b_300_300_16777215_10_images_3968.jpg

مردم چند کشور اروپایی برای اعلام همبستگی با هزاران پناهجو به ویژه پناهجویان سوری که از کشورهای جنگ‌زده خود به این قاره گریخته‌اند، تظاهرات کردند.

مردم فرانسه شنبه با تظاهرات در پاریس از سران کشورهای اروپایی خواستند پناهجویان بیشتری را بپذیرند.
مردم پاریس با در دست داشتن پلاکاردهایی که بر روی آن نوشته شده‌ بود «همه ما فرزندان مهاجران هستیم» شعار می‌دادند که «مرزها را باز کنید».
همزمان شهرهای دیگری در فرانسه نیز شاهد تظاهرات مردم بودند.
تظاهرات‌ فرانسه در پی انتشار عکس جسد یافت شده کودک سوری در سواحل ترکیه شکل گرفت.
مردم آلمان نیز در شهرهای وورتسبورگ و ووپرتال با برگزاری تظاهرات‌ مختلف، کمپین بیگانه‌هراسی علیه پناهجویان را محکوم کردند.
تظاهرات مردم سوئیس در شهر زوریخ به خشونت کشیده شد و نیروهای پلیس برای متفرق کردن معترضان از گلوله‌های پلاستیکی استفاده کردند. تظاهرات‌کنندگان اعلام کردند سران اروپایی برای تسکین رنج پناهجویان به اندازه کافی تلاش نکرده‌اند.
از سوی دیگر، سازمان ملل ضمن تقدیر از حمایت مردم اروپا از پناهجویان اعلام کرد این اقدام سبب شده تعدادی از کشورهای اروپایی موضع خود را در قبال بحران پناهجویان تغییر داده یا اصلاح کنند.
دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان اعلام کرد: در سراسر اروپا واکنش چشمگیر عمومی، از جمله از سوی سازمان‌های مذهبی، غیردولتی و افراد مختلف را شاهد بودیم و این امر در بسیاری از موارد سبب تغییر سیاست‌ها و اظهارات دولت‌ها شده است.
دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل با تقدیر از تصمیم اخیر آلمان و اتریش برای پذیرش پناهجویانی که روزها در مجارستان گیر افتاده بودند، تصریح کرد: این رهبری سیاسی بر اساس ارزش‌های انسانی است.
پس از اعلام آمادگی مقام‌های برلین و وین، هزاران پناهجو در دو روز گذشته مجارستان را به مقصد آلمان و اتریش در همسایگی مجارستان ترک کردند.
بنابر آخرین گزارش‌ها، حدود 350 هزار پناهجو امسال از خاورمیانه و آفریقا به مرزهای کشورهای اروپایی رفته‌اند که با مرزهای بسته 28 کشور عضو اتحادیه اروپا مواجه شده و شمار زیادی از آن‌ها جان خود را از دست داده‌اند.

مطالب مرتبط:

حمایت جامعه الازهر از اقدامات تحریمی بر علیه قطر

قره جه طیار:مسئولان مدیریت بحران بلد نبودند؛مردم خ

اهدای قرآن در مراسم درهای باز مسجد نیویورک

ا

دیدار رئیس جمهور با علما و فرهیختگان اهل سنت (گزار

جان کری خطاب به ترامپ:استعفا بده

تایمز انگلیس: عدنانی درصورت زنده ماندن جانشین سرکر

تکفیر امام أعظم أبوحنیفة رحمه الله از جانب یک تکفی

شورای روابط آمریکایی-اسلامی: اسلام هراسی در دوره ت

موافقت شورای امنیت با هر اقدامی علیه داعش

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات