ادامه مطلب...

اساس نیوز - گزیده: «بی گمان هر نوآوری در دین بدعت است و هر بدعتی گمراهی است و هر گمراهی در آتش جهنم است» ... «اولین کسی که روز تولد حضرت رسول (ص)  را خ گردانید، صاحب مولود شریف یعنی ذات پر انوار حضرت محمّد مصطفی (ص) می باشد. چرا که در صحیح مسلم کتاب الصیام آمده است که آنگاه که از آن حضرت (ص) در مورد روزه روز دوشنبه پرسیده شد؟ فرمودند: «دوشنبه روزی است که من در آن به دنیا آمده ام» و این صحیح ترین و صریح ترین نص و دلیل در مشروعیت مجلس مولودی شریف است»...

ادامه مطلب...

اساس نیوز : چیزهائی که وضو را باطل می سازند ( بر اساس فقه امام شافعی رحمه الله)

ادامه مطلب...

اساس نیوزمسجد، نقش مهمى در حيات دينى و حتّى در شئون اجتماعى و اقتصادى و سياسى و علمى مسلمانان دارد، بزرگان اسلام همواره مردم را به ساختن مسجد تشويق كرده اند و پاداش‌هاى بزرگى براى اين كار ذكر نموده   اند. آموزه های  اصیل اسلامی برای بانیان و آبادکنندگان مساجد شروط و ویژگی های خاصی را ذکر کرده اند که در این نوشتار مختصر به مهم ترین ویژگی های بانیان مسجد و فضیلت این عمل خداپسندانه در آموزه های اصیل اسلامی اشاره می  کنیم.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ،صهیب دستوره : لَا تَمُدَّنَّ عَيْنَيْكَ إِلَىٰ مَا مَتَّعْنَا بِهِ أَزْوَاجًا مِّنْهُمْ وَلَا تَحْزَنْ عَلَيْهِمْ وَاخْفِضْ جَنَاحَكَ لِلْمُؤْمِنِينَ

حجر 88

ادامه مطلب...

اساس نیوز: امام احمد در سال 204 هجری قمری و در سن چهل سالگی تدریس حدیث را آغاز کردند. این حسن تعلیل نیز مصداق دیگری بر پیروی این امام معزز از سنت رسول خدا (ص) بود که در سن چهل سالگی که سن نبوت است، به آموزش و نشر علم حدیث پرداخته اند. حلقه درس امام احمد، همواره میزبان طلاب  و سامعین بسیاری بود. بنا به اظهار برخی از راویان، تعداد شرکت کنندگان در برخی مجالس به پنج هزار نفر نیز می رسیده است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : برای تمییز حدیث قدسی از قرآن، محدثین برای هر کدام ویژگی هایی را ذکر کرده اند که آنها را از هم جدا می کند .ذیلا به اختصار مهم ترین وجوه تمایز را ذکر می نماییم:

ادامه مطلب...

اساس نیوز: نگاه حرام آفتی بزرگ ومصیبتی سترگ است،بلکه اصل و ریشه ی بلا و مصیبت است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز،... نذر وتعریفش : نذور جمع نذر و در لغت به معنای التزام خیر و یا شر است.نذز در شرع عبارت از التزام شخص مکلف به چیزی است که بر او نبوده است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : نماز عید دو رکعت می باشد و هر رکعت آن سه تکبیر زوائد دارد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز،  عبدالهادی سعادت قاسمی: بدون شک در عبادتهای بدنی نماز مرتبه اولیت را داراست.

نظرسنجی

آیا با راه اندازی شبکه ماهواره ای اهل سنت ایران در داخل کشور موافق هستید؟
  • رای: 0%
  • رای: 0%
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای:

آخرین تحلیل ها

کانال تلگرام اساس نیوز