ادامه مطلب...

اساس نیوز : امام جمعه اهل سنت زاهدان گفتند :اسرائیل و هم پیمانانش به دنبال از بین بردن امنیت امت اسلامی و  مسلمانان شیعه و سنی می باشند و برنامه ریزی گسترده ای صورت گرفته تا وحدت بین این دو را از بین ببرند که به  فضل الهی تا کنون ناکام بودند.

ادامه مطلب...       

اساس نیوز : امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در سخنان پیش از نماز عبادی جمعه با اشاره به اینکه ‌۱۴ ماه است که دولت آمریکا تحریم های بیشتری بر علیه ایران اسلامی اعمال و فشارهای اقتصادی را تشدید کرده اظهار داشت: تحریم های اخیر برای دولت بسیار سنگین تمام شده ولی بار اصلی همه این تحریم ها و بدنبال آن تورم بوجود آمده بر دوش مردم است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : بر اساس برخی از خبرهای منتشر شده نیروی انتظامی استان گلستان از دستگیری قاتلان مولوی عبدالغفور جمالزایی امام جمعه فقید رضا آباد  خبر داد .

ادامه مطلب...

اساس نیوز : چند سالی است که اختلاف نظر فقهی ایجاد شده در بین علمای اهل سنت ما در استان گلستان در زمینه مبنای اعلام عید فطر، حاشیه ها  و مشکلاتی را در سطح جامعه اهل سنت استان ایجاد کرده است.

فضای نامناسب دو دستگی اعلام عید فطر در استان گلستان و گلایه های مسلمانان روزه دار در زمینه ضرورت تعیین تکلیف این مساله مهم فقهی، رسالت و تکلیف محفل فقهی احناف ترکمن صحرا در زمینه این مساله خطیر را چند برابر کرده است .

 ادامه مطلب...         

اساس نیوز: آرمان خرمالی-گنبد کاووس:در طول تاریخ اسلام، شهر های زیادی به عنوان مراکز علمی جهان اسلام مطرح بوده اند از بغداد و کوفه در عراق تا دمشق و حلب در سوریه از قاهره و اسکندریه در مصر تا طرابلس و بعلبک در لبنان و از شهر فز در مراکش تا غرناطه در اندلس و از بخارا در ازبکستان امروز تا دهلی و لاهور در شبه جزیره هند و بلکه ده ها مرکز علمی در جهان اسلام که در طول ۱۴ قرنی که از هجرت رسول خدا گذشته است مرکز علمی جهان اسلام شناخته می شدند، اما هیچگاه هر کدام از این مراکز علمی دیگر مرکز علمی جهان اسلام را مردود ندانسته است!!

ادامه مطلب...

اساس نیوز : برگزاری انتخابات و مشارکت فعال  احزاب و جناح های سیاسی برای کسب کرسی های قدرت یکی از ویژگی های نظام های سیاسی است که در ساختار آنها مشارکت مردم به درجه قابل قبولی از نهادمندی ساختاری رسیده است.

   ادامه مطلب...  

اساس نیوز : مولانا سید عبدالصمد ساداتی در نامه ای به مهندس موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان ؛ با اشاره به آمار بالای بیکاری در استان و روی آوردن مردم جهت امرار معاش به کار پرخطر سوختبری و همچنین وضعیت نامناسب راهها و جاده های این استان برای عموم مردم ؛ اقدامات مفید و موثر را خواستار شدند.

  ادامه مطلب...                  


اساس نیوز : این روزها که جرقه های انتخاباتی در اکثر شهرها به چشم می خورد، و شعارهای زیبا و گوشنواز از کنار گوشه هر شهری به گوش می رسد، کاندیداهای مجلس شورای اسلامی خود را برای رقابت سخت و البته بسیار هزینه بر آماده می کنند.

 ادامه مطلب...        

اساس نیوز : دکتر جلیل رحیمی نماینده مردم تربت‌جام، تایباد، باخرز و صالح آباد با انتقاد شدید از وضعیت خدمات درمانی و بهداشتی در تایباد گفت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد  دو سال است نمی‌تواند یک زمین برای بیمارستان جدید در تایباد جایابی کند. بیمارستان فعلی و خدماتش در حد صفر است.

  ادامه مطلب...     

اساس نیوز : مولانا سید عبدالصمد ساداتی با ابراز نگرانی از کشته شدن چند شهروند ؛ با بیان اینکه حق مردم آرام و بی دفاع گلوله بستن نیست ، روشهای غیر منطقی و برخوردهای غیرقانونی را موجب افزایش مشکلات دانست.

آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات