b_300_300_16777215_10_images_3937.jpg

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، روز جمعه (6 شهریور 1394) در فرازی از سخنان‌شان در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان، ضمن بیان تاثیر «نگاه ملی دولتمردان» و «مشارکت اقوام و مذاهب در ادارۀ کشور» در وحدت و امنیت پایدار، ”تحقق وعده‌های دولت تدبیر و امید در خصوص اقوام و مذاهب“ را خواستار شدند.

مولانا عبدالحمید در این مراسم، که دکتر ”حسام‌الدین آشنا“، مشاور رئیس‌جمهور در امور فرهنگی و عضو شورای نظارت بر عملکرد صدا و سیما، و جمعی از معاونین استاندار سیستان‌ و بلوچستان نیز حضور داشتند، ضمن گرامیداشت هفته دولت و تبریک این هفته به دولت و مسئولین، توافقنامه هسته‌ای را «از بزرگترین دستاوردهای دولت» دانستند و گفتند: توافقنامه هسته‌‌ای یکی از دستاوردهای بزرگ دولت تدبیر و امید است. این تواقفنامه نه‌تنها در سطح منطقه، بلکه در سطح بین‌المللی برای نظام جمهوری اسلامی، دولت تدبیر و امید و ملت ایران موفقیت بسیار بزرگی محسوب می‌شود که تاثیر آن جهانی است، به‌ویژه آن‌که این توافقنامه با جنگ و درگیری حاصل نشد، بلکه با مذاکره و گفتمان حاصل شد. ایشان در ادامه اظهار داشتند: مذاکره و گفتمان نشانۀ هوشیاری و عقل‌مندی است. عقل سالم، به‌جز در موارد خاص، جنگ و خشونت را مردود می‌داند. مذاکره و گفتمان بهترین راهی است که انسان می‌تواند بدون جنگ و درگیری مشکلات را حل کند. امام جمعه اهل‌سنت زاهدان خاطرنشان کردند: باید به این نکته اذعان کنیم که پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، آرامش و سکون در ایران آمده است و امیدها در بین ملت ایران زنده شدند، و همدلی، همگرایی و اخوت بین اقوام و مذاهب افزایش یافته است، که همه اینها نشانه تدبیر دولت جدید است. ایشان در ادامه گفتند: همان‌طور که ریاست محترم جمهور وعدۀ حل موضوع هسته‌ای را دادند و الحمدلله در تحقق این وعده موفق شدند، اجرای قانون اساسی و تأمین آزادی‌های مشروع اجتماعی، سیاسی، دینی و مذهبی برای تمام ایرانیان نیز از وعده‌های اصلی ایشان بود. مدیریت دارالعلوم زاهدان تاکید کردند: ایران متعلق به یک گروه، جناح و قشر خاص نیست، بلکه متعلق به همه ملت است. لذا مشارکت اقوام و مذاهب در عرصه‌های اداری و سازندگی و در مراکز تصمیم‌گیری کشور می‌تواند به امنیت و وحدت ملی پایدار بینجامد. اگر نگاه‌های دولتمردان و مسئولین نظام، ملی باشند و از نگاه‌های حزبی و جناحی اجتناب شود، این امر در تحکیم وحدت و امنیت ملی تاثیرگذار خواهد بود و ایران اسلامی را در عرصه‌های مختلف بیمه می‌کند. مولانا عبدالحمید استفاده از راهکارهای نظامی در برقراری امنیت را به شدت رد کردند و گفتند: به نظر بنده این سلاح و برنامه‌های نظامی نیست که امنیت را برقرار کرده و نظام ما را حفظ می‌کند، زیرا بسیاری از قدرت‌هایی که مسلح بودند و افراد نظامی تربیت کردند، وقتی به ملت خودشان توجه نکرده و حرف ملت‌شان را گوش نکردند، با مشکلات مواجه شده و نابود شدند. لذا تکیه بر مردم، داشتن نگاه ملی و فراگیر و شنیدن حرف و مردم و توجه به خواسته‌های برحق آنان می‌تواند ملت ایران را در کنار یکدیگر قرار دهد.
∗ نمازخانه پونک به حالت اوّل بازگردد امام جمعه اهل‌سنت زاهدان در بخش دیگری از سخنان‌شان بر لزوم حل مشکل نمازخانه پونک تاکید کردند و گفتند: حل موضوع نمازخانه پونک، که مدتی قبل تخریب شد، از دیگر خواسته‌های مردم است. بنده مطمئن هستم که رهبر معظم انقلاب، ریاست محترم جمهور و مسئولین بلندپایه نظام به این موضوع راضی نبودند و کسانی که دست به این کار زدند، افراد دوراندیشی نبودند و حق اخوت اسلامی و وطنی را در نظر نگرفتند. از الله تعالی هدایت آنها را مسئلت می‌کنیم. ایشان در ادامه افزودند: از مشاور محترم فرهنگی رئیس‌جمهور می‌خواهیم که این درخواست مردم را به ایشان برسانند که نمازخانه پونک به حالت اول بازگردد. ما مسئولین امر را اطمینان می‌دهیم و خدا را هم بر این گفتۀ خود شاهد می‌گیریم که در آن نمازخانه به‌جز عبادت پرودگار چیز دیگری انجام نگرفته است. لذا امید است که با تدبیر و برنامه‌ریزی دولت این نمازخانه به حالت اول برگردد و مردم بتوانند الله تعالی را در آن عبادت و بندگی کنند.

مطالب مرتبط:

جولیا ناکسن ، جزو نخستین خون آشام های امریکایی/ عک

نشر 16 میلیون جلد قرآن در 10 زبان مختلف در هندوستا

عربستان: قطر باید به شهروندانش درباره حج تمتع پاسخ

ممنوع شدن فعالیت یک گروه مرتبط با داعش در آلمان

ب

زنان قربانی وحشی گری داعش

س

شلاق زدن پیرزن و پیرمرد موصلی توسط داعش

خطر اعدام برای دختر آلمانی عضو داعش در عراق

هتک حرمت قرآن کریم اینباردرکشورمسلمان مراکش

 

بازگشت دختر ایزدی اسیر داعش به محل زندگی‌اش

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات