b_0_0_0_10_images_phonebedcopy2.jpg

اساس نیوز-«sabah»؛ نویسنده خانم"Ayşe Özyılmazel": توصیه کردند که دمنوش بابونه بنوش، خوردم. گفتند حدود ساعت 18 شامت را بخور که موقع خوابیدن معده ات خالی باشد چون وقتی با معدهً پر به رختخواب بروی به دلیل سوء هاضمه بی خواب می شوی، این کار را هم انجام دادم.

گفتند پیش از خواب فیلم های ویدئویی با صحنه های هیجان آور تماشا نکن، من هم تماشا نکردم.(چه آدم حرفشنویی هستم، وقتی فکرش را می کنم اشک در چشمانم حلقه می زند). موقع دوش از صابون اسطوخوددوس استفاده کردم، مدیتیشن انجام دادم،فرمول پیاده روی در عصرها را امتحان کردم، و چه دستورالعمل هایی که امتحان نکردم. اما فکرش را که می کنم من سال های سال هرگز نشده بود که حدود ده و نیم شب سرم را روی بالش بگذارم و صبح چشمانم را باز کنم.

کاملا معلوم بود که من مشکل خواب داشتم...

شب ها سه – چهار بار از خواب بیدار می شدم، ساعت دو و نیم – سه صبح بیدار می شدم و تا ساعت 5-6 می نشستم. ظهرها به شدت خواب آلود می شدم و اولین جایی که پیدا می کردم می خوابیدم.

وضعیت خیلی بدی بود. این وضعیت باعث خستگی و کاهش بهره وری آدم می شود. کارشناسان می گویند:یکی از شرایط برخورداری از سلامتی، روزی هشت ساعت خواب بی وقفه می باشد، بویژه خواب بین ساعت 22 تا 3 صبح بسیار مهم است.

اندکی قبل به منزلی که در محله ای باصفا اجاره کرده بودم اسباب کشی کردم. خانه ای کوچک و سنگی اما اطراف آن پر است از درختانی همچون توت، ازگیل، زیتون، شفتالو... و انواع گل ها با رایحه های بسیار عالی...مرکز طبیعت...با وجود اینها چه نیازی هست به یوگا، مدیتیشن و فلان...

زندگی با پرندگان و درختان خودِ خودِ مدیتیشن است.

 

انگار که که مغزم می سوزد!

با یک خرمن قرار و تصمیم به این خانه اسباب کشی کرده بودم؛ یکی از این تصمیات به حداقل رساندن استفاده از گوشی موبایل بود.

وضعیت من طوری بود که مثلا یک پیامک می آید، گوشی را برمی داشتم تا پیامک را بخوانم اما طوری می شد که دو ساعت گوشی را کنار نمی گذاشتم.

یکهو به خودم می آمدم که می دیدم در اینستاگرام سیر و سیاحت می کنم. اینستاگرام مثل یک بیماری مرا به خود مبتلا کرده بود.

نه توئیتر، نه فیسبوک،فقط اینستاگرام.

آن عکس ها، آن بومرنگ ها، آن ویدئوهای مهیج، آن فیگورها و پزدادن ها، آن مکان ها،آن دختران و پسران، آن وضعیت ها عقل از سرم برده بودند. آخرهای روز مغزم می سوخت و احساس می کردم دود از کله ام خارج می شود.

یکی از سریع ترین راه های نابودی استعدادها و از بین بردن انرژی حیات در انسان ها همین است.

یک اعتیاد پنهان است.

از وقتی که به این خانهٔ جدید آمدم روزها گوشی را در کنج خانه و شب ها آن را در حالت بی صدا در کشو می گذارم. تلویزیون هم نیست. پس از مدتی وضعیتم طوری شد که دیدم هر دو شب یک کتاب را می خوانم و به پایان می رسانم؛ از طریق رایانه ام از اینترنت مقالات متعددی را دانلود می کنم و مطالعه می کنم؛ به تحقیق و پژوهش پرداخته ام.

از اینها که بگذریم چندین روز است که 10-11 ساعت می خوابم.

تاکنون این قدر نخوابیده بودم، شگفت زده ام.!

تا به این اندازه تشنهً خواب بوده ام. ..

تا این که یک روز در روزنامه خواندم که دانشگاه گلاسکو تحقیقی انجام داده و توصیه نموده که حتما دو ساعت قبل از خواب گوشی کنار گذاشته شود، که در غیر اینصورت دچار بدخوابی و افسردگی خواهید شد.

حالا به شما هم توصیه می کنم که اگر دچار بی خوابی و بدخوابی هستید هرچه سریعتر با گوشی خداحافظی کنید. حتی اگر این مشکل را ندارید باز هم گوشی را کنار بگذارید. حقیقت بیخ گوش شماست و نیازی به جستجوی آن در دوردست ها نیست. همان زمانی را که می خواهید در دنیای مجازی بگذرانید صرف خودتان، کارتان، دوستان و نزدیکانتان و صرف یادگیری چیزهای جدید کنید. مطمئن هستم که در خود حس بسیار خوبی خواهید داشت.

حداقل یک بار امتحان کنید...

 

---پایان مطلب---

ترجمه سرویس بین الملل اساس نیوز

مطالب مرتبط:

ناتوی عربی؛ نوزادی که مرده به دنیا آمد

تیم تحقیق سازمان ملل راهی عربستان شد

دعای مادر برای مرد هندی، او را 26 مرتبه حاجی خانه

هرگز اجازه تجزیه عراق را نخواهیم داد

سال1395 سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام گرفت

پوتین: اقدام نظامی آمریکا علیه ایران به فاجعه در خ

 

نوشته شدن شعارهایی نژادپرستانه بر دیوار مسجدی در ف

محمد ششم پادشاه مراکش: من «امیر المومنین» همه ادیا

ا

ریشه های باورهای تکفیری

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات