b_0_0_0_10_images_0abru00.jpg

 

دو گناه بزرگی که پیامبر اکرم(ص) آن را به شدت نهی کرده است که متاسفانه در این زمان خصوصا در کشور ما بسیار زیاد گشته است ؛

بسیاری از مردم به حدیث پیامبر(ص)  توجهی نکرده و خیلی راحت مرتکب این دو گناه بزرگ می شوند. و آن دو گناه عبارتند :1 نازک کردن ابرو 2- گذاشتن سیم در بین دندان هاست.

محمد رسول الله (ص)می فرماید:لعنت خدا بر او باد که ابروی خود را  نازک می کند و یا سیم در بین دندانهایش می گذارد( اورتودنسی می کند).(خلاصه المسائل)

یک زن که قاری قرآن بود گفت :من تمام قرآن را گشتم اما آیه ی که چیدن ابرو (آرایش ابرو)را نهی کند را ندیدم.واین گفته زن  به پیامبر اکرم (ص) می رسد:پیامبر اکرم (ص)  فرمود: به آن زن بگویید که آیه 7 سوره حشر را نگاه کند،«وَمَا آتَاكُمُ الرَّسُولُ فَخُذُوهُ وَمَا نَهَاكُمْ عَنْهُ فَانتَهُوا »  و آنچه را فرستاده [او] به شما داد آن را بگيريد و از آنچه شما را باز داشت بازايستيد.

سپس پیامبر اکرم(ص) فرمود : مفهوم این آیه اینست که هرچه رسول من یعنی پیامبر اکرم(ص) بگوید پیروی کنید ؛ و من هم چیدن ابرو و سیم گذاشتن در دندان را نهی می کنم.  

در اینجا پیامبر اکرم(ص)  نفرموده که برای شوهر ابرو را برداشتن عیبی ندارد و ما هم حق نداریم که از خودمان فتوای دروغ صادر کنیم و بگویم که برای شوهرابرو را برداشتن اشکالی ندارد. پس در هرحالتی  نیت آرایش باشد چیدن ابرو باعث مورد لعنت  خداوند واقع خواهد شد.

شاید بگوید مگرآن زمان سیم کشی دندان وجود داشته است که پیامبر اکرم(ص) آن را نهی کرده است؟بله آن زمان هم برای باز کردن بین دندانها سیم هایی می گذاشته اند.

از طرفی وقتی که محمد رسول الله (ص)به معراج رفتند خداوند این دنیا را از زمان ابتدا تا آخر الزمان را مانند گوی کوچک(به اندازه میم) به پیامبر اکرم (ص)  نشان داده است که چه اتفاقاتی افتاده و چه اتفاقاتی خواهدافتاد؛ به طوری پیامبر اکرم (ص) تلفن همراه را هم وعده داده است.(حدیث: زمانی خواهد آمد ، چوپانی که در صحرا نشسته و فاصله زیادی با خانه دارد از همانجایی که نشسته با خانواده اش صحبت خواهد کرد که برخی ها با سیم و برخی ها بدون سیم).

از احد تا احمد یک میم فرق است         عالمی در میان این میم غرق است

پس کسی که از خلقت چهره ی که خداوند داده ناراضی گشته و با سیم گذاشتن وچیدن ابرو در پی تغییر در چهره ی خود باشد مورد لعنت پروردگار قرار خواهد گرفت.پس چرا ما باید به خاطر چند روز این دنیای بی وفا و جلب توجه باید این چنین مورد لعنت خداوند قرار بگیریم.

البته اگر سیم کشی دندان برای سلامتی باشد و برداشتن ابرو به خاطر تهدید شوهر(تهديد براي طلاق دادن) باشد مانعی ندارد

خداوند به همه خواهران ما توفیق حجاب و عفت  دهد.

Save

Save

Save

Save

مطالب مرتبط:

ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن برای خودداری از افزای

 

امید به زندگی تا سال 2030 افزایش می یابد

ا

استاد اونق: رعایت حقوق همسایه از سفارشات موکد دینی

اکثریت آمریکایی ها ایران را خطری جدی و فوری برای ک

اسلام و مسلمانان ساکن غرب؛دو سوی تعامل و بدبینی

مبطلات روزه در فقه شافعی و حنفی

جمع آوری نسخه‌های قرآن‌ در «سین‌کیانگ» چین

اصرار آمریکا بر حضور در افغانستان

امام جمعه اهل سنت درمیان: شهامت آزادگان را برای نس

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات