ادامه مطلب...

اساس نیوز :دوشنبه شب مراسم نکوداشت حمیرا ریگی اولین سفیر زن اهل سنت ایران با عنوان «نکوداشت سفیر آفتاب» از سوی انجمن فرهنگی سیستان و بلوچستانی‌های مقیم تهران در تالار ایوان شمس تهران برگزار شد.

ادامه مطلب...

 

اساس نیوز ،مولوی حسین سلیمان‌پور: متاسفانه در کشور ما این یک رویه شده است که هرگاه طیف‌های سیاسی در سطح کلان کشوری با هم درگیر می‌شوند، به بزرگان یا معتقدات اهل‌سنت می‌تازند. یک روز به حضرات «طلحه» و «زبیر» ـ رضی‌الله‌عنهما ـ و روزی به دیگر معتقدات.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :حسن روحانی در راهپیمایی روز ٢٢ بهمن ١٣٩٧ با تاکید بر عملی شدن حقوق شهروندی در دولتش گفت: «امروز ۱۸۲۵ نفر از اهل‌سنت در مناصب مختلف از جمله فرماندار، معاون استاندار، بخشدار، شوراها در سمت‌های مختلف مشغول کارند و دو سفیر هم در خارج از کشور از اهل‌سنت هستند

ادامه مطلب...

اساس نیوز ،عبدالقیوم شکاری: چند صباحی است که در فعالیت های سیاسی و رسانه ای جاری در شبکه های ماهواره ای منتسب به اهل سنت و بستر فضای مجازی فعالان اهل سنت، روند ملموس عبور از علمای اهل سنت با صراحت و شفافیت بیشتر از گذشته کلید خورده است.

عبارتی که در این ایام به کرات در کانال ها و گروه های اهل سنت مخالف جمهوری اسلامی ایران بر روی آن تاکید می گردد این است که علما فقط در مسایل دینی لازم الاتباع هستند و نیازی نیست که مردم در مسایل اجتماعی و سیاسی به علمای اهل سنت اقتدا کنند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز،ماموستا خالد محمودی : مطلب ذیل از طرف ماموستا خالد محمودی از طلاب حوزه علمیه شمس العارفین نجار، برای اساس نیوز ارسال شده است .امید است که با همفکری بیشتر در بین داعیان حقیقی دین، پیام الهی به شیوه و سبک مناسب به مخاطبان انتقال یابد .

ادامه مطلب...

اساس نیوز : امام جمعه پاوه با ابراز تاسف از شرایط ناگوار امت اسلامی تاکید کرد وضعیت جامعه اسلامی در حدی بغرنج شده است که مسلمانان مورد تمسخر کفار قرار می گیرند.امروز غالب کشورهای اسلامی درگیر جنگ و خشونت شده اند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :چند روزی است حال‌وهوای بیشتر شهرها و شهرستان‌های ایران عوض شده است؛ بلوارها طبق معمول با تبریک بنرهای دههٔ فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، آذین بسته شده‌اند و این از یک‌سو خوشایند است که انقلاب اسلامی توانست، همهٔ توطئه‌های خارجی و داخلی را پشت‌پا بزند و استوار چهلمین سالگردش را جشن بگیرد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : سیستان و بلوچستان بار دیگر شاهد یک اقدام خشونت بار و تروریستی بود. بر اساس اعلام مقامات انتظامی در روز سه شنبه در انفجار دو بمب دست ساز چند نفر از پزسنل نیروی انتظامی زخمی شدند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : در هفته های اخیر در برخی از گروه ها و کانال های متعلق به نیروهای اهل سنت مخالف جمهوری اسلامی، مطالب و مباحث توهین آمیزی نسبت به برخی از علمای شاخص و مقبول اهل سنت ایران در مناطق مختلف مطرح شده است .

در مطالبی که در این فضاها منتشر شده است، علمای شاخص اهل سنت با عناوین زشتی همچون وابسته ،درباری ،ترسو ،خائن و ...مورد خطاب قرار گرفته اندالبته سابق بر این ،در دوره فعالیت های داعش، این گروه هم علمای ما را مرتد و کافر اعلام کرده بود.این اقدامات شباهت زیادی به برچسب زنی های داعش دارد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :دیروز برای  انجام یک کار اداری به تهران رفتم.بعد از اتمام کارم سری به یکی از بخش های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی زدم و با یکی از کارشناسان حوزه صدور مجوز سایت های خبری هم صحبت شدم.

از ایشان پیگیر مجوز سایت اساس نیوز شدم.ابهام بنده این بود که چرا علی رغم پیگیرهای مستمری که داشتم در دو نوبت با صدور مجوز رسمی فعالیت، برای اساس نیوز موافقت نشده است. وی از حساسیت های خاصی که در زمینه فعالیت های مجازی فعالان اهل سنت بویژه فعالانی که در حوزه کلان اهل سنت تلاش می کنند سخن گفت.

آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز