ادامه مطلب...

اساس نیوز،وحید دلیجه : تورکمن ها از وقتی به اسلام گرویده اند، در دین اسلام و مذهب خود ثابت قدم بوده اند. و تحولات دوره های تاریخی نتوانست هیج خدشه ای ایمان مردم این دیار وارد کند. و حتی این ملت بزرگ، بعد از اسلام ، چندین حکومت بزرگ اسلامی را رهبری کرده و دین اسلام را به اروپا و دیگر نقاط جهان رسانده و اشاعه دادند. که تاریخ همچنان از ایشان به نیکی یاد می کند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :دادستان زاهدان از دستگیری ۴ متهم در رابطه با حادثه تروریستی چابهار خبر داد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : در ماه های اخیر، در فضای مجازی و برخی از شبکه های ماهواره ای منتسب به اهل سنت، یک رویکرد سیاسی معنادار در حال شکل گیری است.در چارچوب این فضا تلاش می شود با تبلیغ برخی از الگوها و مدل های نظام های سیاسی در بین مخاطبان اهل سنت،این پیام  منتقل گردد که مرحله عبور از علمای دینی اهل سنت فرا رسیده است .

ادامه مطلب...

اساس نیوز : قاچاق از جمله عبارات و مفاهیم منفی در عرف روابط بین الملل است.در قوانین همه کشورها قوانین و مقررات سخت گیرانه ای برای مقابله با پدیده قاچاق وضع شده است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : امام جمعه اهل سنت بندرترکمن از راه اندازی شعب وحدت بانک انصار در استان گلستان در هفته های آینده خبر داد .

ادامه مطلب...

اساس نیوز :صبح روز گذشته،انتشار خبر قتل مولوی عبدالغفور جمالزهی همه ما را در تالم و ناراحتی فرو برد.از همان لحظه نخست شایعات و گمانه زنی های مختلف در زمینه علت و انگیزه های این اقدام خشونت بار در فضای مجازی منتشر شد.این شرایط تا حدی مطابق باطبیعت فضای مجازی است و برخی از افراد اعتقاد دارند، شایعه سازی یکی از جذابیت های این فضاست!

ادامه مطلب...

اساس نیوز : مولوی عبدالغفور جمالزهی از علمای وارسته و مردم دار اهل سنت بلوچ و امام جمعه رضا آباد،صبح امروز در زمان بازگشت از نماز صبح هدف تیراندازی افراد ناشناس قرار گرفته به شهادت رسید.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : در پی به شهادت رساندن مولوی عبدالغفور جمالزهی ( رخشانی ) امام جمعه اهل سنت روستای رضا آباد بخش فندرسک استان گلستان توسط عوامل ناشناس، مولانا گرگیج با انتشار پیامی ضمن محکومیت این ترور ناجوانمردانه، خواستار شناسایی عاملان این حادثه شدند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :فعالیت های دینی و مدنی فعالان اهل سنت در پاره ای از اوقات با تنگ نظری ها و برخوردهای امنیتی همراه بوده است .

ادامه مطلب...

اساس نیوز :امام جمعه اهل سنت زاهدان برقرارای عدالت اجتماعی و رعایت حقوق همه اقوام و اقلیت ها را سنگ بنای برقراری وحدت عملی  در جامعه اسلامی دانست .

آخرین تحلیل ها و مقالات

کانال تلگرام اساس نیوز