ادامه مطلب...

اساس نیوز :  امروزه آن قدری که برای موفقیت فرزندانمان در امور دنیایی تلاش میکنیم، برای آخرت این طور اقدامی صورت نمی گیرد!

ادامه مطلب...

اساس نیوز : نویسنده و روزنامه نگار آمریکایی به زنان مسلمان: هر چیزی که از هالیوود میبینی، مشتی دروغ است، تحریف است، نیرنگی ماهرانه است . آنها روابط نامشروع را تحت عنوان سرگرمی بی ضرر جلوه میدهند، برای اینکه هدف آنها انهدام اساس اخلاق جوامع است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : خبرنگاران با والدین در 4 ایالت مختلف آمریکا برای درک ماهیت چالش مدرسه پیدا کردن برای کودکان مصاحبه کردند. شکایات در رابطه با جنبه های مختلف مدارس اسلامی در آمریکا بی پایان است، از یک سو گزینه بارز مدارس دولتی رایگان والدین مسلمان را دچار وحشت می کند و از سوی دیگر مدارس اسلامی هزینه های بالایی بر والدین تحمیل می کنند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : خواندن این مطلب، برای معلمان، مربیان و هر فردی که با کودکان سروکار دارد لازم است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :برخی از زنان مسلمان حجابی منافقانه دارند. هنگامی که در یک جامعه ای باشند، حجاب را بر خود لازم می گیرند و اگر به جایی دیگری بروند، به حجاب هیچ اهمیتی نمی دهند و بی حجاب می شوند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : در زندگی زناشویی زن وشوهر باید از همان اول زندگی به حریم علاقه ومحبت وعشق همسرشان با خانواده خودش احترام بگذارند و حفظ روابط عاطفی همسرشان را با افراد درجه اول خانواده خصوصا پدر ومادرش را ارج نهند و آن را رمز بقای عشق همسرشان نسبت به خود بدانند. هیچ انسانی بی عیب وایراد نیست اگر انتظار دارید همسرتان با عیوب وایرادات خانواده شما کنار بیاید به او هم حق دهید که چنین انتظاری از شما داشته باشد.

   ادامه مطلب...       

اساس نیوز : ازدواج بهترین نعمت الهی بر بشر است. پیامبر اکرم صل اللّٰه علیه وسلم فرمودند: (تمام دنیا اسباب بهرمندی است و بهترین بهره اش همسر نیک است){صحیح مسلم}

   ادامه مطلب...                    

اساس نیوز، ژیلا مراد پور :متاسفانه دنیای امروز با وجود پیشرفت علوم دوباره دارد به سمتی پیش می رود که به زن القا کند آزادی اش در پوشش تنها حق تضییع شده اش است وبا مانور روی این حق می خواهد زنان از حقوق اصلی فطری وکرامت انسانیشان غافل بمانند وعملا می خواهند بهشت موعود را در همین زمین با حوری پروری برای مردان به دست خود زنان وبا کمترین هزینه وگذاشتن بار مخارج خود زن بر دوش خودش با برداشتن نفقه ومهریه بوسیله شعارهای کادوپیچی چون فرصت شغلی برابر و ….مهیا کنند و افسوس که زنان با نداشتن علم و غرق شدن بیمارگونه وافراطی در آراستن ظاهر تا بدین حد غافل اند که خودشان پیش قدم در پیش بردن این برنامه جهانی اند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : چه بسیار اتفاق افتاده که من تمایل زیادی به نزدیکی با همسرم داشته ام و به او پیشنهاد کرده ام، ولی او گاه به خاطر فشار کار و خستگی و گاه به خاطر عدم تمایل و علاقه بدان کار و یا هر عامل دیگری که ایشان آن را مانع می پنداشت، از من دوری کرده و پیشنهاد مرا رد می کرده است، و من عذرهای ایشان را مانعی برای این کار نیافته ام. آیا شریعت برای این مسأله حد و مرز مشخصی دارد تا همسران نسبت به آن حساس و پایبند باشند…

ادامه مطلب...

اساس نیوز : منظور از حقوق معنوی زنان، آن دسته از نیازهای مسلم زنان در زمینه‌های مختلف است، که تدوام حیات و زندگی با کرامت و عزت آنان، در گرو آنها می‌باشد. و در صورت ضایع شدن آن حقوق، تعالی نفس، سلامت روان و صفای روحی زنان آسیب دیده و آرامش و آسودگی جای خودش را به بحران درونی زنان و سقوط کرامت بیرونی می‌بخشد. دکتر «وهبه زحیلی» حقوق زنان را در کتاب «فقه خانواده» به دو دسته تقسیم‌بندی می‌کند و این گونه می‌نویسد:

آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات