b_0_0_0_10_images_b_0_0_0_10_images_b_0_0_0_10_images_IMG_1125.jpg

اساس نیوز ؛ مولانا حبیب الرحمان مطهری ، فرزند مرحوم مولانا خواجه شمس الدین، در شهریور سال ۱۳۳۵ (ه ش) در شهر خواف در خانواده ی عالمی فرزانه، متدین و وارسته دیده به جهان گشود.


تحصیلات ابتدایی حوزوی را در حوزه ی علمیه ی احناف خواف از محضر پدر بزرگوار و دیگر اساتید کسب فیض کرده و در سال ۱۳۵۳(ه ش) جهت ادامه ی تحصیل عازم کراچی پاکستان شد و در «جامعه العلوم الاسلامیه» بنوری تاون را برای ادامه ی تحصیل انتخاب نمود و تا پایان تحصیلات در آنجا ماند و در محضر اساتیدی چون مفتی ولی حسن تونکی شیخ الحدیث و از مفتیان مشهور پاکستان، مولانا سید مصباح الله، مولانا ادریس میر تهی، مولانا بدیع الزمان، مفتی احمد الرحمان، مولانا حبیب الله مختار رحمه الله، مولانا انور بدخشانی و مولانا دکتر عبدالرزاق اسکندر حفظهم الله زانوی تلّمذ و شاگردی زد.

افتخار شاگردی مولانا بنوری (رحمه الله علیه) را به علّت رحلت این بزرگوار دریافت نکرد امّا حضور او در جلسات وعظ و نصیحت مولانا بنوری از او چهره ای بسیار باوقار و دوست داشتنی ساخت.

یار دبستانی و رفیق خانه و گرمابه ی دوران تحصیل او از این دیار مرحوم مولوی محمد جامی معروف به مولوی یامدد(رحمه الله علیه) بود که مدتها در حوزه ی علمیّه انوارالعلوم خیرآباد به عنوان استاد حدیث، تشنگان انوار نبوت را سیراب می نمود ، اگرچه رفقای دیگری هم در دوران تحصیل از جمله مولوی عبدالقادر عطائی پور، مولانا غلامحیدر فاروقی، مولانا سید مومن موسوی از خراسان بودند.

مولانا پس از سال ها دوری از وطن و تحمل مصائب و سختی ها در سال ۱۳۶۱(ه ش) پس از فارغ التحصیلی به ایران بازگشتند.

اقامت ایشان پس از ازدواج در زادگاه شان دیری نپایید که به دستور پدر جهت ادامه ی تحصیل در رشته ی (تخصص فی الفقه) دوباره عزم سفر به پاکستان نمودند و در مدرسه س دینی «فاروقیه» زیر نظر مولانا سلیم الله خان(حفظه الله) به تحصیل پرداختند و از محضر استاد علامه شهید مولانا نظام الدین شاکری (رحمه الله علیه) استاد تخصص فقه فاروقیه کراچی بهره مند شدند.


مولانا خواجه شمس الدین مطهری (رح) که در حقیقت همه ، مجدّد و مصلح در تاریخ دیار خواف می شناسند، خلف صالح خود، مولانا حبیب الرحمن را جهت تدریس و مشوره در امور جاری حوزه برگزیدند و سرانجام پس از سال ها ارشاد و رهبری در عید قربان سال ۱۴۱۰(ه ق) مصادف با تیرماه ۱۳۶۹ (ه ش) ندای حق را لبّیک گفته و به دیار باقی شتافتند.( روحشان شاد و راهشان پر رهرو باد)

حادثه ی تلخ و جانکاه رحلت مولانا خواجه شمس الدین مطهری(رح)، علمای منطقه و مردم متدیّن خواف را بر آن داشت تا مسئولیّت خطیر پدر را به ایشان واگذار کنند.

مولانا حبیب الرحمان از همان آغاز در کنار این مسئولیّت بزرگ و مشغله های فکری به تدریس کتاب ارزشمند حدیث سنن ترمذی نیزمشغول شدند و از سال ۱۳۸۷ که دوره ی تخصص در فقه به دستور ایشان و زیر نظر جناب مولانا شهاب الدین شهیدی در حوزه آغاز شد، به تدریس در این فن پرداختند.

امروز به حمد و قوه ی الهی و با کوشش ها و مجاهدت های دانشمندان و علمای عظام تحت مدیریّت حکیمانه ی ایشان حوزه ی علمیّه ی احناف خواف به عنوان قطب روشنی در این خطّه درخشیده و امید است با تربیت علمایی ربّانی و مخلص بتواند بیش از پیش خدمات شایانی را به عالم انسانیت بنماید و عزّت از دست رفته ی این دیار را به او بر گرداند.

و من الله التوفیق و علیه التکلان
                                                                             

مطالب مرتبط:

شروطی که دولت عراق برای گفت و گوی سیاسی با کردها گ

ترکیه به دست خود افغانستانی دیگر می سازد!!!

درخواست کمک مسلمانان روهینگیا در پی موج جدید خشونت

وهابیت و ابعاد تحریف منابع اصیل اهل سنت

طومار کارکنان وزارت خارجه آمریکا بر علیه ترامپ

محاکمه سه جوان آمریکایی به اتهام تلاش برای پیوستن

فرزند بی نظیر بوتو: پرویز مشرف در ماجرای ترور مادر

ادعای عجیب روزنامه مصری: ایران عامل حادثه «منا» اس

مولوی بصیری :چند دستگی باعث سلطه و غلبه کفار بر ام

کانال تلگرام اساس نیوز