ادامه مطلب...

اساس نیوز: خانواده تنها کانونی است که انسان ها به صورت کامل به آن وابسته اند و توان دل کندن از آن را ندارند مگر از سلامتی روانی بی بهره باشند. فرزندان به علت عدم استقلال و وابستگی مطلق به والدین، بیشتر از دیگر اعضای خانواده به پذیرفته شدن در این کانون نیازمندند. اما گاهی تنبیه بدون دلیل و یا عدم آگاهی فرزندان از از علت تنبیه، این مرکز مهر و محبت برای فرزندان، تبدیل به جهنمی واقعی برای آنان می شود که راهی برای فرار از آن هم وجود ندارد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: بر زن مسلمان لازم و واجب است تا در پایبندی خویش به دستورهای شریعت مطهر، با وجود فشارهای خصمانۀ دشمن کوتاهی نکند و آنچه در این راستا بر عهده وی است، این است که پایبندی کامل به حجاب شرعی داشته باشد؛ به گونه ای که آن را فریضۀ دینی دانسته، به آن افتخار کرده و یقین کامل داشته باشد که خداوند در برابر این عبادت، وی را پاداشی بزرگ خواهدداد. زن مسلمان می بایست این را درک کند که حجاب و «در پرده بودن» او، به خاطر خشنودی پروردگار مهربان و حفظ عزت و کرامت وی و زدودن توهین و تحقیر از اوست.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : قبل از اینکه نقش اسلام در بنا و تنظیم خانواده و حمایت از آن را بدانیم لازم است که بدانیم خانواده در زمان قبل از اسلام و نزد غرب امروزه چگونه بوده و هست؟

ادامه مطلب...

اساس نیوز : از چه چیز سخن بگویم اگر از دام های دشمن که سر راهت فرش شده اند، برایت بگویم و اگر از فرهنگ مبتذل بیگانه هشدارت دهم، شاید بخندی و بگویی: جامعه سنتی! چه چیزی برایم داد؟

ادامه مطلب...

اساس نیوز، ام سمیه العدنیه  : ای مادران ارجمند و خواهران ایمانیم گوش دهید.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : مسئله تعلیم وتربیت گرچه از بدو تاریخ بشر مورد توجه همه عقلای جهان بوده است،اما امروزه با توجه به عوامل بی شمار فساد وتباهی بیش از پیش دارای اهمیت شده است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: در رابطه حجاب اسلامی خداوندمتعال یکی از اسبابی که منجر به زنا و فحشا میشود نگاه های ناروا است خداوند متعال با صراحت در دو آیه یکی خطاب به مردها و یکی خطاب به زنها (قُلْ لِلْمُؤْمِنِينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصارِهِمْ وَ يَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذلِكَ أَزْكى لَهُمْ) به مردهای مومن بگو ای پیامبر که چشمهایشان را از نگاه کرد به نامحرم پایین بیندازند و به نامحرم نگاه نکنند و عفت و پاکدامنی خود را حفظ کنند (وَ قُلْ لِلْمُؤْمِناتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصارِهِنَّ وَ يَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ) در آیه دیگر به زنها هم بگو که چشمهایشان را از نگاه کردن به نامحرم پایین بیندازند  عفت و پاکدامنی خود را حفظ کنند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : اسلام، كودكان را بخش مهمی از امت اسلامی‌ می‌داند، و رسول‌اكرم صلّی‌ الله‌‌ علیه‌ و سلّم‌، برای تربیت و غرس ایمان و عقیده راستین در قلوب و ضمیر كودكان و آموزش اركان دینی به آنان اهمیت داده است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : بانوی فعال اهل سنت تاکید کرد :زیبایی زنان و مردان بستگی به علم و شرافت آنها  دارد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : انتخاب همسر مناسب و اصولی که در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد از جمله محورهایی بوده است که در منابع اسلامی و در راس آن قر آن کریم مورد توجه قرار داده گرفته است .

نظرسنجی

آیا با راه اندازی شبکه ماهواره ای اهل سنت ایران در داخل کشور موافق هستید؟
  • رای: 0%
  • رای: 0%
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای:

آخرین تحلیل ها

کانال تلگرام اساس نیوز