ادامه مطلب...
اساس نیوز : سردار حاج قاسم سلیمانی به همراه ۹ نفر دیگر بامداد جمعه (سیزدهم دی ماه ۹۸) در مسیر فرودگاه بغداد و به دستور ترامپ با پهپادهای وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به شهادت رسید.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : جمعی از دانش‌آموختگان شهرستان‌های صالح‌آباد و سرخس و فارغ‌التحصیلان سال گذشته دارالعلوم با حضور در مرکز بزرگ علمی اهل‌سنت کشور، با اساتید خود دیدار کردند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : مولانا حسین پور، امام جمعه شهر گشت ، اسلام ذاتا دین شفقت و مهربانیست، که تمام شئون زندگی انسان را رهبری می کند، راهی را به انسان نشان می دهد که به سعادت و خوشبختی منتهی می گردد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : شیخ عبدالواحد خواجوی امام جمعه اهل سنت شیراز به تفسیر آیه ۳ سوره نور پرداخت و گفت: تهمت زدن به نوامیس دیگران اجر و پاداش کارهای خیر را از بین می برد. مرد زناکار قبل از دست کشیدن از کار زنا و توبه از آلودگی حق ندارد جز با زن زناکاری که از عمل زشت فاحشه گری دست نکشیده و توبه نکرده باشد، و یا با زن مشرک و کافری که هنوز بر کفر خود ماندگار باشد ازدواج کند.

ادامه مطلب...
اساس نیوز : آخوند قربان احمدی نیا در نماز جمعه مورخه ۵ مهر ماه ۹۸ در مصلی اهل سنت بندر ترکمن ضمن تبریک ۳۱ شهریور ماه آغاز هفته دفاع مقدس و با اشاره به نزدیکی سیزدهم مهر ماه روز نیروی انتظامی و عرض تبریک برای نیروی خدوم انتظامی شهرستان و استان طی سخنانی با استناد به آیات نورانی قرآن کریم به بیان و شرح فضیلت صلوات پرداخت.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : پژوهشگر فرهنگ و ادب ترکمن در مقاله ای درباره محبت و ارادت اهل سنت و ترکمن ها به ائمه اطهار (ع) و امام رضا (ع) سخن گفته است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : بااتمام موسم حج تمتع سال جاری و مشاهده برخی از مشکلات در جریان برگزاری مراسم امسال برخی از حجاج و علمای حاضر در این مراسم با انتقاد از بی برنامگی های صورت گرفته از طرف دولت  میزبان، خواستار دقت و تلاش بیشتر دولت عربستان برای خدمت رسانی بهینه به حجاج بیت الله الحرام شدند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : صبح امروز انتشار یک خبر تکان دهنده کام همه مردم استان گلستان و بویژه ترکمنهای ساکن این استان را تلخ کرد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : آیا مدیرکل جدیدِ سازمان تبلیغات اسلامی استان کردستان، یک ماموستای اهل‌سنّت است؟ استان کردستان با بافت حداکثریِ اهل سنت و متشکل از مردمانی نجیب، همیشه میزبان مدیرانِ کلی از استان‌های دیگر کشور بوده است اما در مقابل کمتر مدیرانی از جنس کُردستان توفیق خدمت در استان‌های دیگر را داشته‌اند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز:  شیخ الحدیث مولانا عبدالرحمن چابهاری در همایش «قیام عاشورا» گفت: ارادتمندان حضرت حسین رضی الله عنه باید تشنه عدالت و متنفر از تبعیض و نابرابری باشند.

آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات