ادامه مطلب...

اساس نیوز : مختصری از زندگی نامه ی صحابی جلیل الشأن و عظیم المناقب، خلیفه ثالث، امام مظلوم، تاجدار حلم و شرافت و سخاوت، شهید مسجد مدینه، داماد پیغمبرﷺ، همزلف حیدر، ناشر قرآن، پیکر صدق و حیاء، امیرالمؤمنین ذوالنورین حضرت سیدنا عثمان بن عفان رضی الله عنه.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :  ابـوذری که جیـب بر و سارق بود و میدانسـت اگر آن پیامبر رسالتـش حق باشد شـغلش را از او منـع میکند ...
و خودش هم میدانست کاری هم که میکند از نـظر اخلاقـی و انسـانی به دور است ، برای همین دنبــال کسی بود که دسـتش را بگیرد و از این باطلاق نجاتش بدهد  ...

  ادامه مطلب...           

اساس نیوز : عایشـه رضی الله عنها کـیســـت؟ اولاً ام المؤمنین یعنی مادر اهــل ایمان است.

    ادامه مطلب...    

اساس نیوز : امیر معاویه  با رسول اکرم محبت عمیق و علاقه فراوان داشت. یک بار به او خبر رسید که در بصره شخصی وجود دارد که از نظر شکل و شمایل با آن حضرت خیلی مشابهت دارد، وی به استاندار آنجا نامه نوشت که شخص مذکور را فوراً با عزت و اکرام اعـزام داریـد، هنـگامی کـه شخص نامبرده حاضر گردید، امیر معاویه مقدم او را گرامی داشت، و بر پیشانی او بوسه زد(۱).

ادامه مطلب...

اساس نیوز : نام ایشان عبدالله فرزند عمرفرزند خطاب عدوی قریشی کنیه شان ابوعبدالرحمن ، مادرش زینب بنت مظعون جمحیه وخواهرش حفصه دختر عمر ومادر مؤمنان بود.

ادامه مطلب...              

اساس نیوز : هیچکس نمی‌تواند خود را به صفات فرد یا جمعی متصف کند، مگر این که در میان آنان زندگی نموده و همگام با آنان حرکت کرده باشد.

ادامه مطلب...


اساس نیوز: امام جمعه اهل سنت چابهار ، مقام پیامبر اکرم صلی الله علیه و سلم به عنوان پیشوای انبیا و صحابه آن‌حضرت پیشوای مسلمانان را مورد تاکید قرار داد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : خلیفه‌ی دوم مسلمانان، حضرت عمر بن الخطاب رضی الله عنه در زمان خلافت خویش، سعید بن عامر را به حکومت حمص گماشت. مدت زیادی از این ماجرا نگذشت که گروهی از اهالی حمص به نزد امیرالمؤمنین آمدند.
عمر رضی الله عنه به آنان گفت: اسامی تنگ‌دستان خویش را بنویسید تا از اموال مسلمانان به آن‌ها بدهم.
آنان نیز اسامی فقرایشان را برای عمر نوشتند که از جمله آن‌ها، سعید بن عامر بود.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : در قرآن و سنت و اقوال سلفِ صالح ادلّه­ ی فراوانی در این زمینه موجود است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : آیات و روایات گویای آن است که نسل صحابه  برترین نسلِ  امت اسلامی است و نزد الله دارای سابقه و جایگاه عالی و بلند مرتبه ­ای­ هستند که دیگران به آن دست نیافته ­اند. تمام حوادث تاریخی، وضعیت و موضع ­گیری رضایت­ بخشِ آنان در خدمت به دین و یاری و دفاع از آن و بخشیدن گران­بهاترین و با ارزش­ترین چیزهاشان در این راه، گواه این مطلب است. لذا اهل سنت جملگی، بر بزرگواری، بزرگ­داشت، نیکوکار بودن، عامل بودن، اخلاص صادقانه، سلامت عقیده و بلند مرتبگی صحابه اتفاق نظر دارند. از این رو صفاتِ نیک یاران رسول صلی الله علیه وسلم را نسل به نسل تکرار و آن را ­الگوی خویش کردند.

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات