b_300_300_16777215_10_images_256669_218.jpg

اساس نیوز : علی کمال بیگ پسر رئیس صنف شمع فروشان استانبول بود. نامش هم علی‌ رضا بود اما به سبب علاقه به نامق کما، شاعر الهامبخش روشنفکران ملی گرا، لقب کمال بر خود گذاشت.

علی کمال بیگ دو بار ازدواج کرد. نخست با وینفرید بران که از جانب پدر سوئیسی و از جانب مادر، انگلیسی بود. از او صاحب پسری به نام عثمان و دختری به نام سلما شد که عملا پدر خود را ندیدند چون مدت کوتاهی پس از تولدشان مادرشان درگذشت و پدرشان به استانبول بازگشت. سلما پس از مرگ آتاتورک اجازه یافت به ترکیه برود و شهروند این کشور شود اما عثمان نام خود را به ویلفرد تغییر داد و نام خانوادگی مادربزرگ انگلیسی اش، جانسون را برگزید و انگلیسی شد. ویلفرد با آیرین ویلیامز ازدواج کرد که پدرش انگلیسی و مادرش شاهزاده ای آلمانی بود. فرزند آن دو، استانلی که بعدها از نمایندگان بریتانیا در پارلمان اروپا شد، پدر بوریس جانسون است.

ازدواج دوم علی کمال بیگ با سبیحه دختر زکی پاشا، یکی از وزیران دولت عثمانی بود. این دو صاحب پسری به نام زکی شدند که نام خانوادگی کونر‌ آلپ برای خود برگزید و دیپلمات شد. پسر او، سلیم نیز حرفه پدری را ادامه داد و تا منصب سفیر ترکیه در سوئد و کره جنوبی پیش رفت. او اکنون دوران بازنشستگی را سپری می کند.

مطالب مرتبط:

نخست وزیر عراق:جزیره الخالدیه آزاد شد

توصیۀ اردوغان به دختر تازه عروسش

فروش در چند ثانیه ؛ مشتریان پشت در ماندند

ساکنان برج گرنفل لندن: بیدار شدن هنگام سحر مسلمانا

بستری شدن دست کم 70 هزار زاِِیر ترک در بیمارستان ه

دبیر کل سازمان همکاری اسلامی جامعه جهانی را به کمک

برنامه سازمان ملل برای کمک به 154 هزار سوری

تاکید شرکت‌کنندگان در نشست بین‌الافغانی دوحه بر اد

 

صهیونیست ها بازهم به مسجد الاقصی تعرض کردند

نوشتن دیدگاه