ادامه مطلب...

اساس نیوز :توجه به علم و دانش و نیز پرهیزگاری و پاکدامنی عبدالله باعث نشد که او جهاد و مبارزه در راه خدا را فراموش کند. بلکه اینها باعث شد تا او با جان و دل به میدان جنگ و میان چکاچک شمشیر و جایی که خون ها سرازیر می شود و افراد در خون می غلطند وارد شود…

ادامه مطلب...

اساس نیوز : «هر امتی امینی دارد و امین امت من ابوعبیده بن جراح است»[۱].

 ادامه مطلب...

اساس نیوز : «هر پیامبری در بهشت یاری دارد و تو ای زبیر یار منی».پیامبر صلی الله علیه وسلم

ادامه مطلب...

اساس نیوز :طُلَیب بن عمیر بن وهب بن عبد بن قصی القرشی صحابی بزرگواری بود که از اولین اسلام آورندگان و جزو اولین مهاجرین به حساب می آمد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ؛ ایشان معاذ پسر جبل انصاری خزرجی امام پیشگام در علم حلال وحرام در اسلام بودند. حضرت معاذ رضی الله عنه چهره بشاش و زیبا داشته، دندانهای او از سفیدی می‌درخشید، چشمانش همیشه سرمه کرده بود. کعب بن مالک در موردش فرمود: او رضی الله عنه جوان شجاع و زیبایی بود که از همه جوانان قومش برتر بود و هر چه از خداوند می خواست برایش داده میشد و در همه غزوات حضور داشت و به غزوه بدر در حالی حضور یافت که بیست و یک ساله بود.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ؛ سيرت امهات المؤمنين را به عنوان شكوفه هايی معطر به نوجوانان ودوست داران سيرت زنان پيامبر صلی الله عليه وسلم تقديم می كنيم تا آنها در زندگی برای خود از آنها الهام بگيرند واز صحنه های بزرگ زندگی زنان پيامبر صلی الله عليه وسلم درس بياموزند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ؛ محبت اهل بیت پیامبر اکرم(ص) ، یک واجب شرعی است وبر هر فرد مسلمان لازم است، جایگاه، ویژگی ها ومناقب اهل بیت نبوی را در پرتو قرآن وسنت بشناسد وچنان که باید ارج نهد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ؛ ابوجهاد یکی از اصحاب پیامبر اکرم(ص) است. یک مرتبه فرزندش به او گفت: « پدرجان شما رسول خدا را با چشم دیده اید ودر صحبت او نشسته اید. قسم به خدا اگر من آن حضرت را می دیدم، چنین وچنان می کردم.» پدرش گفت: « از الله بترس ودرست پیش برو. قسم به آن ذاتی که جانم در دست او است. اگر شما در آن زمان ما را با رسول خدا(ص) می دیدید، وضعیت ما به گونه ای بود که در شب غزوه خندق رسول خدا(ص) می فرمود: « چه کسی حاضر است در میان دشمن رفته واز آنها خبری برای ما بیاورد ودر عوض الله تعالی او را در روز قیامت دوست ورفیقم قرار خواهد داد.» هیچ کس از مردم برنخواست. زیرا گرسنگی وسردی کاملا بر آن ها فشار آورده بود، تا اینکه در مرحله سوم آن حضرت نام مرا گرفت وفرمود: « ای حذیفه» [1]

ادامه مطلب...

اساس نیوز ؛ حضرت انس (رضی الله عنه) می فرماید: « وقتی حضرت عبدالرحمن بن عوف(رض) به مدینه آمد، رسول اکرم(ص) میان او وحضرت سعد بن ربیع انصاری (رض) پیوند برادری برقرار نمود.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ؛ حضرت ابن عباس( رضی الله عنه ) می فرماید: « وقتی خبر بعثت رسول اکرم(ص) به حضرت ابوذر رسید، به یکی از برادرانش گفت: « به این وادی(مکه) برو ودرباره مردی که ادعا می کند پیامبر است واز آسمان به وی خبر می رسد، اطلاعاتی کسب کن وبه سخنان او نیز گوش فرا ده، سپس نزد من برگرد.» برادر حضرت ابوذر خود را به مکه رساند وسخنان آن حضرت را شنید ودوباره پیش حضرت ابوذر برگشت وگفت: « او را دیدم که به مکارم اخلاقی امر می کرد وکلامی دارد که شعر نیست.» حضرت ابوذر گفت: « درد مرا درمان نساختی ».

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز