمیت بالایی برخوردار است .

ادامه مطلب...

اساس نیوز ،دکتر امان الله تمنده رو : این همایش بزرگ‌ترین گردهمایی سالانۀ مسلمانان سنی‌مذهب ایران به‌شمار می‌رود. برگزاری این مراسم در سال‌های گذشته با فراز و فرودهای زیادی همراه بوده است. از ایجاد محدودیت‌ها برای برخی مهمانان خارجی و داخلی برای حضور در همایش و تقابل دولت‌های وقت با برگزاری آن، تا همراهی کامل مسئولان با برگزاری همایش، تامین امنیت آن، حضور و سخنرانی علمای اهل تشیع در جمع بیش از یکصدهزار نفری شهروندان اهل‌سنت ایران و پخش مراسم از سیمای مرکز استان. 

ادامه مطلب...

اساس نیوز: امام جمعه اهل سنت بندرترکمن در گفتگوی اختصاصی با سایت اساس نیوز با توجه به برگزاری مراسم های عقد و عروسی درماه های مبارک رجب و شعبان، خانواده ها را به پرهیز از چشم و هم چشمی و زیر بار رفتن قرض های سنگین مالی توصیه نمود.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : ماه رجب یکی از ماه های حرام است و ملا علی قاری در کتاب الادب فی رجب در بیان فضایل ماه رجب چنین می آورد: رجب یکی از ماه های حرام است و قتاده گوید: در ماه های حرام ثواب اعمال بیشتر است و ظلم نیز گناهش بیشتر است.

ادامه مطلب...اساس نیوز : امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس از عملکرد مسئولان استان گلستان در استخدام نیروهای غیر بومی در شهرستان گنبد انتقاد کرد .

ادامه مطلب...

اساس نیوز - مفتی محمدتقی عثمانی: آشنایی علما با زبان های خارجه از نیازهای مبرم است، خصوصا در عصر حاضر؛ چرا که بدون فراگرفتن آن نمی توان به نحو احسن از عهده انجام فریضه خدمت به دین، تبلیغ و دفاع از اسلام برآمد. بنابراین، آموزش زبان انگلیسی، فلسفه جدید غرب، اقتصاد، علوم سیاسی و حقوق، جزو نیازهای یک عالم است و فواید زیادی را دربر دارد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ، عبدالوحید عمرزهی:  هدف عالم واقعی از تحصیل علم، خدمت دین است و نه کسب جایگاه و مطرح کردن شخصیت خود در جامعه.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :شیخ عبدالکریم محمدی از علمای شاخص اهل سنت جنوب کشور،اخیرا از اظهاراتی به تبیین ابعاد و ضرورت های ایجاد و حفظ وحدت در جامعه اسلامی پرداخت .گزیده سخنان ایشان تقدیم حضور کاربران سایت می گردد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز، امام جمعه اهل سنت روستای کله سرا از توابع شهرستان اسالم استان گیلان در جریان دومین نشست تخصصی بررسی مسائل جهان اسلام و راهکارها، بر مساله تقلید وتبعیت از امامان مذاهب به عنوان راهکار عبور از برخی از مشکلات تاکید کرد .

آخرین تحلیل ها و مقالات

کانال تلگرام اساس نیوز