b_300_300_16777215_10_images_256669_218.jpg

اساس نیوز : علی کمال بیگ پسر رئیس صنف شمع فروشان استانبول بود. نامش هم علی‌ رضا بود اما به سبب علاقه به نامق کما، شاعر الهامبخش روشنفکران ملی گرا، لقب کمال بر خود گذاشت.

علی کمال بیگ دو بار ازدواج کرد. نخست با وینفرید بران که از جانب پدر سوئیسی و از جانب مادر، انگلیسی بود. از او صاحب پسری به نام عثمان و دختری به نام سلما شد که عملا پدر خود را ندیدند چون مدت کوتاهی پس از تولدشان مادرشان درگذشت و پدرشان به استانبول بازگشت. سلما پس از مرگ آتاتورک اجازه یافت به ترکیه برود و شهروند این کشور شود اما عثمان نام خود را به ویلفرد تغییر داد و نام خانوادگی مادربزرگ انگلیسی اش، جانسون را برگزید و انگلیسی شد. ویلفرد با آیرین ویلیامز ازدواج کرد که پدرش انگلیسی و مادرش شاهزاده ای آلمانی بود. فرزند آن دو، استانلی که بعدها از نمایندگان بریتانیا در پارلمان اروپا شد، پدر بوریس جانسون است.

ازدواج دوم علی کمال بیگ با سبیحه دختر زکی پاشا، یکی از وزیران دولت عثمانی بود. این دو صاحب پسری به نام زکی شدند که نام خانوادگی کونر‌ آلپ برای خود برگزید و دیپلمات شد. پسر او، سلیم نیز حرفه پدری را ادامه داد و تا منصب سفیر ترکیه در سوئد و کره جنوبی پیش رفت. او اکنون دوران بازنشستگی را سپری می کند.

مطالب مرتبط:

فیلترشدن ۴۰۰ هزار کاربر توییتری به خاطر تبلیغ ترور

یک کشته و دستگیری 250 نفر در اعتراض به افزایش قیمت

می توان سلفی بود؛ وهابی یا صوفی هم بود!

بحرین دست نشانده عربستان نیست

آمادگی برای حمله بزرگ علیه داعش

 

30هزار نیروی عراقی آمادۀ بازپس گیری موصل

ایجاد پایگاه نظامی عربستان در جیبوتی

ا

دستگیری 3 تن در جریان عملیات ضدتروریستی در بروکسل

مولوی جلیل احمد موحدی:بنا به فرموده پيامبراسلام،

 

نوشتن دیدگاه


کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات