b_0_0_0_10_images_2100473.jpg

اساس نیوز :با یک عزم و ارادۀ جدی منزلتان را به طور کامل تمیز و مرتب کنید تا در ماه مبارک رمضان فراغت بیشتری برای عبادت پیدا کنید و به جز کارهای ضروری روزانه بار دیگری به دوش شما نباشد.

تمام خریدها و بازار رفتن های خود حتی خرید لباس عید را قبل از ماه مبارک انجام دهید تا لحظات گرانمایۀ این ماه را نخواهید در بازارهای دنیا به هدر دهید.

ماه مبارک رمضان را شروعی دوباره برای بهتر بودن قرار دهید و با مشکلات و گرفتاری ها و نزاع های داخل منزل خداحافظی کنید.

از لیست ماهواره، کانال های بی ارزش را حذف نموده و بدین واسطه آرامش معنوی خانه خود را حفظ کنید و همواره افراد منزل را به ندیدن سریال های بی فایده و هر برنامۀ غیر مشروع دیگری، تشویق کنید.

برای منزل خود فضای معنوی و روحانی ایجاد کنید و فرزندان خود را گاهی به عبادت و گاهی به استراحت و یا تفریح های سالم تشویق کنید تا معنویت این ماه را با جان و دل احساس کنید.

حتی کودکان خردسال خود را برای سحر بیدار کنید تا از همان کودکی بیداری در دل شب را تجربه کنند، با آنان چند آیه از قرآن را تلاوت کنید و استغفار کردن را به آنان بیاموزید؛ همچنین کودکان را به خوردن سحری با بزرگسالان تشویق کنید.

سعی کنید همۀ افراد منزل را در آماده کردن سفره افطار سهیم کنید (حتی به اندازۀ بردن یک ظرف به سفره)، این کار باعث می شود روح کمک و همکاری در آنان تقویت شده و همچنین اهمیت افطاردادن به روزه دار را درک کنند؛ می توانید از آنان بخواهید هر شب برای یکی از همسایگان مقداری غذا ببرند.

دعا کردن را مانند دوا خوردن تلقی نکنید که فقط هنگام بیماری از آن استفاده می کنید، بلکه دعا را مانند اکسیژن بدانید که در همه حال به آن نیاز دارید؛ سعی کنید بیشتر اوقات را با دعا کردن به درگاه خداوند سپری کنید.

منبع:دانشنامه اسلامی تبیین

مطالب مرتبط:

روند رو به رشد روابط عربستان و اسرائیل

تداوم همیاریها در گمیش تپه +تصاویر

يک کاميون با عبور از ميان جمعيت در استکهلم، سه نفر

نابودی تکفیریهای داعش در عراق نزدیک است

فتوای خاخام های یهودی برای مسموم کردن فلسطینی ها

وزیر خارجه انگلیس:متاسفانه بشار اسد مدتی در قدرت خ

درگیری چین و هند برای تسلط بر هیمالیا

بقای داعش در اختلاف شیعه و سنی است

هر روز 5 ساعت در شبکه های اجتماعی !

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات