b_300_300_16777215_10_images_3941.jpg

مرکز اطلاع رسانی "الحیاه" وابسته به داعش با صدوربیانیه ای طرح خود را برای ضرب واحد پول جدید در مناطق تحت سیطره اش ارایه کرد.

این بیانیه با عنوان "آفتاب خلافت و بازگشت دینار طلایی" مدعی است که با به کارگیری واحد پول جدید اسلامی، دلار از بین خواهد رفت و اقتصاد کفر جهانی نیز نابود خواهد شد.
داعش در بیانیه 54 دقیقه ای خود ادعا می کند که اعلام خلافت بعد از تحکیم شریعت به صورت کامل از طریق تعیین مرزها، پرداخت زکات و اخذ جزیه از مسیحیان با موفقیت همراه شد و فرایند خرید و فروش نفت استخراج شده بعد از این در ازای طلا مقدور خواهد بود.
این بیانیه همچنین عربستان را به دلیل صادرات نفت به آمریکا در برابر "دلارهای بی ارزش" به جای طلا مسوول دانست.
در این بیانیه که ویدیویی که با تکنیک های فنی بسیار بالایی ضبط شده، آمده است که آمریکا با ایجاد سرمایه داری فاسد کاغذ بی ارزشی به نام دلار را ایجاد کرده و آن را به همه دنیا تحمیل کرده است و اروپا هم در جنگ های جهانی اول و دوم توسط آمریکا فریفته شد. آمریکا در ازای ثروت هایشان به آنان دلار داد.
گفتنی است داعش اواخر سال گذشته اعلام کرد که پول ویژه خود را با نام دینار اسلامی در مناطق تحت سیطره اش رواج خواهد داد تا خود را از نظام مالی جهانی جدا کند و تاکید کرد که پولهایش از جنس طلا، نقره و مس خواهد بود.

مطالب مرتبط:

اشتاین‌مایر درباره تنش‌آفرینی جدید در خاورمیانه هش

ا

ميزان مشارکت در انتخابات پارلماني مصر 28.3 درصد بو

تهدید مرگبار داعش این بار علیه چه کشورهایی است؟

ماموستا قادری:اضطراب و تنگناهای اقتصادی عامل مهم ب

بیداری دنیای اسلام

"مختومقلی فراغی" و راز جاودانگی

عقبه داعش کجاست؟

ا

انفجار در کاظمین عراق؛ 21 نفر کشته و زخمی شدند

ا

روسیه از عملکرد دی میستورا انتقاد کرد

ر

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات