ادامه مطلب...

اساس نیوز ،عبدالوحید عمرزهی : زن در اسلام با واژه‌های زیبایی هم‌چون مادر، دختر، همسر، خواهر تقدس و کرامت بخشیده ‌است و نیز او را به عنوان موجودی زیبا، ظریف، مستقل و آرامش بخش معرفی نموده است؛ لذا این مهم هم باید از سوی بانوان جامعه درک شود که در غیر این صورت اگر زنان جایگاه و ارزش خویش را نشناسند در جامعه معضلات و ناهنجاری‌های متعددی رخ می‌دهد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ؛ آنیا، دختر ۲۲ ساله از پدر و مادری بلاروسی است که برای تحصیل در دانشگاه از شهر برست به مینسک پایتخت بلاروس آمده است. وی پس از ورود به دانشگاه تحقیق در مورد اسلام را آغاز کرد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ؛ در اجتماع کوچک خانواده، این همسر است که اساس و پایه آن را تشکیل می دهد و به آن آرامش می بخشد و دوستی و محبت به ارمغان می آورد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ؛ با ازدواج کردن ما تنها صاحب یک همسر نمی شویم، بلکه صاحب دنیایی جدید می شویم ! از این زمان ، او یار، هم صحبت و بهترین دوست ما خواهد بود.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ؛ حیا بخشی از بخش های ایمان است. و صفت پسندیده ای است که صاحبش را از آنچه که ناشایست است دور می کند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز شریفه توراجی: جنگ و تجاوز مانند هم هستند. در جنگ سرزمين ها و در تجاوز زنان را اشغال مي كنند و مي سوزانند. جنگ سالها است تغيير ناپذير ترين اتفاق در جهان شده است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز-"mirathaber"؛ (مطلبی از دکتر وهبی کاراکاش- ترکیه): روز 21 ماه مه برابر با 31 اردیبهشت برای امضای کتاب هایم در نمایشگاه کتاب در شهر "کوجاالی" دعوت شده بودم. در بین مراجعین یک گروه از دختران محجبه نیز آمده بودند. در مورد ویژگی های کتابم به نام"چرا نماز؟" اندکی توضیح دادم. یکی از دختران با صدایی آرام گفت:"من که نماز نمی خوانم".

ادامه مطلب...

اساس نیوز شریفه توراجی*: خیلی وقت ها به این مسئله فکر می کنم که جایگاه واقعی زن در جامعه اسلامی چگونه است؟ در تاریخ اسلام خوانده ام که آئین اسلام، اعراب جاهلی را از زنده به گور کردن دختران خود باز داشته است. سیره پیامبر (ص) را مطالعه می کنم که با همسر خود چه رفتار محترمانه و محبت آمیزی داشته اند. زنان بسیاری در تاریخ جوامع اسلامی و در تاریخ ایران معرفی شده اند که به جایگاه های علمی، ادبی و اجتماعی والایی نائل آمده اند. در حاضر نیز –هرچند کم- زنان مسلمان را می بینم که موقعیت های اجتماعی و حتی سیاسی مؤثری ظاهر می شوند. اما آیا این سرگذشت تاریخی و این وضعیت موجود، نمایش دهنده همه ظرفیت جامعه اسلامی در ارتباط با زنان است؟

ادامه مطلب...

اساس نیوز-«sabah»؛ نویسنده خانم"Ayşe Özyılmazel": توصیه کردند که دمنوش بابونه بنوش، خوردم. گفتند حدود ساعت 18 شامت را بخور که موقع خوابیدن معده ات خالی باشد چون وقتی با معدهً پر به رختخواب بروی به دلیل سوء هاضمه بی خواب می شوی، این کار را هم انجام دادم.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ؛ کتاب و مطالعه از جمله موضوعاتی است که پیشینه آن به قدمت آفرینش انسان است و هیچگاه انسان از آن بی‌نیاز نبوده است. کتاب انبار علم و اندیشه بشر بوده و خواهد بود، و اقوام انسانی نیازمند استفاده از تجربیات و اندوخته‌های یکدیگرند. آدمی از راه کتاب و مطالعه با بهترین انسان‌ها دیدار و گفتگو می‌کند و از هم کلام‌شدن با آن‌ها بهره‌ها می‌برد و در دریای اندیشه‌های بزرگ مرواریدهای رخشان صید می‌کند.

آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز