ادامه مطلب...

اساس نیوز : منظور از حقوق معنوی زنان، آن دسته از نیازهای مسلم زنان در زمینه‌های مختلف است، که تدوام حیات و زندگی با کرامت و عزت آنان، در گرو آنها می‌باشد. و در صورت ضایع شدن آن حقوق، تعالی نفس، سلامت روان و صفای روحی زنان آسیب دیده و آرامش و آسودگی جای خودش را به بحران درونی زنان و سقوط کرامت بیرونی می‌بخشد. دکتر «وهبه زحیلی» حقوق زنان را در کتاب «فقه خانواده» به دو دسته تقسیم‌بندی می‌کند و این گونه می‌نویسد:

 ادامه مطلب...             


اساس نیوز : خطر هجوم بازی‌های روانشناختی مانند بازی مریم را جدی بگیریم!!

بازی مریم چیست؟ بازی مریم نیز مانند بازی نهنگ آبی در دسته بازی‌های خطرناک قرار می‌گیرند، ‌و هدف آنها ایجاد ترس، دلهره، وحشت و تهدید کاربر می‌باشد.

ادامه مطلب...


اساس نیوز: مقوله حجاب و رعایت شئون دینی در این زمینه بویژه در بین زنان از اهمیت زیادی برخوردار است. اهمیت این مساله در حدی است که برخی از صاحب نظران مسلمان رعایت آن را به عنوان نماد مسلمانی قلمداد می کنند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :چندین قرن است که دشمنان امت اسلامی جهت دست‎یابی و تسلط بر منابع قدرت و مقاومت ما مسلمانان، برنامه‎ریزی می‎کنند و از انواع ترفندها کار می‏گیرند و متفکران و استراتژیست‏های غیر مسلمان نیز در این مسیر، برنامه‏ ها و سیاست‎های فراوانی طراحی و تدوین کرده‎اند که بتوانند عوامل ضعف و یا نقاط قوت امت اسلامی را رصد نموده و تشخیص دقیقی از آن بدست آورند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : فرزندان ما بعنوان ثروت و دارایی ما محسوب میشوند که باید با همکاری اعضای خانواده در تربیت آنان بیشتر تلاش کنیم تا در آخرت تاج سر ما باشند که به داشتن آنان افتخار کنیم و این ممکن نیست مگر اینکه با یاری خداوند بزرگ و بلند مرتبه در رابطه با اخلاق و رفتار آنان و مسائل دینی از همان بچگی به فکر پرورش آنان باشیم.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : دین اسلام؛ دین اعتدال، به دور از افراط و تفریط، دین صلح، آرامش، هم زیستی، عدالت، مساوات و برابری می‌باشد.

اسلام تنهای دینی است که با ظلم و تبعیض مبارزه می‌کند. عرب‌های دروان جاهلیت دختران را زنده به گور و برای زنان ارزشی قائل نبودند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :با یک عزم و ارادۀ جدی منزلتان را به طور کامل تمیز و مرتب کنید تا در ماه مبارک رمضان فراغت بیشتری برای عبادت پیدا کنید و به جز کارهای ضروری روزانه بار دیگری به دوش شما نباشد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ،عبدالوحید عمرزهی : زن در اسلام با واژه‌های زیبایی هم‌چون مادر، دختر، همسر، خواهر تقدس و کرامت بخشیده ‌است و نیز او را به عنوان موجودی زیبا، ظریف، مستقل و آرامش بخش معرفی نموده است؛ لذا این مهم هم باید از سوی بانوان جامعه درک شود که در غیر این صورت اگر زنان جایگاه و ارزش خویش را نشناسند در جامعه معضلات و ناهنجاری‌های متعددی رخ می‌دهد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ؛ آنیا، دختر ۲۲ ساله از پدر و مادری بلاروسی است که برای تحصیل در دانشگاه از شهر برست به مینسک پایتخت بلاروس آمده است. وی پس از ورود به دانشگاه تحقیق در مورد اسلام را آغاز کرد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ؛ در اجتماع کوچک خانواده، این همسر است که اساس و پایه آن را تشکیل می دهد و به آن آرامش می بخشد و دوستی و محبت به ارمغان می آورد.

آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات