b_300_300_16777215_10_images_256669_218.jpg

اساس نیوز : علی کمال بیگ پسر رئیس صنف شمع فروشان استانبول بود. نامش هم علی‌ رضا بود اما به سبب علاقه به نامق کما، شاعر الهامبخش روشنفکران ملی گرا، لقب کمال بر خود گذاشت.

علی کمال بیگ دو بار ازدواج کرد. نخست با وینفرید بران که از جانب پدر سوئیسی و از جانب مادر، انگلیسی بود. از او صاحب پسری به نام عثمان و دختری به نام سلما شد که عملا پدر خود را ندیدند چون مدت کوتاهی پس از تولدشان مادرشان درگذشت و پدرشان به استانبول بازگشت. سلما پس از مرگ آتاتورک اجازه یافت به ترکیه برود و شهروند این کشور شود اما عثمان نام خود را به ویلفرد تغییر داد و نام خانوادگی مادربزرگ انگلیسی اش، جانسون را برگزید و انگلیسی شد. ویلفرد با آیرین ویلیامز ازدواج کرد که پدرش انگلیسی و مادرش شاهزاده ای آلمانی بود. فرزند آن دو، استانلی که بعدها از نمایندگان بریتانیا در پارلمان اروپا شد، پدر بوریس جانسون است.

ازدواج دوم علی کمال بیگ با سبیحه دختر زکی پاشا، یکی از وزیران دولت عثمانی بود. این دو صاحب پسری به نام زکی شدند که نام خانوادگی کونر‌ آلپ برای خود برگزید و دیپلمات شد. پسر او، سلیم نیز حرفه پدری را ادامه داد و تا منصب سفیر ترکیه در سوئد و کره جنوبی پیش رفت. او اکنون دوران بازنشستگی را سپری می کند.

مطالب مرتبط:

آمریکا از ایران خواست تنگه هرمز را «باز» نگه دارد

ا

دولت اتريش در پی ممنوعيت حجاب برای کارمندان این دو

ا

رئیس برکنار شده دولت خودمختار کاتالونیا بازداشت شد

علی آخوند آرخی بدعت در امور دینی را گناهی نابخشودن

داعش در یک ویدئوی تازه ایران را تهدید کرد

خردسال ترین جلاد داعش

پیشروی کردهای سوریه در مناطق تحت کنترل داعش

ب

امام‌جمعه اهل‌سنت بستک حوادث تروریستی در تهران را

پوتین: تصمیم داشتم راننده تاکسی شوم

نوشتن دیدگاه


کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات