b_300_300_16777215_10_images_00000.jpg

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ادعای تقبال اهل سنت با اهل بیت(ع) را بی اساس خواند و تاکید کرد که هر مذهب موازین فقهی خاص خود را برای بزرگداشت و تعزیه دارد و نباید این امر موجب شود تا ذهنیت منفی و یا بی‌توجهی پیروان یک مذهب به مذهب دیگر ایجاد شود.

مولوی نذیراحمد سلامی، روز گذشته در آیین اختتامیه «نخستین جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در هنرهای گرافیکی» که در مجمتع فرهنگی اشراق زاهدان برگزار شد، گفت: این تفکر که اهل سنت با اهل بیت(ع) میانه خوبی ندارند، تفکری نادرست است.
نماینده اهل سنت سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: ذهنیت عمومی بر این مبنا است که دیدگاه اهل سنت نسبت به اهل بیت(ع) تقابل است اما اهل فن و آگاهان امر می‌دانند که این ادعا بی‌اساس است.
وی با بیان علت تلقی اشتباه تقابل اهل سنت با اهل بیت(ع) عنوان کرد: این موضوع علت‌هایی دارد یکی از آن علت‌ها این است که اهل سنت در مراسم های تکریم و یا تعزیه مانند شیعیان عمل نمی‌کنند؛ به همین دلیل گمان شیعیان به سمت بی‌توجهی اهل سنت نسبت به اهل بیت می‌رود.
عضو شورای عالی مجمع تقریب افزود: هر مذهب موازین فقهی خاص خود را برای بزرگداشت و تعزیه دارد و نباید این امر موجب شود تا ذهنیت منفی و یا بی‌توجهی پیروان یک مذهب به مذهب دیگر ایجاد شود.
وی با اشاره به سخنان بزرگان اهل سنت در خصوص اهل بیت(ع) بیان کرد: امام شافعی می‌گوید اگر دل مرا بشکافی، دو سطر را در آن می‌بینی که این دو سطر از بیرون بر من وارد نشده بلکه تقاضای ذات و فطرت من است یک سطر عدل و توحید و سطر دیگر محبت اهل بیت(ع) است.
نماینده اهل سنت سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: همه می‌دانند که ما اهل سنت در نمازهای پنج‌گانه خود چه فرادی و چه جماعت بر پیامبر و اهل بیت(ع) درود می‌فرستیم و اگر آن را در نماز بجا نیاوریم، نمازمان ناقص است.
وی در تجلیل از سیره امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: سیره ایشان حکایت از بزرگواری و جلالت دارد و در کتب تاریخی اهل سنت عابد و زاهد بودن ایشان مورد تأکید قرار گرفته است؛ باید بدانیم که بهترین تقدیر از شخصیت‌ها، تبعیت از سیره آنها است اگر تنها به عنوان تکریم مراسمی برگزار شود و سیره آنان مدنظر نباشد، روح آنها را شاد نکرده‌ایم.

مطالب مرتبط:

استقبال چشمگیر مردم ایران از انتخابات

آخوند فرهمند:غربی ها در مسیر تشدید اختلافات در جام

ترکیه حمله تروریستی پنجاپ پاکستان را محکوم کرد

فعال اهل سنت کرد:داعش تغییر رویه داده است/کردها بی

وقوع انفجار در جنوب ترکیه با 8 کشته و زخمی

تلاش فراکسیون اهل سنت برای استیضاح وزیر کشور

پنجمین یارگیر داعش در روسیه دستگیر شد

مشاور ارشد رهبر کره شمالی راهی واشنگتن شد

مولانا عبدالحمید: وحدت و همدلی ملت ایران در سال ۵۷

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز