b_0_0_0_10_images_photo_20170821_1117004.jpg

اساس نیوز : بانوی فعال اهل سنت تاکید کرد :زیبایی زنان و مردان بستگی به علم و شرافت آنها  دارد.

علم انسان را با شرافت می کند.انسان های عالم همیشه در جامعه مورد احترام هستند .ارزش ومقام ومنزلت زنان عالمه را نمی توان قیمت گذاری کرد.دخترانی که اهل علم ودانش هستند مانند جواهرات با ارزش هستند .دختران مادران فردا هستند اگر دختران را با تربیت اسلامی بزرگ کنیم، آنان نیز در آینده بهترین مادران برای فرزندان شان خواهند بود.

این بانوی فعال اهل سنت افزود: توصیه من به دختران وزنان این است که از هیچ کوششی برای تحصیل علم دریغ نکنند و از کلاس های قرآن واحکام بیگانه نشوند.مادران نیز برای تربیت اولاد خود اهمیت خاص و ویژه ای را قائل شود.توصیه بنده به مادران این است که حتما علم بیاموزند .تحصیل علم از بزرگترین عبادات است وموجب تقرب انسان به خداوند می شود.خداوند انسان های عالم را اکرام نموده وبه آنان درجات داده است.

وی افزود:اولین آیه ای که بر پیامبر اکرم نازل شد آیه اقراء می باشد که این خود نشان از ارزش خواندن و نوشتن است.علم را برای رضایت خداوند متعال یاد بگیریم وبدان عمل کنیم.علمی که بخاطر رضای خدا نباشد هیچ ارزشی نزد الله ندارد.

آسیه حاجی در ادامه افزود:خداوند به همه خطاب می کند که علم بیاموزید . پیامبر اکرم فرمود: ان العلماء ورثه الانبیاء- علما وارثان پیامبرانند.ازانبیاء برای وارثان شان جز علم چیز دیگری باقی نمانده است.پیامبر اکرم می فرماید:کسانی که بخاطر رضایت خداوند در مکانی بخاطر علم اندوزی جمع می شوند.خداوند بر قلب آنان سکینه نازل می کند و رحمتش را بر آنان می گستراند وفرشتگان آنان را احاطه خواهند کرد.این ها نمونه هایی از فضایل علم و یادگیری آن است. یادگیری علوم دینی مختص مردان نیست بلکه زنان نیز بدان امر شده اند.

وی گفت: خداوند می فرماید : هل یستوی الذین یعلمون والذین لایعلمون-هرگز کسانی که می دانند با کسانی که نمی دانند برابر نیستند.هرگز برابر نمی شود آن کس که در پی علم هجرت کرده با آن کس که در خانه اش بیکار نشسته.ارزش ومقام طالبان علم در نزد خداوند ویژه وخاص است.

خانم میرزاعلی گفت:زنان نیز خود را ازفراگیری علم محروم نکنند .زنان باید از احکام مخصوص خود باخبر باشند .مادران به دختران خود بیاموزند که در مقابل شوهران شان چه وظایفی دارند تا در آینده به مشکل خانوادگی برنخورند.مادرانی که فاقد علم هستند در تربیت فرزندان خود موفق نیستند .جهل انسان را به تاریک سوق می دهد.

ایشان افزود: علم سبب رشد وشکوفایی خانواده ها می شود.درطول تاریخ زنان پیشگام در کارهای خیر بودند.حضرت خدیجه الگوی زنان است. او با مال وثروت واخلاق ورفتار خود حامی بزرگی برای پیامبر اکرم بود وبرای اعتلای اسلام از هیچ کوششی دریغ نکرد.اولین زنی که در راه خدا شهید شد حضرت سمیه بود که برای زنان مان الگوی مناسب است .ایشان اولین زنی که به مدینه هجرت کرد حضرت رقیه دختر رسول گرامی بود. در هر عصری علم باعث ترقی ورشد وشکوفایی زنان بوده است.خیلی از زنان در طول تاریخ عالم وحتی مفتی بودند ودر امر دین فتوا می دادند.

به کوشش: عبا محمدنژاد

مطالب مرتبط:

جنگ داعش و طالبان و رنج های بی پایان مردم افغانستا

مدرس اهل سنت دانشگاه:رانت اطلاعاتی و حلقه بسته مدی

 

اسرائیل دشمن مسلمانان نیست!

 

اعتراض دانشگاه‌های استرالیا به فرمان تراپ برای ممن

ا

وزیر دفاع قطر:ایران و آمریکا رابطه برقرار می کنند

مولوی مرتضایی:جهل و توطئه های دشمنان مهم ترین موان

رأی گیری همه پرسی تغییر قانون اساسی ترکیه در ایرا

احداث شهرک مسکونی هوشمند در مکه

تصاویر اشتباهی که ادعا می شود از قتل عام مسلمانان

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات