b_0_0_0_10_images_2100473.jpg

اساس نیوز :با یک عزم و ارادۀ جدی منزلتان را به طور کامل تمیز و مرتب کنید تا در ماه مبارک رمضان فراغت بیشتری برای عبادت پیدا کنید و به جز کارهای ضروری روزانه بار دیگری به دوش شما نباشد.

تمام خریدها و بازار رفتن های خود حتی خرید لباس عید را قبل از ماه مبارک انجام دهید تا لحظات گرانمایۀ این ماه را نخواهید در بازارهای دنیا به هدر دهید.

ماه مبارک رمضان را شروعی دوباره برای بهتر بودن قرار دهید و با مشکلات و گرفتاری ها و نزاع های داخل منزل خداحافظی کنید.

از لیست ماهواره، کانال های بی ارزش را حذف نموده و بدین واسطه آرامش معنوی خانه خود را حفظ کنید و همواره افراد منزل را به ندیدن سریال های بی فایده و هر برنامۀ غیر مشروع دیگری، تشویق کنید.

برای منزل خود فضای معنوی و روحانی ایجاد کنید و فرزندان خود را گاهی به عبادت و گاهی به استراحت و یا تفریح های سالم تشویق کنید تا معنویت این ماه را با جان و دل احساس کنید.

حتی کودکان خردسال خود را برای سحر بیدار کنید تا از همان کودکی بیداری در دل شب را تجربه کنند، با آنان چند آیه از قرآن را تلاوت کنید و استغفار کردن را به آنان بیاموزید؛ همچنین کودکان را به خوردن سحری با بزرگسالان تشویق کنید.

سعی کنید همۀ افراد منزل را در آماده کردن سفره افطار سهیم کنید (حتی به اندازۀ بردن یک ظرف به سفره)، این کار باعث می شود روح کمک و همکاری در آنان تقویت شده و همچنین اهمیت افطاردادن به روزه دار را درک کنند؛ می توانید از آنان بخواهید هر شب برای یکی از همسایگان مقداری غذا ببرند.

دعا کردن را مانند دوا خوردن تلقی نکنید که فقط هنگام بیماری از آن استفاده می کنید، بلکه دعا را مانند اکسیژن بدانید که در همه حال به آن نیاز دارید؛ سعی کنید بیشتر اوقات را با دعا کردن به درگاه خداوند سپری کنید.

منبع:دانشنامه اسلامی تبیین

مطالب مرتبط:

داعش تماشای تلویزیون را ممنوع کرد

جایزه کشتن هر شورشی ، 500 دلار

نابودی بنای تتراپیلون در پالمیرا سوریه توسط داعش

وزیر نفت داعش : ابوبکر البغدادی درمناطق تحت کنترل

بازداشت سخنگوی القاعده در بنغازی لیبی

ا

اردوغان زمان آغاز عملیات موصل را فاش کرد

امام جمعه پیرواش:هشت سال دفاع مقدس سند افتخار ملت

پاپ یک خودروی لامبورگینی هدیه گرفت

رآکتور اتمی عربستان به زودی به بهره‌برداری می‌رسد

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات