b_0_0_0_10_images_139311061221042084604124.jpg


اساس نیوز: امام جمعه اهل سنت چابهار ، مقام پیامبر اکرم صلی الله علیه و سلم به عنوان پیشوای انبیا و صحابه آن‌حضرت پیشوای مسلمانان را مورد تاکید قرار داد.


به گزارش خبرنگار اساس نیوز، مولانا عبدالرحمن چابهاری در بیانات پیش از خطبه‌  نماز جمعه سوم خرداد ماه ضمن بیان جایگاه ارزشمند پیامبر اکرم صلی الله علیه و سلم گفت: روش عبادت همان است که نبی مکرم به مسلمانان تعلیم داده است، زیرا او سیدالانبیا و المرسلین است و تمام کمالاتی که جداگانه به دیگر انبیا داده شده، بصورت کامل به حضرت رسول الله علیه و سلم اعطا گردیده است.

 مولانا چابهاری افزود: وقتی یاد صحابه پیامبر اسلام صلی الله علیه و سلم  به میان می‌آید، انقلابی معنوی در قلب ایجاد می‌شود، با شنیدن واژه «صحابه» انشراحی در سینه احساس می‌شود و تحولی درونی در فکر و روان مسلمانان به وجود می‌آید، صحابه دوست و هم‌نشین حضرت رسول خدا صلی الله علیه و سلم بودند. اصطلاح «صحابه» مختص به یاران آن‌حصرت می باشد و به کسی که احترام تمام صحابه را پاس می‌دارد  اهل‌سنت و الجماعت گفته می شود.

 امام جمعه شهرستان چابهار با بیان اینکه سرلشکر صحابه، خلفای راشدین و عشره مبشره هستند ادامه داد: بزرگانی‌که در همین دنیا از زبان مبارک حضرت ختمی مرتبت صلی الله علیه و سلم «بشارت بهشت» را دریافت کردند و به عقیده اهل‌سنت والجماعت هیچ صحابه‌ای وجود ندارد که جنتی نباشد.

این عالم برجسته اهل‌سنت اظهار داشت: در میان اولیا و بزرگان دین اسلام کسی وجود ندارد که به مقام صحابه برسد. صحابه با خواندن یک نماز با امامتی حضرت رسول خدا صلی الله علیه و سلم و صحبت وی تمام مراحل ترقی را طی نمودند. اگر امثال «حضرت شبلی و جنید بغدادی رحمهمالله» عمر نوح داشته باشند و تمام عمرشان را به عبادت خداوند بگذرانند، بازهم به مقام صحابه نمی‌رسند.

 مدیر جامعة الحرمین الشریفین بیان نمود: فرق عشره مبشره رضوان الله علیهم اجمعین با دیگر اصحاب پیامبر صلی الله علیه و سلم این است که آن‌ها در همین دنیا در بهشت بودند و دیگر صحابه بعد از مرگ‌شان به بهشت رفتند، چون پیامبر خدا صلی الله علیه و سلم در همین دنیا به عشره مبشره فرمودند شما در بهشت هستید. بدانید که این امتیاز را نه امت‌های قبلی داشتند و نه آیندگان دارا خواهند بود و پیامبر اسلام صلی الله علیه و سلم پیشوای انبیا و صحابه پیشوای مسلمانان است.

 مولانا چابهاری تاکید کرد: هیچ‌وقت از خداوند متعال خواهان جنگ و جدال نباشید. یک صحابی از اصحاب رسول خدا صلی الله علیه و سلم که شرف حضور در غزوه بدر را پیدا نکرده بود، خدمت ایشان عرض کرد: یا رسول الله! دعا می‌کنم که خدای متعال در جنگی دیگر مرا توفیق حضور بدهد تا از خود رشادت‌ نشان دهم. حضرت رسول خدا صلی الله علیه و سلم به او فرمایش کرد: از خداوند متعال جنگ نخواهید، البته اگر جنگ و جهادی پیش آمد پس ثابت قدم باشید.

 خطیب نماز جمعه چابهار شب قدر را یکی از مواردهای خاص ماه مبارک رمضان دانست و خاطر نشان ساخت: در حدیث شریف وارد شده است که شخصی در بنی اسراییل هزار ماه عبادت می‌کرد، بعد از شنیدن این حدیث صحابه رشک بردند و آرزوی هم‌چنین عمری برای عبادت خداوند متعال را کردند که در این لحظه «سوره قدر» نازل شد و برای صحابه کرام بشارت داده شد که عبادت و زنده‌داری شب قدر به اندازه عبادت هزار سال برابری می‌کند.

مدیری جامعة الحرمین الشریفین همچنین گفت: بهترین شیوه‌ی زنده‌نگهداشتن شب قدر «اعتکاف» در ده روز اخیر ماه مبارک رمضان است، کسی که در این ده روز به مسجد برود و معتکف شود، فضیلت این روز را در می‌یابد. در فضلیت اعتکاف احادیث بیشماری وارد شده است و یکی از سنت‌های مهم می‌باشد.

مطالب مرتبط:

مبانی اعتقادی جریان های تکفیری وحرمت تکفیر اهل قبل

شورای عالی مفتی های روسیه روز شنبه را مصادف با نخس

اظهارات علمای اهل سنت پیرامون تصمیم ترامپ در به رس

ماموستا قادری با صدور پیامی حادثه تلخ زلزله استان

متهم‌شدن رهبر حزب کارگر انگلیس به یهود‌ستیزی

 

انتقال گاز از طریق خط لوله «تاپی» رسما در ولایت هر

بانوی فعال اهل سنت : امام حسین در راه دفاع از دین

ارتش فیلیپین یگان‌های متشکل از نیروهای مسلمان ایجا

اسم نخست وزیر آینده اسرائیل محمد خواهد بود!

نوشتن دیدگاه


نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات