ادامه مطلب...

اساس نیوز :بدترين مردان، شوهرانى هستند که چنان زندگى شيرين زناشويى را به کام زنانشان تلخ مى‌کنند و عرصه پر مهر و گرم خانواده را تنگ مى‌گردانند تا آنان درخواست طلاق کنند و بعد اين شوهران ظالم به نفع خود حکم شرعى مى‌تراشند و مى‌گويند: چون خود زن خواهان طلاق بوده است مهريه‌اش ساقط است و بايد هزينه ازدواج را برگرداند!

ادامه مطلب...

🌹شیخ السنة و رئیس الجماعة ابوالحسن الاشعری رحمه الله🌹

اساس نیوز: حضرت شیخ ابوالحسن اشعری که دودمانش به صحابه رسول الله یعنی حضرت ابوموسی الأشعری رَضِیَ اللهُ تعالی می‌رسد متولد سنة 260 هـ و بنابر قول راجح متوفی سنة 324 هـ می‌باشد، تا سن چهل سالگی بر اعتقاد معتزله بود تا اینکه روزی سؤال هایی را از استاد معتزلی خود، ابوعلی جبائی پرسید و او جوابی برای آنان نداشت بعد از آن، شیخ ابوالحسن اشعری از مذهب ایشان کناره‌گیری کرد و او و پیروانش به ابطال نظرات معتزله از یک سو و ثابت کردن آنچه که سنت پیامبر بر آن آمده است و جماعت مسلمانان بر آن قدم نهاده‌اند، همت گماردند .🌴

ادامه مطلب...

اساس نیوز : در تعدد زوجات پیامبر صلی الله علیه و سلم چند حکمت وجود دارد:

ادامه مطلب...

اساس نیوز :بعضی اوقات زمانی که می‌گوییم: احناف چنین گفتند، مالکیه گفتند، شوافع یا حنابله گفتند؛ شخصی اعتراض می‌کند که کافی است بگوییم: رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمودند ما می‌خواهیم که از رسول الله صلی الله علیه وسلم اتباع کنیم ما را چه کار به مذاهب است؟!

ادامه مطلب...

اساس نیوز :در کتاب لغت آمده است: انتحر الرجل ای نحرنفسه. آن مرد خودکشی کرد.(1)به طور کلی به انجام فعل اختیاری وآگاهانه وعامدانه که به مرگ انسان منتهی شود خودکشی می گویند.

ادامه مطلب...

Asasnews :پیامبر خدا صلى الله علیه وسلم مردم را به روزه گرفتن عاشورا که همان دهم محرم باشد، به خاطر ثواب زیادی که دارد، تشویق نمودند. و در این مورد احادیث زیادی وارد شده است.

ادامه مطلب...


Asasnews : وهابیان برای توجیه تکفیر مسلمانان به قضیه ی شرک مشرکان و همینطور جاهلیت میپردازند. بدین طریق که بین مسلمانان حقیقی و مشرکان تشابهاتی یافته و موحدان را متهم به شرک میکنند. برای اینکه این کید آنان آشکار شود ابتدا بر آن هستیم تا به آیاتی را که در آنها، سبب شرک مشرکان  بیان شده است بپردازیم. وقتی تمامی این قبیل آیات را کنار هم بگذاریم متوجه خواهیم شد که این مدعیان انگار به بعض کتاب ایمان می آورند و به بعض دیگر نعوذ بالله کفر میورزند. چراکه بارها دیده شده است وقتی آیه ای خلاف پندار آنان بیان میشود، برآشفته میشوند.
 

ادامه مطلب...


Asasnews : ایمان چیست؟ مرزهای آن کدام است؟ آیا ایمان مبتنی بر اقرار زبانی است؟ تصدیق قلبی است؟ آیا این عملِ مطابق دستورات شرع است که ایمان را می سازد و یا تنها معرفت درونی برای پیوستن به جرگه مؤمنان کفایت می کند؟ به راستی مرزهای ایمان کدام است و اهل سنت در این باره چه می گوید؟
 

ادامه مطلب...

Asasnews :زنی که اسلام اورا تربیت کرد و حقوق اورا کاملاً رعایت کرده و منزلت و شوکت برای او قرار داده … وظیفه اش را بخوبی میشناسد و مانند یک مادر و مربی نسل خوب را تحویل جامعه می دهد ، و در بلند نگه داشتن پرچم اسلام و پرورش دخترانی که دارای فایده برای جامعه هستند کوشا خواهد بود .

ادامه مطلب...

Asasnews : آیا ارتکاب گناه ما را کافر می کند؟ اختلاف در پاسخ به این سوال، زمینه ای برای قضاوت ها و رفتارهای فردی و جمعی متفاوت در میان پیروان دین اسلام را فراهم آورده است. گروهی از پاسخ دهندگان به این پرسش، قضاوت در خصوص ایمان و کفر بندگان را –به رغم ارتکاب گناه- صرفا به قضاوت الهی محول کرده اند و گروهی دیگر، کفر مرتکبین گناه را مسلّم و قطعی دانسته و آنان را تکفیر کرده اند. اما عقیده صحیح اهل سنت و جماعت در این خصوص چیست؟
 

آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز