ادامه مطلب...

اساس نیوز : امام جمعه اهل سنت ایرانشهر ضمن تأکید بر رسیدگی فوری و بدون اغماض مسؤولان قضایی به حادثه اخیر در این شهر گفت: مردم برای حادثه ایرانشهر تجمع نکنند، زیرا مسؤولان امنیتی قول پیگیری و برخورد داده‌اند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: امام جمعه مشهد ریزه در سخنرانی نماز روز عید فطر این شهر، به موضوع مبارزه با خواهشات نفسانی و لزوم اتحاد در کشورهای اسلامی پرداخت.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : شیخ عبدالکریم محمدی از علمای شاخص اهل سنت جنوب کشور در روزهای آغاز سال جاری در سخنان مهمی بر ضرورت ها و پیش نیازهای ایجاد وحدت در چامعه پرداختند .

ادامه مطلب...

اساس نیوز: خطیب نماز جمعه روستای  چنارلی حمایت از ملت مظلوم فلسطین را وظیفه تک تک مسلمین دانست.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: مولوی عبدالکریم علی بایی در جریان سخنرانی روز قدس بر حفظ وحدت و تاسی از آیات قرآن کریم تاکید کرد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز،عبدالقیوم شکاری:شهرستان گمیشان غربی ترین در ساحل دریای خزر و جمعیت ساکن این شهرستان جملگی از اهل سنت ترکمن هستند.این شهرستان به ویژه مرکز آن یعنی شهر گمیش تپه از نظر تاریخی دارای جایگاه خاصی در استان گلستان بوده و یکی از قدیمی ترین مراکز شهری این منطقه به حساب می آید .گمیش تپه علی رغم گذشته پررونق در حال حاضر از مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان گلستان محسوب شده و مردم این دیار با مشکلات عدیده اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند.

ادامه مطلب...اساس نیوز:در مقدمه‌ی این گفتار مراتب تقدیر و سپاس از دست‌اندرکاران و میزبانان این مراسم، خصوصاً‌ حوزه‌ی مشاوران ریاست جمهوری در امور اقوام، ادیان و مذاهب اعلام می‌گردد که ضمن استقبال گرم از میهمانان، فرصتی را برای دیدار نخبگان اهل‌سنت از سراسر کشور با همدیگر و با ریاست محترم جمهوری در فضایی بسیار صمیمی فراهم کردند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: امام جمعه اهل سنت بندرعباس در خصوص نشست اخیر علماء و نخبگان اهل سنت در تهران با رئیس جمهور گفت: «نشست عمومی علماء و نخبگان اهل سنت با دکتر روحانی نشان داد که هنوز دغدغه های زیادی برای تحقق مطالبات اقوام و مذاهب در کشور وجود دارد که می بایست با برنامه ریزی، جدیت و تغییر نگاه مدیران، برای تحقق این مطالبات تلاش کرد».

ادامه مطلب...

اساس نیوز :مولانا عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان روز گذشته (شنبه )در دیدار جمعی از علما و نخبگان اهل سنت با رئیس جمهور در سخنانی به تبیین مطالبات اهل سنت از دولت پرداخت .

ادامه مطلب...

اساس نیوز : دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح در دیدار رییس‌جمهور با علما و نخبگان اهل‌سّنت که عصر روز شنبه در تهران برگزار شد، بر ضرورت اقامه‌ی قسط و اجرای عدالت و نفی تبعیض و نابرابری تأکید کرد.

آخرین تحلیل ها و مقالات

کانال تلگرام اساس نیوز